Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радар-детектор и захранването му.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радар-детектор и захранването му.

    Колеги имам си в нас един радар-детектор.Ама от свалянето, защото беше вързан директно към плафона и като отрязах захранващият му кабел, забравих да проверя коя жичка беше на + и коя -Сега искам да си го сложа, ама кабелчето излизащ от буксата са с 2 цвята - червен и бял. Предполагам, че червения е + а белия -Има ли по елементарен начин без да му навредя да пробвам и да не объркам полюсите когато го свържа и да разбера кое реално е + и -
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Ами най-елементарно с мултицет ама ако нямаш под ръка просто вземи някаква крушка за 12в и я вържи между някаква маса и едната от жичките, ако светне значи си намерил плюса.
    ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
    Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

    Коментар


      #3
      не ти ли се намира захранването за запалката?там най-лесно се виждаиначе на моя червеният кабел е +
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Според мен има диоди в началото на захранването, които няма да допуснат обърнат поляритет. При бяла и червена жичка, винаги плюсът е червената!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Според мен има диоди в началото на захранването, които няма да допуснат обърнат поляритет. При бяла и червена жичка, винаги плюсът е червената!
          Ами току що го пробвах с една 9 волтова батерия.Червеното го вързах на + и не изпуши Светна си и си изтананика :P Ами просто се съмнявам, че са му поставили диод на входа не, че е скъпо, но нали се сещаш - от всичко се пести.Сега остана и въпроса от къде да си купя букса за запалката, за да си удължа кабелчето и да си го захранвам директно от запалката, че не искам да запоявам отново в плафона на Либрата. Жал ме е Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Нали искам всичко да си е оригинално....
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Ами току що го пробвах с една 9 волтова батерия.Червеното го вързах на + и не изпуши Светна си и си изтананика :P Ами просто се съмнявам, че са му поставили диод на входа не, че е скъпо, но нали се сещаш - от всичко се пести.Сега остана и въпроса от къде да си купя букса за запалката, за да си удължа кабелчето и да си го захранвам директно от запалката, че не искам да запоявам отново в плафона на Либрата. Жал ме е Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Нали искам всичко да си е оригинално....
            Ти си тръгнал от по-удобно да го правиш по-неудобно положението! Това стс стърчащите жици от запалката е кошмарна и неудобна история за мен, но ти си знаеш след, като не искаш да базикаш още по колата. Конектор за запалката можеш да намериш по магазините за електроника. Също така можеш да си купиш разлонение за запалката и да използващ конектора само. Тез последните ги има в магазините за авоаксеоари. Ако пък не откриеш, аз мога да ти подаря един! :P
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Не разбирам защо просто не удължиш жиците, прекарваш ги някаде скрио през таблото и ги връзваш направо към акомулатора ...
              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
              тел. 0883437022

              Коментар


                #8
                Rezko написа:
                Не разбирам защо просто не удължиш жиците, прекарваш ги някаде скрио през таблото и ги връзваш направо към акомулатора ...
                Ако питаш мен по бих ги вързал към някой от предпазителите Та ще помоля за съвет просто от къде мога да отида и да си купя жак за запалката и да си го направя както аз искам.Просто нямам никакво време да обикалям да търся жака и за това предполагам, че тук сме хиляди колеги и все някой може да знае къде точно да отида през деня и директно да си го купя.Благодаря на всички за мненията.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Днес намерих един онлайн магазин и си поръчах буксата.Проблема беше, че минималното количество за поръчка беше 5 броя така, че сега имам още 4 броя жакове. На някой ако му трябва да ме потърси
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Малко офф-топик: Като говорим за запалка, някой знае ли къде се продава гнездо за запалка (женското) - искам да си направя още едно гнездо, което ще го направя постоянно захранено, така когато искам да си включа нещо и при изключена кола, да мога да го направя (например FM-трансмитер или телевизор).
                    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                    Коментар


                      #11
                      IvoMarea написа:
                      Малко офф-топик: Като говорим за запалка, някой знае ли къде се продава гнездо за запалка (женското) - искам да си направя още едно гнездо, което ще го направя постоянно захранено, така когато искам да си включа нещо и при изключена кола, да мога да го направя (например FM-трансмитер или телевизор).
                      Авточасти втора употреба.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Абе някой няма ли за продан едно радардетекторче, че ми писна да местя служебния от кола в кола...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Бе сори за офтопика, ама израза "служебен радар детектор" просто ме разби :D

                          Коментар


                            #14
                            kiler_4o написа:
                            Бе сори за офтопика, ама израза "служебен радар детектор" просто ме разби :D
                            Що бе, във всяко служебна кола имаме зачислен по един Ръководството мисли за нас... и за точките в талоните ни...
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Tornado написа:
                              IvoMarea написа:
                              Малко офф-топик: Като говорим за запалка, някой знае ли къде се продава гнездо за запалка (женското) - искам да си направя още едно гнездо, което ще го направя постоянно захранено, така когато искам да си включа нещо и при изключена кола, да мога да го направя (например FM-трансмитер или телевизор).
                              Авточасти втора употреба.
                              да, аз си взех от моргата/италианеца/ гнездо заедно със запалка 5 леа от някво ауди и го сложих под пепелника, та трансмитера да си го включвам удобно там. само те съветвам да не е винаги под напрежение, аз съм го направил след контакт, вярно и оригиналната запалка е така, но то не е случайно. а иначе от гнездото не се радвам на постоянен +, но на удобството от затворения пепелник
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X