Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще купувам FM Transmitter

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще купувам FM Transmitter

    Здравйете, ще купувам FM Transmitter, но имам следните опасения: казаха ми ще ако ползваш такъв горят лампите по таблото?Вярно ли е? Аз лично не виждам причина, но не пречи да попитам. Благодаря предварително.
    Brava 1.6 16v 103 hp - 04/08

    #2
    Няма такова нещо. Защо да ти горят лампите на таблото? Той излъчва във УКВ (FM) обхвата дори по-слабо отколкото обикновените радио-станци. Поне от моя се чува(ше) по-слабо, когато телефона беше на макс, отколкото обикновените ефирни радио-станции... Слагай смело, няма да сгрешиш А ако случайно ти изгори някоя лампа по таблото, няма да е от трансмитера...

    Коментар


      #3
      Аз пък се чудя дали няма да се развалят USB паметите от това постоянно подаване и спиране на напрежение. Поне от компютъра ако се изключват така, понякога се прецакват.

      Коментар


        #4
        Airfan написа:
        Аз пък се чудя дали няма да се развалят USB паметите от това постоянно подаване и спиране на напрежение. Поне от компютъра ако се изключват така, понякога се прецакват.
        Има го и този момент. На мен ми е малко хлабаво гнездото на запалката и като минавам през големи дупки прекъсва трансмитера понякога. А като се случи да карам по лош път, почва едно прекъсване-включване, докато откаже накрая. После се налага форматиране на USB стика. Така че имайте едно на ум и не дръжте ценни за вас данни, заедно с музиката.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          Това за лампите на таблото е голяма смехория и в него няма нищо вярно.Честото прекъсване на напрежението, както и лошата електрическа връзка в гнездото на запалката съм склонен да допусна, че може да бъде проблем за флашката.Забелязал съм, че по-честата причина за тази лоша връзка е не толкова гнездото на запалката, колкото буксата на кабела.Тя е хлабавото звено.И едно мнение като цяло за идеята - ползвам такова решение от едно известно време и не съм особено доволен.Проблема е в качеството на сигнала.Каквото и да си твърдим, значително се понижава.Мен специално ме дразни а аз купих качествен и не евтин модел.Сега обаче определено не бих го препоръчал на никого.Компромис е...
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            касетата вади по дибър звук ако ти е такъв касетофона, има малко шум но звукът е добър като цяло. Аз бях почнал да си избирам такава джаджа от 12 лв - пробвах 5 и на никоя не ми хареса звука и се отказах. А за картите - да така е. Но може да си вземеш отделна мп3-ка и само предавател с жак. мп3-ката ще си е автономно захранване.
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #7
              Колега не се занимавай с тези трансмитери и касети вземиси едни цд и всичко ще е 6 точки няма шум няма лош звук.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                Да, прави са колегите.Моя трансмитер беше около 80лв и пак бледнее пред един адаптер.Виках си че е ОК до момента, в който един колега ми даде адаптер за касетка.При мен обаче с касета е невъзможно - конструкцията на бекера не я понася.Не съм виждал обаче варианти за касета с четец за флашки.Ей ТОВА е много яко но не съм го виждал на пазара.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Както винаги съм споделял, това с трансмитера е "мижи да те лажем" работа :D Неудобен за употреба в града, свири с намалени на 15 килохерца високи честоти, случвало ми се при преминаване през дупки захранването от запалката да прекъсва и да се рестартира... Да не говорим, че задължително трябва да направиш постоянно захранване тъй, като при всяко рестартиране започва да свири първото парче - представи си, ако му сложиш флашка с десет албума... Минах през този вариант и от година и нещо съм с хубав Сони плеър с USB вход! :D
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Re: Ще купувам FM Transmitter

                    grandpa написа:
                    Здравйете, ще купувам FM Transmitter, но имам следните опасения: казаха ми ще ако ползваш такъв горят лампите по таблото?Вярно ли е? Аз лично не виждам причина, но не пречи да попитам. Благодаря предварително.
                    За лампите незнам ама ако ползваш транмитер има по голяма вероятност да спукаш гума, също и маслото ще трябва да го сменяш на 5000 км, а се увеличава вероятноста да те удари метеорит докато си в колата
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Неудобен за употреба в града, свири с намалени на 15 килохерца високи честоти
                      Абсолютно вярно. На колкото и честоти да има възможност да излъчва, в града винаги има нещо ако не на тях, около тях. Достатъчно за да се влоши качеството.А дори и да няма нищо, високите ги няма - именно това, за което пишеш.
                      Vladim написа:
                      Да не говорим, че задължително трябва да направиш постоянно захранване тъй, като при всяко рестартиране започва да свири първото парче - представи си, ако му сложиш флашка с десет албума...
                      Тва не е баш така - зависи от модела.Моя както вече казах никога не е спирал заради дупки - конектора в края на кабела е с много здрави пружини явно и никога не е излизал сам от гнездото на запалката.Освен това, моя поне помни на кой трак е бил когато го спреш - след това тръгва от него.Въпрос на модел, явно.Така или иначе аз съм се убедил, че човек навие ли си на пръста нещо, разубеждаването рядко дава ефект - по мен си съдя.Да не мислиш, че не съм чел тези неща преди да го купя ???
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък от моя съм доволен, някъв трекстор ли нещо такова беше 48 кинта от метро, в града не го ползвам слушам си радио но извън града е незаменим особено по балканите където радио няма и дупките са една до друга и СД прескача. Не съм чак толкова претенциозен към качеството на звука дори не ми прави впечатление да е лошо смисъл да няма високи или ниски направо мога да кажа че ми е перфектно . Общо взето добър компромис е но не става за маняк които търси всеки звук в музиката. Верно когато минаваш през някои град може да почне да се меши с някоя станция но с едно натискане на бутон сменяш обхвата и пак си патрон до следващия град В софия е малко зор да намеря свободно място но маи имаше една дупка на която мога да го слушам мисля към 88.3 беше.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #13
                          Slavi_Lancia написа:
                          Аз пък от моя съм доволен, някъв трекстор ли нещо такова беше 48 кинта от метро, в града не го ползвам слушам си радио но извън града е незаменим особено по балканите където радио няма и дупките са една до друга и СД прескача. Не съм чак толкова претенциозен към качеството на звука дори не ми прави впечатление да е лошо смисъл да няма високи или ниски направо мога да кажа че ми е перфектно . Общо взето добър компромис е но не става за маняк които търси всеки звук в музиката. Верно когато минаваш през някои град може да почне да се меши с някоя станция но с едно натискане на бутон сменяш обхвата и пак си патрон до следващия град В софия е малко зор да намеря свободно място но маи имаше една дупка на която мога да го слушам мисля към 88.3 беше.
                          Аз също не съм някакъв манияк, обаче първия път, когато чух един и същи трак през адапторна касета и моя трансмитер - взе да ме дразни Колкото до честотата, при мен най-удачна се оказа 88.7 мандахерца Както казах, няма как да ползвам такава касета в този случай, иначе отдавна да съм го подарил на някого.Не е малък компромиса...
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Аз пък съм малко по претенциозен и се опитвам да спестя на някои колеги грешно хвърлени пари! Липсата на високи се усеща при по-качествена озвъчителна система. Разликата е... драматична! Поне за мен, за непретенциозни хора е добре може би. Във всеки случай минах през, какви ли не варианти, сега имам 4 фабрични и още четири допълнително монтирани говорителя, отделно туба с 800 ватов усилвател! Плеъра ми е Сони с вход за флашка. Кеф ти радио, кеф ти диск, кеф ти музика от флашката... и вход с малък жак имам даже
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Малко настрани от темата ама как ви се струва елит сл-5000усб. Някой пробвал ли го е и има ли мнение за него щот за 130 лв. усб и радио въобще културната работа. Само да работи добре де щот ко ще и евтин да се дават на вятъра пари смисъл няма.
                              Brava TD100 ' 98g.

                              Коментар

                              Working...
                              X