Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросче за мюзичка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпросче за мюзичка

    Колеги тези дни взех заплатката :D и сега се чудя какво да добавя към CD-то си... дали трилентови елипси Pioneer от онези 140 лв дето са ИЛИ да си събирам парички за една баскаса и усилвател за нея ,а за тонколони да си оставя оригиналнитеДругото ми питане е ако взимам елипсите какъв усилвател ще ми предложите за тях по евтиничак(все пак не са бас и няма да им трябва нещо мощно,но пък с усилвател свиркат по добре) и също така дали е по добре да взема усилвател,който да е и за тях и за бъдешия субуфер,демек 3 канален или по добре те да са си отделно и за касата да е отделен(кое излиза по на сметка)?? П.П. Пускам я тая тема защото знам че има разни тънкости пък аз несъм много добър в тая игра и не обичам да се минавам :D Кажете да се справя с тая задачка най-рационално че да има пари и за газ :P
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    След доста опити се убедих, че най-добрият вариант е хубави трилентови елипси на задната кора, както и субуфер с усилвател. Така, че като начало си купи едни елипси, а после събирай парички за другото! Между другото нали не си с оригиналния касетофон? Защото, ако си с него, тези упражнения се обезсмислят!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Добре а щом е по добре тъй като и аз предпочитам да си има едни добри колонки отзад,дали да им взимам един отделен усилвател или да не им слагам изобщо
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #4
        PaUnOff написа:
        Добре а щом е по добре тъй като и аз предпочитам да си има едни добри колонки отзад,дали да им взимам един отделен усилвател или да не им слагам изобщо
        Ако ще слагаш субуфер и плеъра ти е качествен не слагай усилвател. Но по принцип е твой избор, ако искаш да дъни повече бас си купи четириканален узилвател, вържи го на бридж и субуфера си вземи двунамотков. Ако искаш пък по-малък субуфер (все пак въпросът е финансов) пак с четириканалния усилвател можеш да захраниш субуфера и с два канала двете елипси. Варианти всякакви!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          CD-то ми е Pioneer DEH 4000UBОбаче не съм мислил за двунамотков Суббуфер тъй като цените май са му над 250-300 лв. Mersi..... Не съм се вманиачил толкова :DА иначе също така гледам че и от омовете зависи какъв да е усилвателя...някои говорители май са само на 4 ома примерно а някои гледам че може да избираш на колко да работят (макар че не си спомням нищо за това какво е разликата в това на колко ома работят)Затова тъй като мисля да съм с буфер 12’ Този http://www.avitel-bg.com/for_the_mob...-w307d2/или този http://www.avitel-bg.com/for_the_mob...s/ts-w307d4/а в крайна сметка се чудя дали да не взема и готов с кутия (незнам какво губя от това) http://www.avitel-bg.com/for_the_mob...fers/ts-wx301/ и незнам какъв усилвател да си харесам и дали ще съвпаднат омовете за да го ползвам и за колоните и за баса
          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

          Коментар


            #6
            Ами този който си посочил е двунамотков :http://www.avitel-bg.com/for_the_mob...ers/ts-w307d4/ Аз имам такъв и съм много доволен от него ... препоръчвам ти го ...
            Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

            Коментар


              #7
              Добре тъй като неговата точно цена ме устройва какъв да бъде усилвателя за него че да му се изтиска мощноста и да останат два канала и за тонколоните(или да взема отделно за баса усилвател) ?
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар


                #8
                PaUnOff написа:
                Добре тъй като неговата точно цена ме устройва какъв да бъде усилвателя за него че да му се изтиска мощноста и да останат два канала и за тонколоните(или да взема отделно за баса усилвател) ?
                При този говорител, който си избрал ще ти трябват два усилвателя за двете неща, които ще захранваш! Аз съм с десятка на същият модел, който си посочил, двунамотков и съм предоволен, а и в багажника остана малко място! :D Кутията си я правих сам.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  А щом е двунамотков трябва да е два канала и усилвателя ли та ще ми трябват 2 усилвателя и за двете? И ако можеш Vladim кажи ти с какъв усилвател си на твойта десятка или дай някакъв примерен за 12-ката че да си направя сметка к’ви пари ще ми трябват.... дали е нужно усилвателят да ми е 500 лв Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 То зависи и от марката де и колко вата e Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар


                    #10
                    PaUnOff написа:
                    А щом е двунамотков трябва да е два канала и усилвателя ли та ще ми трябват 2 усилвателя и за двете? И ако можеш Vladim кажи ти с какъв усилвател си на твойта десятка или дай някакъв примерен за 12-ката че да си направя сметка к’ви пари ще ми трябват.... дали е нужно усилвателят да ми е 500 лв Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 То зависи и от марката де и колко вата e Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                    Ще ти трябват два усилвателя, защото четириканалния няма да е достатъчно мощен, ако използваш само два от каналите му за да раздвижи това добиче! Ето това е моят усилвател http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09036702 Евтин е и съм доволен от него!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Колега мойто мнение - трябва амп само за баса ... за 3-вите говорители не ти трябва , цд-то мисля , че щеги захрани добре ... само ще се набуташ с пари ако вземеш и за тях !А иначе амп-а за 307d4-та трябва най-малко да е 200 RMS ...А сега въпросат е каква марка искаш да е амп-а пак ли да е Pioneer ... защото те са по скъпички от др. примерно ???
                      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                      Коментар


                        #12
                        PaUnOff написа:
                        А щом е двунамотков трябва да е два канала и усилвателя ли та ще ми трябват 2 усилвателя и за двете? И ако можеш Vladim кажи ти с какъв усилвател си на твойта десятка или дай някакъв примерен за 12-ката че да си направя сметка к’ви пари ще ми трябват.... дали е нужно усилвателят да ми е 500 лв Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 То зависи и от марката де и колко вата e Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                        Аз съм в едната кола с pioneer TS-W 257-D2 елипси pioneer ts-a 6903 и това се храни с 3 канала на SONY XM-Z 504. В другата Pioneer TS-W 256-C елипси на кората pioneer TS-A 6904i и това се храни отново с SONY-XM-Z 604 На вратите отпред Pioneer TS-A 130i двукомпонентна която е вързана на плеара. За тези пари е идеална конфигурация според мен. Единствено ми харесва как свири конфигуразия на DLS ама нема да ти казвам за кви пари иде свирнята там. Ако искаш снимки мога да пусна утре че са голям формат. Или за 350 лв, можеш спокоино да си вземеш за суб Pioneer 257-d2 (10’’) и примерно това сони 604 ( ако ти се нрави де) а и пари за захранващи кабели ше имаш . А по нататък си вземи елипси и задължително кондензатор поне 1 фарад. На суба ще му е по широко около врата.Ако те интересува нещо по конкретно питаи без да се притесняваш. Поздрави. :D
                        Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
                        ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

                        Коментар


                          #13
                          Milen’ko_Punto извини ме, но с този усилвател и така, както ти си го вързал, едва ли успяваш да захраниш говорителя дори на 30-40%! Сравни данните и ще ме разбереш за, какво говоря.
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Много хора ми го казват но като го чуят са на друго мнение. Суб-а е на 4 ома , ако това имаш в предвид ( как съм го вързал) Уточни за какво мислиш. Всичко това както е в момента или както на мен ми харесва го постигнах с много поправки , нерви и безсънни нощи. Все пак търся SQ , не гоня сила макар че и тя не липсва. Просто дадох мнението си. Много хора ми се чудят как с такива компоненти изкарвам това което е. Просто съм фен на двете марки и гледам да извлека макса от това. Сигурно съм нарязал за 4 месеца 2 кубика ПДЧ-та докато улуча бокса. А за паинера смело твърдя че е хала макар че много се уплюва. Ако имам нужните парици не бих се замислил и за миг на един R-TAPE и един D-kклас на pioneer или herc. Поздрави. :D
                            Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
                            ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

                            Коментар


                              #15
                              Milen’ko_Punto написа:
                              Много хора ми го казват но като го чуят са на друго мнение. Суб-а е на 4 ома , ако това имаш в предвид ( как съм го вързал) Уточни за какво мислиш...
                              Струва ми се, че мощността му е мъничка, това е! За тоз сериозен говорител си трябва и сериозна мощност.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X