Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отопляеми пръскачки на чистачки - ПРОЕКТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отопляеми пръскачки на чистачки - ПРОЕКТ

    Заговори се за пръскалки на чистачки, а и наближава зимата. На мен на няколко пъти ми се е случвало да ми се обледят пръскалките - при минусови температури е ужасно ги размразяваш. По-новите коли вече се продават с подгряващи пръскалки. Имате ли идея точно как е реализирано - дали се подгрява самата пръскалка, или маркучето под нея? Но общо взето най-хубаво е ако успее да се загрее пръскалката, защото нея я духа вятъра и капките разтопен сняг стават на бучки. Не знам тези осветления на пръскалките, които фолксвагенджиите много ги обичат, дали се монтират допълнително или се подменя самата пръскалка - ако се монтират допълнително, защо на мястото на лампата да не може да се сложи нагревателче?За нагревателче съм започнал да проверявам из интернет - има различен по дебелина кантал (има дори и плосък кантал), все някой от калибрите му трябва да пасне и на миниатюрната пръскалка Ако сте мислили за нещо подобно, или пък ви дойде идея, ще се радвам да я споделите тук.
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    #2
    Според мен няма как да стане това дето го мислиш, какъв нагревател може да се сложи в миниатюрната пръскалка, че да е толкова силен и при бързото преминаване на водата да успява да я загрява, пък и когато колата загрее тя почва да топли и съда с водата за чистачките и смятам че това е достатъчно.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Колега, като си сипеш зимна течност пак ли ти замръзват. При мен замръзват само ако карам с вода или течността не е достатъчно концентрирана.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        vsd написа:
        Колега, като си сипеш зимна течност пак ли ти замръзват. При мен замръзват само ако карам с вода или течността не е достатъчно концентрирана.
        Зимата слагам течност, но концентрат, и като я разреждам, не става много точно.
        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

        Коментар


          #5
          IvoMarea написа:
          vsd написа:
          Колега, като си сипеш зимна течност пак ли ти замръзват. При мен замръзват само ако карам с вода или течността не е достатъчно концентрирана.
          Зимата слагам течност, но концентрат, и като я разреждам, не става много точно.
          не я разреждай толкова много.а иначе ако сложиш нагревателче... нали пръскалките са пластмасови - може да ги поразтопиш/деформираш,разбира се може да сложиш афтермаркет метални пръскалки, но тогава маркуча , който влиза в нея може да пострада - и пак беля.май единственото разумно решение е "не я разреждай толкова много зимната течност"

          Коментар


            #6
            Ако колата е нощувала навън и е била мокра, като завали сняг и стегне, се получава един леден слой, който не пада докато не се стопли добре. Тогава ми се е случвало пръскалките да са потопени в ледения слой и няма как да пръсне, та ако ще и чист спирт да е.

            Коментар


              #7
              аз бях пускал тази тема миналата година. зимата като се прибирах полудях, джама ми замръзва, чистачките стават буци лед, пръскалката и тя малка бучка. тогава търсих и си им аготови за бмв бях намерил. много по-лесно е от сам да си ги правиш, иначе идеята с кантала и аз я имах по-добр еси купи готови и приключи.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                аз бях пускал тази тема миналата година. зимата като се прибирах полудях, джама ми замръзва, чистачките стават буци лед, пръскалката и тя малка бучка. тогава търсих и си им аготови за бмв бях намерил. много по-лесно е от сам да си ги правиш, иначе идеята с кантала и аз я имах по-добр еси купи готови и приключи.
                Днес питах за готови в магазина за авточасти на Стамболийски 155 - имат само обикновени пръскалки, по 6 лв. За нагреваеми не бяха и чували, посъветваха ме да питам в Ауто Италия, ама щяло да стане с поръчка (защото съм виждал, че новите Алфи имат по каталог отопляеми пръскалки).На теб колко ти струваха и от кой модел БМВ да търся?
                Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  аз бях пускал тази тема миналата година. зимата като се прибирах полудях, джама ми замръзва, чистачките стават буци лед, пръскалката и тя малка бучка...
                  Значи имам още една идея за кантала - виждал съм, че на някои коли имат нагревателче на предното стъкло точно където е долната точка на чистачките (мястото им на домуване да го нарека ) Та мисля да взема една лентичка такъв плосък кантал за предното стъкло, но засега не съм измислил как ще го закрепя там. Първо мислех с разтопяем силикон, ама той ше се нагрее и може да омекне. Any ideas?
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    IvoMarea написа:
                    pakumba написа:
                    аз бях пускал тази тема миналата година. зимата като се прибирах полудях, джама ми замръзва, чистачките стават буци лед, пръскалката и тя малка бучка. тогава търсих и си им аготови за бмв бях намерил. много по-лесно е от сам да си ги правиш, иначе идеята с кантала и аз я имах по-добр еси купи готови и приключи.
                    Днес питах за готови в магазина за авточасти на Стамболийски 155 - имат само обикновени пръскалки, по 6 лв. За нагреваеми не бяха и чували, посъветваха ме да питам в Ауто Италия, ама щяло да стане с поръчка (защото съм виждал, че новите Алфи имат по каталог отопляеми пръскалки).На теб колко ти струваха и от кой модел БМВ да търся?
                    аз не ги купих. но потърси в ланчиа форума има много капи на части те понякога имат. мисля, че около 50 за двете някъде ще е цената.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Идеята за отопляеми пръскалки и мен ме заинтересува и не бих се отказал да си монтирам и аз такова нещо. Даже до сега не бях и чувал че се прави. Но понеже идва зимата да споделя какво практикувах до момента.В една тубичка от тия с пръскалмите за миене на прозорци наливам чист спирт и като се наложи да размразявам направо пръскам по стъклото. А като се е случило с колегата направо изливам спирта в казанчето с течноста за миене и всичко е ОК. Е малко мирише на спирт ама като да се спасиш от положение става.Като си намеря отопляеми може и да не си нося спирт вече ама ще си имам едно на ум че техника се троши ама спирта не се разваля.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #12
                        и аз сипвах син спирт допълнително в казанчето, обаче пак ми дойде слабичка течносттам щото като попадне на джама и ставаше на лед за 2-3 секунди :D ам межу другото може да се помисли за прекарване на маркуча по дръг път, защото ми се струва, че и той може да замръзва при екстремна ситуация.писах в ланчиа горума на 1-2 колеги да видим дали имат. ако се намерят ще ви уведомя
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          lov написа:
                          Е малко мирише на спирт ама като да се спасиш от положение става.
                          Сложи водка, тя не мирише.А като стана дума за тези отопляеми явно се продават, но ми дойде една идея да се направи един метален /меден или алуминиев/ щуцер и около него да е нагревателя и да се монтира на маркуча, къде ще е най-подходящото място, дали на края при пръскалките, в началото до помпата или някъде по средата. Другия вариянт е да се сложи нагревател в съда с течността за пръскане, нали има бързоварчета за коли, монтираме едно такова вътре с някакъв термо датчик да не завъраме чая вътре и да изключва до определен градус и сме готови.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            NikMar написа:
                            lov написа:
                            Е малко мирише на спирт ама като да се спасиш от положение става.
                            Сложи водка, тя не мирише.А като стана дума за тези отопляеми явно се продават, но ми дойде една идея да се направи един метален /меден или алуминиев/ щуцер и около него да е нагревателя и да се монтира на маркуча, къде ще е най-подходящото място, дали на края при пръскалките, в началото до помпата или някъде по средата. Другия вариянт е да се сложи нагревател в съда с течността за пръскане, нали има бързоварчета за коли, монтираме едно такова вътре с някакъв термо датчик да не завъраме чая вътре и да изключва до определен градус и сме готови.
                            Това с щуцера е добра идея. Според мен той трябва да е максимално близо до самата пръскалка, защото тя замръзва точно където е открита. За бързоварче в течността - по-скоро няма да има много смисъл от него, защото течността в съда е под капака, а е и доста и тя по-трудно замръзва (все пак не говорим за чиста вода в съдчето, а за примесена със зимна течност).Аз дори не съм сигурен, че канталът ще нагрява кой знае колко много, та може би ако увием маркучето точно преди пръскалката с ламаринка, навием кантал и отгоре още някаква ламаринка, пак ще ни свърши работа.
                            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                            Коментар


                              #15
                              аз съм виждал на мерцедес 124 подгряването е на течноста в казанчето, но може да има и на дюзичките, аз съм си мислил дали с подгревна свещ от дизел не може да се монтира на казанчето и така да подгрява течноста
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X