Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоряла бобина на Фиат браво 1.8 GT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгоряла бобина на Фиат браво 1.8 GT

    Днес ходих на сервиз и ми казаха, че имам изгоряла бобина. Някой случайно да продава такава. Фиат браво 1.8 GT 113 коня.

    #2
    Re: БОБИНА

    BravoGT написа:
    Днес ходих на сервиз и ми казаха, че имам изгоряла бобина. Някой случайно да продава такава. Фиат браво 1.8 GT 113 коня.
    до 98 и след 1998 са различни.

    Коментар


      #3
      Да, след 1998 г. бобината струва около 110 лв., а за колите произведени преди тази дата - около 190 лв.
      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

      Коментар


        #4
        IvoMarea написа:
        Да, след 1998 г. бобината струва около 110 лв., а за колите произведени преди тази дата - около 190 лв.
        ако има и кой да ни обясни каква е разликата ???кат не знам си питам.

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          IvoMarea написа:
          Да, след 1998 г. бобината струва около 110 лв., а за колите произведени преди тази дата - около 190 лв.
          ако има и кой да ни обясни каква е разликата ???кат не знам си питам.
          Точния модел бобина за твоята кола можеш да видиш на сайта http://www.axm-auto.com - там я има и цената. Можеш да я поръчаш от този сайт с наложен платеж, или да я търсиш от другаде, просто цената може да ти бъде ориентир.
          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

          Коментар


            #6
            IvoMarea написа:
            u_bo написа:
            IvoMarea написа:
            Да, след 1998 г. бобината струва около 110 лв., а за колите произведени преди тази дата - около 190 лв.
            ако има и кой да ни обясни каква е разликата ???кат не знам си питам.
            Точния модел бобина за твоята кола можеш да видиш на сайта http://www.axm-auto.com - там я има и цената. Можеш да я поръчаш от този сайт с наложен платеж, или да я търсиш от другаде, просто цената може да ти бъде ориентир.
            колега не ме разбра. Тия неща са ми ясни.Въпроса е - В какво точно се различават тези бобини до и сле ’98 ?-съпротивление ?- на коя намотка?- физически размери?......

            Коментар


              #7
              u_bo написа:
              IvoMarea написа:
              u_bo написа:
              IvoMarea написа:
              Да, след 1998 г. бобината струва около 110 лв., а за колите произведени преди тази дата - около 190 лв.
              ако има и кой да ни обясни каква е разликата ???кат не знам си питам.
              Точния модел бобина за твоята кола можеш да видиш на сайта http://www.axm-auto.com - там я има и цената. Можеш да я поръчаш от този сайт с наложен платеж, или да я търсиш от другаде, просто цената може да ти бъде ориентир.
              колега не ме разбра. Тия неща са ми ясни.Въпроса е - В какво точно се различават тези бобини до и сле ’98 ?-съпротивление ?- на коя намотка?- физически размери?......
              Физически размери - да. Съпротивление и намотки - не мога да ти отговоря. Аз съм мерил изгорялата си бобина - дава съпротивлението, цитирано от АутоДата, а пък окъсява някъде.Бобина се пробва на здрач - тогава се вижда къде прехвърча искра (ама може и да не прехвърча искра и пак да не работи ).Във форума на Алфа-Ромео (в някаква тема за взаимозаменяемост на части) имаше тема как една такава бобина Hitachi може да се замени с 2 бобини от Трабантче. Ако имаш време - можеш да пробваш.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                И аз това се чудя колеги Просто има 2 вида -едната е за около 160 лева, другата е за около 100 лева. Чудя се ако взема от някоя морга.......

                Коментар


                  #9
                  BravoGT написа:
                  И аз това се чудя колеги Просто има 2 вида -едната е за около 160 лева, другата е за около 100 лева. Чудя се ако взема от някоя морга.......
                  Аз съм взимал веднъж втора употреба. Изкара 3 години и точно тя изгоря отново. Но може проблема да е бил не в бобината, а в свещта, която не смених при първото изгаряне. А просто може и да си й е дошло времето и на първата, и на втората ми бобина.Но задължително трябва да вземеш бобината, която отговаря на твоя двигател, иначе най-малкото формата й може да не съвпадне и да не можеш да я ползваш.
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    имаше писано от колега с 1.8 ,че при лоша свещ - много вероятно е да изгори бобина,а за такива като мене с ДВГ от преди 1998... 180 лв. НАЗАД от една свещ !!!

                    Коментар


                      #11
                      IvoMarea написа:
                      Физически размери - да. Съпротивление и намотки - не мога да ти отговоря. Аз съм мерил изгорялата си бобина - дава съпротивлението, цитирано от АутоДата, а пък окъсява някъде....
                      какво значи "Физически размери - да."еднакви ли са, или различни. Аз съм виждал само моя модел.

                      Коментар


                        #12
                        u_bo написа:
                        IvoMarea написа:
                        Физически размери - да. Съпротивление и намотки - не мога да ти отговоря. Аз съм мерил изгорялата си бобина - дава съпротивлението, цитирано от АутоДата, а пък окъсява някъде....
                        какво значи "Физически размери - да."еднакви ли са, или различни. Аз съм виждал само моя модел.
                        Отговаряйки на поредния ти въпрос, ще си сложа още една излишна тема към профила, та белким скоро стана "Фиат идол" (което забелязвам е любимо стремление на голяма част от съфорумците ни).Първо да се извиня, че не съм защитил дисертация на тема "Разлики в бобините на Фиат преди 1998 и след тази година". Дадох ти линк към сайта, от който можеш лично да се убедиш, че външно се различават двата вида бобини - това за мен означава, че има разлика във физическите им размери. Както писах, съм сменял два пъти бобина, но само от вида с оригинален номер 46460582, 60606485.Със следващия си апостроф към мен правиш 1030 мнения - честито!
                        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам една бобина от фиат Браво/Брава/Мареа мисля че е за 1,6 двигател но не съм много сигурен. Ако някой има интерес ще проверя ще се доуточня.

                          Коментар

                          Working...
                          X