Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с диагностичен тестер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с диагностичен тестер

    Здравейте! Тези дни си закупих диагностичен тестер АТ500, защото имах проблем с лампата за диагностика на ДВГ. В инструкцията за употреба пише, че тестерът работи с всички европейски автомобили, произведени след 1996 г. Моата Мареа е 2001 г. и следователно не би трябвало да има проблеми. Обаче когато включих тестера към куплунга и му дадох да направи диагностика след малко ми излезе съобщение, че не може да направи връзка с ECU. Пробвах да извадя и да включа отново в куплунга няколко пъти, но резултатът беше същия. Може ли някой да ми подскаже къде е проблемът?
    Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
    Алберт Айнщайн

    #2
    Някой притежава ли такъв скенер или пък да е работил с този модел?
    Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
    Алберт Айнщайн

    Коментар


      #3
      Няма да стане с този скенер.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        А имате ли идея защо?
        Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
        Алберт Айнщайн

        Коментар


          #5
          каква е колата
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            ФИАТ Мареа 1.9 JTD от 2001 г.
            Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
            Алберт Айнщайн

            Коментар


              #7
              DamonDiamond написа: Преглед на мнението
              А имате ли идея защо?
              Защото Фиата ти не поддържа ОБД протокола.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Когато използвах блутуут устройството ELM327 успях да направя връзка. Това устройство не работи ли също с този ОБД протокол? И това означава ли, че изобщо не мога да използвам скенер за грешки? Извинявам се за може би глупавите въпроси, но тепърва навлизам в тази материя и много неща не са ми ясни!
                Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
                Алберт Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  Пак се извинявам за въпроса, но може ли някой да ми каже със сигурност дали FIAT Marea 1.9jtd от 2001 г поддържа OBD/OBD II протоколи? И ако не ги поддържа как успях да направя връзка с ELM327?
                  Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
                  Алберт Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Поразтърсих се из форумите по света и прочетох, че ФИАТ с двигател JTD (които се произвеждат след 1999 г.) поддържа протокол OBDII, следователно и OBD. Някой може ли да ми каже дали това е така?
                    Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, но за Вселената не съм съвсем сигурен!
                    Алберт Айнщайн

                    Коментар


                      #11
                      Отдавна продадох фиата, който беше същата година и двигател, и по спомен мисля, че поддържаше протокола.

                      Коментар


                        #12
                        На Мареята с блутуут и ОБД -2 се свързвах. Използвам безплатна версия на Car Scanner. Тази програма сега свързва и с Топлото.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар

                        Working...
                        X