Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въопрос за Cruise Control на Croma 1.9 8V дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въопрос за Cruise Control на Croma 1.9 8V дизел

    Здравейте,

    Предистория:
    Имам Sedici 1.9 (да, знам че съм за форума на Suzuki, но проблема ми е във Фиатската част от колата :D ). Искам да проверя дали има софтуер за круз контрол, но нито едно седичи или SX4, което съм виждал нямат контроли за него. Поразтърсих се и видях, че има Croma със същият двигател и като гледам входовете на компютърния двигател съвпадат. Намерих свързването на круз контрола и гледам, че входните пинове за контрола са неизползвани на седичи (тези за спирачката и съединителят съвпадат и са вързани, съединителя сам по себе си нищо не прави в цялата работа на двигателя без круз контрол, но е там).
    Предполагам не им е харесало да е на лостче и са го зарязали, на 1.6 бенз и 2.0 дизел е по друг начин (не е с +-, on/off и set, a с 4 моментни бутона)

    По същество:
    Гледам тази схема:
    Click image for larger version  Name:	Livello_1.jpg Views:	0 Size:	263,3 KB ID:	2762192
    и не мога да разбера Е1010 какво е. Предполагам, че е от запалването сигнал (ignition), но ме притеснява да не е някой 5 волтов и да скапя компа.
    Ако някой може да сподели мнение бих бил много благодарен.

    EDIT: извинявам се за лапсуса в заглавието
    Последна редакция от gphitme; 30.08.2024, 15:50.

    #2
    Е1010 е +12 Волта.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар

    Working...
    X