Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оригиналните халогени на пунтото кито сложих не светят-оправ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оригиналните халогени на пунтото кито сложих не светят-оправ

    Мойто пунто е 94 г. с клима. 1.2 куб/см. две врати. днес си сложих халогени, изрязах отворите в бронята и ги монтирах, като преди това старият собственик каза, че има изведени кабели и букси, почти има само за единя халоген (шофьорския)а пък на рдиатора отгорната страна между фаровете минават кабли които са излирани с нещо като пласмасова тръба и от тазт тръба излиза едно късо кабелче със същата букса но в тях няма ток, на таблото има копче само за стоповете за мъгла, което работи само като са пуснати късите, а съм виждал на пунто с фабрични халогени, че има отделно копче, та ако някой може да ми прати ел.схема на осветлението и фароветв по точно халогените и някой съвет ще съм му много признателен.
    Пунто 1.2 75 94г климатик SX

    #2
    Re: Оригиналните халогени на пунтото кито сложих не светят

    Унивесално окабеляване на автомобила но липсват останалите елементи релета предпазители и ключ.Кабелната инсталация е стандартна и само се добавят тези елементи когато се предлага с различни екстри. Нищо ново под слънцето и няма да си първия който се е вързал на тая приказка че става лесно. Дано някой колега си е играл да ти каже кое къде да монтираш допълнително.
    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


    http://vbox7.com/play:124bedab

    Коментар


      #3
      При мен липсваше релето и копчето за всключване. Сложих реле и с 2 жички изкарах сигнал от релето за задните светлини за мъгла. Така използвам наличното копче, което щраква и двете релета.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        stanleyhacker написа:
        При мен липсваше релето и копчето за всключване. Сложих реле и с 2 жички изкарах сигнал от релето за задните светлини за мъгла. Така използвам наличното копче, което щраква и двете релета.
        А можеш ли да ми обясниш каде стои това реле какво представлява как се връзва за наличното копче което е за стопоевтв за мъгла и дали мога да си купя копче само за халогените и да го вържа него защото ми казаха че копчето за халогените се намирало на обща платка с това за стоповете за мъгла и реотаите на задното стъкло и неможело да се монтира отделно и ако е възможно с отделно копче как става връзването защото аз съм малко скаран с тоците та ако ти се обяснява даи инструкциите като за идеот
        Пунто 1.2 75 94г климатик SX

        Коментар


          #5
          Първо трябва да видиш в схемата с кои номера са ти релетата за задни сетлини за мъгла и на халогените. При мен са съответно Е10 и Е4, като се намират едно до друго. Това за халогените липсваше. Трябва да си купиш същото. После трябва да свършеш клема 85(мисля) на едното реле с 85 на другото. И 86(май) с 86 на другото. С две думи бобините на двете релета. Когато сложиш липсващото реле всичко трябва да е ток и като си пуснеш стоповете за мъгла да ти се пускат и халогените. (Но преди това да не забравиш да пуснеш късите).
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            stanleyhacker написа:
            Първо трябва да видиш в схемата с кои номера са ти релетата за задни сетлини за мъгла и на халогените. При мен са съответно Е10 и Е4, като се намират едно до друго. Това за халогените липсваше. Трябва да си купиш същото. После трябва да свършеш клема 85(мисля) на едното реле с 85 на другото. И 86(май) с 86 на другото. С две думи бобините на двете релета. Когато сложиш липсващото реле всичко трябва да е ток и като си пуснеш стоповете за мъгла да ти се пускат и халогените. (Но преди това да не забравиш да пуснеш късите).
            каде се намират въпросните релета в жапката ли и каде се намира тая схема
            Пунто 1.2 75 94г климатик SX

            Коментар


              #7
              Е схемата като изтеглиш книжка за пунто от даунлоадс. Релетата може да са под волана или под жабката, може би са наедно с бушоните. Някой който има пунто да каже.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                stanleyhacker написа:
                Е схемата като изтеглиш книжка за пунто от даунлоадс. Релетата може да са под волана или под жабката, може би са наедно с бушоните. Някой който има пунто да каже.
                благодаря все пак за помоща
                Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                Коментар

                Working...
                X