Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно "мигането" на ксенона при включване на...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно "мигането" на ксенона при включване на...

    днес със Илко направихме малко замервания, за което му благодаря :D става въпрос за случаите, кога при включване на консуматори ксенона едва забележимо мигаИлко донесе осцилоскоп и премерихме пада на напрежение:- при включване на мигачи, задния реотан и подобни...и на двете коли резултата беше еднакъвоказа се че пада на напрежение е около 0,2 волтаабсолютно нормалноявно това по някакъв начин влияе на баластитеи така работят, поне тези от pc-link.bizИлко не беше го забелязал, но то е едва доловимоако не се взира чивек, няма вариант да го видисега ще направя един експеримент с кондензатори, близо до баластада видим какъв ще е резултатаочаквайте продължениеоще веднъж благодаря на Илко че се отзова
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    Като слагаш кондензаторите, сложи и по един як диод, иначе нищо не правиш.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Yavor написа:
      Като слагаш кондензаторите, сложи и по един як диод, иначе нищо не правиш.
      Именно!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        То и аз същото му казах но малко е неразумно да се слагат там диоди. Ще загуби 0,4В Самото премигване според мен се дължи не толкова на спада от 200мВ, а на някакви преходни процеси които смущават баласта.Предполагам че кондензатор поставен близо до баласта може би ще помогне. Всъщност при включване на консуматор светлината се усилва малко !!!Иначе това примигване е толкова е незабележимо че до сега не го бях забелязал ...

        Коментар


          #5
          Аз бих ви предложил захранването да е директно от акумулатора.

          Коментар


            #6
            Директно от акумулатора е. И при него и при мен за баластите има пусната нова инсталация с реле.

            Коментар


              #7
              днес сложих кондензатори25 волта, 3300 микрофарадапо два на фар, свързани паралелно (пак благодарности на Илко )тези дни като съм навън до по-късно ще тествам
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                А може ли да опишете за какво точно примигване става въпрос, кога се проявява, какво представлява, да гледам и аз за такова? В смисъл точно кои консуматори влияят при вас? Аз от няколко дни колкото и да се заглеждам, не мога да го "хвана".

                Коментар


                  #9
                  Преди да ми го покаже Sev и аз него забелязвах. Трябва да е тъмно и да спреш срещу стена. На пътя не се вижда лесно.Ние пробвахме като включвахме нагревателя за стъклото. В момента на включване свелината малко се усилва за момент.

                  Коментар


                    #10
                    кондензаторите не помогнаха
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      ilkor написа:
                      Преди да ми го покаже Sev и аз него забелязвах. Трябва да е тъмно и да спреш срещу стена. На пътя не се вижда лесно.Ние пробвахме като включвахме нагревателя за стъклото. В момента на включване свелината малко се усилва за момент.
                      Преди време ставаше на въпрос за примигване при превключване на дълги нали?За същото ли примигване ли става дума и сега защото ако е така наистина се вижда само на стена.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Не не е същото.

                        Коментар


                          #13
                          ilkor написа:
                          Не не е същото.
                          И при мен го има при включване на нагреватела за задното стъкло и отопляемите странични огледала.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Sev написа:
                            кондензаторите не помогнаха
                            Според мен трябва да се проба с филтри.

                            Коментар

                            Working...
                            X