Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за външна температура за марея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за външна температура за марея

    здравеите колеги, някои може ли да ми каже как се сменя датчика за външна температура, който се намира на дясното огледало.и откъде мога да си купя такъв и колко струва горе-долу.
    FIAT CROMA 1.9 M-jet 8V

    #2
    Здравей, колега! И моя датчик беше заминал. Трябва да свалиш огледалото и да махнеш стария датчик. Намира се залепен на долната (плоска) стена на огледалото. Аз не съм купувал оригинален датчик. То всъщност е обикновена термо-двойка. Имах един стар дигитален термометър за кола, от тези дето се продават за 2-3 лева. Мереше вътрешна и външна температура, като за външна сондичката му трябваше да се залепи на стъклото на колата. Та аз отрязах тази сондичка и я сложих на мястото на оригиналната термо-двойка. Системата работи безотказно вече 3 месеца. Преди това термометъра ми показваше постоянно 50 градуса. След смяната го тествахме с няколко дигитални термометъра и показваше вярно. Отклонение +- половин градус не го броя. Сега показва, колкото кажат по радиото. Ако не ти се намира подобен диг. термометър, мисля, че всякаква термо-двойка ще свърши работа. Само температурния диапазон трябва да й съвпада горе-долу. В смисъл да е предназначена за външни температури. Аз имам една, която е от компщтърен охладител, но си мисля, че нейния режим не включва отрицателни стойности. Процесора работи при температури от около 20 до около макс 70 градуса.Колко много писах??? Дано съм ти бил полезен.
    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
    LPG System BRC Just

    Коментар


      #3
      аз също имам проблем с този датчик ако не се лъжа ...дава ли ти грешка "Error Cli" ? На талбото след като запалиш ?интересувам се и аз като колегата
      Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
      Fiat Marea 1.6 16v

      Коментар


        #4
        porosenoq написа:
        аз също имам проблем с този датчик ако не се лъжа ...дава ли ти грешка "Error Cli" ? На талбото след като запалиш ?интересувам се и аз като колегата
        Не ми е давало грешки. Такава грешка ми написа когато бях махнал стария датчик и нямаше никакъв прикачен. Според мен за да ти пише тази грешка имаш прекъснат кабел към датчика, но не е сигурно, че той е развален. На мен кабелите ми бяха здрави, но датчика отчиташе грешна температура. По-добре да прозвъниш кабелите, за да намериш прекъснатия, отколкото да смениш термо-двойката и да нямаш резултат.
        FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
        LPG System BRC Just

        Коментар


          #5
          Темата е доста стара ,но за мен е актуална.Имам проблем с въпросния датчик за външната температура,който не е описан тук.Ако сте имали подобен помагайте.Моя датчик показва с около 25-30 градуса отгоре.Тази сутрин показваше 44,а не вярвам да е било повече от 15.Когато беше около 0-5 градуса показваше от 28 до 33.Та въпроса ми е дали се е прецакал датчика или има някакъв начин да се калибрира ,за да работи нормално,че ми омръзна да смятам.
          Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
          Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

          Коментар


            #6
            power66 написа:
            Темата е доста стара ,но за мен е актуална.Имам проблем с въпросния датчик за външната температура,който не е описан тук.Ако сте имали подобен помагайте.Моя датчик показва с около 25-30 градуса отгоре.Тази сутрин показваше 44,а не вярвам да е било повече от 15.Когато беше около 0-5 градуса показваше от 28 до 33.Та въпроса ми е дали се е прецакал датчика или има някакъв начин да се калибрира ,за да работи нормално,че ми омръзна да смятам.
            за смяна е
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #7
              Ето ти една тема там е обяснено много добре и със снимки как смяната да ти излезе 2/3 лева, успех. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E0%F2%F3%F0%E0
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                [quote="dani389"]Ето ти една тема там е обяснено много добре и със снимки как смяната да ти излезе 2/3 лева, успех. Голямо БЛАГОДАРЯ! Ще трябва да се захващам.
                Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
                Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

                Коментар

                Working...
                X