Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростомера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростомера

    Здравейте колеги. Имам проблем със скоростомера. Стрелката му не се движи плавно, а подскача през 10кмч. На ниска скорост се забелязва повече. Някой има ли представа от къде идва проблема? Става въпрос за бравото от подписа. Тъблото е без LCD дисплей.
    BRAVO 1.6 16V

    #2
    Скоростомера е с жило. Има един охлюв в скоросната кутия, трябва да се смени и това е цялата филосафия!
    Fiat Bravo 1,8 16V GТ

    Коментар


      #3
      Petar_Cenov написа:
      Скоростомера е с жило. Има един охлюв в скоросната кутия, трябва да се смени и това е цялата филосафия!
      Не само.... Има и електрическа верига за управление. По-вероятно е да има лош контакт в някоя от буксите на таблото.
      Настоящата - Ford Focus ST
      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
      Франкенщайн - R.I.P.
      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

      Коментар


        #4
        Korun написа:
        Petar_Cenov написа:
        Скоростомера е с жило. Има един охлюв в скоросната кутия, трябва да се смени и това е цялата филосафия!
        Не само.... Има и електрическа верига за управление. По-вероятно е да има лош контакт в някоя от буксите на таблото.
        Мисля да го разглобя и пак да го сглобя. Ще почистя контактите и ще видим дали ще се оправи.
        BRAVO 1.6 16V

        Коментар


          #5
          iv_laz написа:
          Korun написа:
          Petar_Cenov написа:
          Скоростомера е с жило. Има един охлюв в скоросната кутия, трябва да се смени и това е цялата филосафия!
          Не само.... Има и електрическа верига за управление. По-вероятно е да има лош контакт в някоя от буксите на таблото.
          Мисля да го разглобя и пак да го сглобя. Ще почистя контактите и ще видим дали ще се оправи.
          В таблото по и около него съм сигурен, че лоши контакти нямаш. Прегледай дали наистина си с жило или датчик на хол. Ако е датчика - има влязла вода. Или ремонт или смяна. Ако е жило... нямам идея.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Ако е жило може да е наранено и да задържа, когато задържа в кожуха и от веднеж се освободи от там идва подскачането.

            Коментар


              #7
              Аз имам още по фрапиращ проблем нито скоростомера нито километражите ми се движат, иначе оборотомер и.т.н. си работят. Смених таблото с ново почистих с контактен спрей буксите, но проблема си остава.Някаква идея датчик или нещо подобно?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар

              Working...
              X