Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.проблем,моля помогнете...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.проблем,моля помогнете...

    От както взех типото имам следния проблем.Всеки път ,когато пускам фаровете на къси - десния светва само на габарит,и когато разклатя релето на фаровете се пуска(само тогава тръгва).Бъзика се постоянно ,пуска се ,спира се...както си иска Дадох 7 лв. за ново реле,изчистих нагара на всички бушони и релете без изключение,проблема си седи.Имате ли идея от къде идва това да нямам къса светлина ,всеки път когато пускам светлините ? Благодаря на всички включили се в темата
    Tipo 1.4 i.e. 71 hP (слаба купешка ракия)

    ИВО

    #2
    Re: Ел.проблем,моля помогнете...

    halfata написа:
    От както взех типото имам следния проблем.Всеки път ,когато пускам фаровете на къси - десния светва само на габарит,и когато разклатя релето на фаровете се пуска(само тогава тръгва).Бъзика се постоянно ,пуска се ,спира се...както си иска Дадох 7 лв. за ново реле,изчистих нагара на всички бушони и релете без изключение,проблема си седи.Имате ли идея от къде идва това да нямам къса светлина ,всеки път когато пускам светлините ? Благодаря на всички включили се в темата
    Явно релето не контактува както трябва. Почисти контактите.
    BRAVO 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Чистих и контактите ,дори наслойх крачетата на релето с калай.Пръсках и с контактен спрей 4 пъти...
      Tipo 1.4 i.e. 71 hP (слаба купешка ракия)

      ИВО

      Коментар


        #4
        колега , що не пробваш да смениш крушката. за 3 минути работа , но ще елиминираш възможна причина.

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          колега , що не пробваш да смениш крушката. за 3 минути работа , но ще елиминираш възможна причина.
          Мда, при бившото ми Типо го имаше същия проблем. Отстраних го със смяна на крушката. Разбира се при теб няма гаранция, че е от това. Може релето да си е заминало!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Просто измери с един мултицет дали релето е наред - когато не тти светне фара - провери на 87-ми крак дали има ток ако няма - провери дали идва на 30-ти, ако има - провери дали идва на 85/86, и дали другия - 86 (85) е коректно вързан към маса. Ако всичко е наред - провери контактите по самия фар, и нови лампи, както колегите писаха.

            Коментар


              #7
              Колеги,крушките ги сменявах и двете.Десния фар светва само когато размърдам релето,и то това е всеки път когато пусна фаровете Ще се опитам да измеря токовете ,както писа колегата и ще пиша до къде съм я подкарал
              Tipo 1.4 i.e. 71 hP (слаба купешка ракия)

              ИВО

              Коментар


                #8
                Щом си с ново реле и пак така светва/угасва като го размърдаш, остава да провериш куплунга и кабелите към него.
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  Оказа се ,че куплунгчето на 87 прекъсва.Мисля ,че е студена спойка в платката.Ще сваля таблото ,когато ми остане време и ще го разглобя да видя вътре за какво иде реч Благодаря на отзовалите се
                  Tipo 1.4 i.e. 71 hP (слаба купешка ракия)

                  ИВО

                  Коментар

                  Working...
                  X