Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с моторчето на парното на Браво.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Здравейте, онзи ден спря да работи първата степен на вентилатора. Свалих блокчето с резисторите и се оказа че няма никакви резистори- едни жички с различна дебелина, вероятно с някакво съпротивление, но както и да е, по- тънката се е прекъснала, въпроса ми е ако я запоя на мястото, което се е прекъснала , дали ще работи нормално или да купувам ново и имате ли представа горе долу на каква цена ги продават? Другото, което искам да споделя е че след като вентилатора бръмчеше неистово, преди няколко месеца го свалих, почистих от листа и боклуци, напръсках с WD-40 и оттогава работи като новичко. Проблема е че на тези коли няма филтър на купето и вътре става кошмар от боклуци и листа , затова свалих капака под чистачките и мястото от което смуче въздух за купето -три квадратни дупки- им залепих мрежа за комарници и оттогава този проблем изчезна.Казвайте какво да правя с резисторите ( Става дума за фиат пунто мк1)

    Коментар


      #62
      Сега прочетох повечето мнения в темата, въпреки това реших да пробвам да запоя скъсаната жичка, пуснах поялника на макс температура и въпреки това не можах да я запоя, просто не хваща припой по никакъв начин, утре ще пробвам да омотая друга жица и да направя връзката без припой. Все пак при мен жичките са 2, за 1ва и 2ра степен, за 3та няма резистор, някой знае ли стойността точно колко е на резистора при този вариант?ПП Най-после успях да запоя жичките, взех от един многожилен проводник няколко тънки медни жички и ги намасурчих, краищата на скъсания съпротивителен проводник ги омотах заедно с краищата на медните жички, после същите тези краища ги запоих и готово! Сега си духа и на трите степени. :D Само забравих да измеря стойностите на съпротивленията, но на мен не ми потрябваха.

      Коментар


        #63
        Благодарности за подробното описание на колегата fcuk.
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар

        Working...
        X