Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

USB осцилоскоп?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    USB осцилоскоп?

    Колеги, Илко, според вас какво е това чудо.Трябва ми да си взема осцилоскоп, като 1 канал ми е достатъчен.Попаднах на това чудо, на много приемлива цена според мен.За това търся мнение от ПРО-тата в тези неща и да си кажете и вие мнението.Брой канали1Входен импеданс1 Mohm / 30 pFОбхвати на входното напрежение±1V; ±2V; ±5V; ±10V; ±15VМаксимално входно напрежение±500VВръзка към компютъраUSB 2.0Захранване на адаптераот USB шинатаРазрядност на АЦП8 битаЧестотна лентаDC до 100 kHz (до 10µs/дел)Честота на отцифроване200000 пъти за 1 секундаСинхронизация: o Автоматична o Единична o AC/DC o По нарастващ и по падащ фронт
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Аз имах служебен такъв: PCSU1000http://www.velleman.be/be/en/product/view/?id=362986Все още го имаме но с него работи друг колега. Въпреки че струва почти 1000 лева освен за да видиш някаква форма на сигнала за друго не става.Моят съвет е да го видиш на живо как работи и най вече възможностите на софтуера. Този за който говоря поне имаше читав софтуер с доста функции ...Сега ползвам ето това: HDS1022M - комбиниран мултиметър + двуканален оцилоскоп.http://electroninvest.com/shop/items...22M_manual.pdfИ съм много по доволен

    Коментар


      #3
      Ilkor ще ти отговори! А... вече отговорил!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        По данните които си дал се вижда че диаграмата ще се вижда леко на стъпала ако гледаш по сложни сигнали - заради разрядността на АЦП- то.На теория това са 255 стойности но реално когато мериш ще ползваш едва половината - зависи от сложността на сигнала.Но другия параметър ми се вижда по зле - 200 000 семпъла в секунда - този втория уред има 100 Мега семпъла в секунда - но е до 20 MHz.Пак казвам зависи колко струва и за какво ще го ползваш ...

        Коментар


          #5
          ilkor написа:
          По данните които си дал се вижда че диаграмата ще се вижда леко на стъпала ако гледаш по сложни сигнали - заради разрядността на АЦП- то.На теория това са 255 стойности но реално когато мериш ще ползваш едва половината - зависи от сложността на сигнала.Но другия параметър ми се вижда по зле - 200 000 семпъла в секунда - този втория уред има 100 Мега семпъла в секунда - но е до 20 MHz.Пак казвам зависи колко струва и за какво ще го ползваш ...
          Струва 400лв и ще го ползвам главно да хващам честота до около 20КХз до 15 волта.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Ами за това ще свърши работа ... но все пак ако можеш виж с какъв софтуер върви ...

            Коментар

            Working...
            X