Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спра пищенето при несложен колан на Fiat Grande Puntо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз не отричам ползата от колан! Аз също имам навика да си го слагам и съм сигурен, че помага (слава богу не съм се убеждавал лично от ползата му)! Ама не може да отречет, че имам моменти в които е досадно да се слага! Примерно връщаш се от работа , минал си през магазина (който е на една п*ш*а от вас) и трябва за 200 метра да слагам колан! Поради тази причина искам да мога да махна досадното пискане!

    Коментар


      #17
      Колега може 200 метра, ама точно тогава да стане фала. Не знаеш какво ти е драснато.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #18
        Да не променяме темата на "ползите от слагането на колана" - колегата пита друго А от магазина до вкъщи... малко нали... един колега нали го бяха ударили докато си стоял на едно място ... без колан съм единствено когато си свалям якето...

        Коментар


          #19
          jenshen73 написа:
          И защо после при катастрофа возещите отзад са все за моргата - щото са без колани... А това "не искам винаги да го слагам" си е ебаси лафа... Аз пък винаги го слагам... дори за маневра - навик ми е.
          -Аз съм същия
          карам Punto

          Коментар


            #20
            Аз гаранционно се опитах да ги накарам поне да намалят силата на пищенето... Не можело. Поисках да ми оправят тракащите прозорци(пластмасовите капаци на вратите хлопат, а според мен и самите държачи на прозорците отвътре също)... Не можело. Ако някой тук може да ми обясни как се оправя някой от тези проблеми ще бъда безкрайно благодарен.

            Коментар


              #21
              Под седалките на пода има пластмасови капачета. Махаш капачето отдолу има две букси, тази която е със две крачета отива на закопчалката на колана.Даваш двата кабела на късо и си готов.

              Коментар


                #22
                монета от 1 лев., пуска се в закопчалка
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  Откача се буксата под седалката и спира да пищи
                  И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                  Коментар


                    #24
                    1. Да бъдеш бруталист и да режеш жици, поставяш монети като в игрален автомат, или пък да изключваш букси.2. Да бъдеш интелигентен и просто тихо и кротко да изключиш функцията за пищене на не закопчан колан.Всеки има право на избор, не предлагайте само точка 1 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      Е това не всеки го може /да изключиш функцията за пищене на не закопчан колан/ като не се чете инструкцията на колата .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #26
                        От магазин за "ТУНИНГ" си купи като това: http://www.alldeals.bg/vsichki-ofert...25d4a1d1Хем отчита все закопчан колан, хем можеш да си го слагаш като искаш.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #27
                          Малко късно но все пак. Слагаш колана, включваш на контакт(може и да запалиш дори, но без да тръгваш). Броиш бавно до 10-15. Разкопчаваш колана, закопчаваш. SBR е изключен до следващото палене Някой да каже как се спира перманентно, че моя пищи на произволни интервали, а винаги карам с колан.На тези които пишат да се окъси буксата под седалката - споделете ако сте го правили. В нета пише, че светва еърбега така.

                          Коментар


                            #28
                            Yavor написа:
                            От магазин за "ТУНИНГ" си купи като това: http://www.alldeals.bg/vsichki-ofert...25d4a1d1Хем отчита все закопчан колан, хем можеш да си го слагаш като искаш.
                            А какво да правя като ми е счупено нещо в закопчалката на шофьрската седалка и дори при закопчан колан пищи на случайни интервали. С лицензиран MultiECUscan и подходящ кабел става такаче събирам пари

                            Коментар


                              #29
                              Mury написа:
                              Предлагаме спиране на алармата за колана на Гранде Пунто
                              Обърнете се към колегата за софтуерно спиране на сигнала. Аз лично ползвам отрязани закопчалки от друг колан
                              SKODA 105L '78
                              PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                              FIAT 126p '89
                              TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                              GRANDE PUNTO 1.2 '06

                              Коментар


                                #30
                                damianoff написа:
                                Mury написа:
                                Предлагаме спиране на алармата за колана на Гранде Пунто
                                Обърнете се към колегата за софтуерно спиране на сигнала. Аз лично ползвам отрязани закопчалки от друг колан
                                С кабел OBD II ELM-327, преходник А3 и Multiecuscan - лицензиран, става за около 2-3 минути Кабел взех на заем от приятел, Еку-скан има хакнат, преходника е 10 лева ако си го сглобиш сам и един лаптоп ми дадоха, че моя няма батерия и вече съм в играта пълна тишина и спокойствие

                                Коментар

                                Working...
                                X