Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със странично огледало

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със странично огледало

    Тая вечер след работа се качих в колата и докато чакам да загрей там 2,3 мин. и реших да си понаместя страничните огледала. С лявото огледало от моята страна нямам проблеми, но дясното се задвижи само на ляво и на дясно, обаче не се помръдна на горе и на долу. После като се прибрах в нас викам пак ше пробвам и тогава не стана, а преди 2 дена нямаше проблеми. Нямаме ме много с електрониката, та чакам за съвети
    Фиат Брава 1.6 16v 103к.с.

    #2
    Колега кажи поне с ел. огледала ли си или без.Ако си без ел. значи имаш скъсана струна в огледалото и не ти позволява реглаж.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    Коментар


      #3
      Предвид че пуска темата тук в този раздел, приемаме по презумпция че е с ел. огледала. Вероятно лош/никакъв контакт на едното моторче, или самото моторче е сдало багажа.

      Коментар


        #4
        Благодаря много. С ел. огледала съм, значи ще се ходи на сервиз
        Фиат Брава 1.6 16v 103к.с.

        Коментар


          #5
          имах същия проблем.при мен беше от копчетата за огледалата пред ръчната.разглобих ги, малко ВД40 , търкане с парцал , сглобяваш и всичко работи.

          Коментар


            #6
            Наистина много ти благодаря. Стана точно както каза
            Фиат Брава 1.6 16v 103к.с.

            Коментар


              #7
              радвам се че помогнах !

              Коментар


                #8
                Да възродя темата: моето дясно ел. огледало се движи само в едната посока (вертикално), хоризонтално се мести с лекота с ръка. Като натисна копчето се чува как върти моторчето, но не се мести. Някой ремонтирал ли го е в това положение? Мога ли да го направя с подръчни материали? Или ще ми трябва някаква резервна част?
                Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                Коментар


                  #9
                  Хайде никой ли не си е разглобявал страничното йел. огледало?
                  Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                  Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                  Коментар


                    #10
                    Колега ... аз се пробвах да го разглобя но след като махнах всички възможно винтчета .. моторчето и стуклото така и не помръднаха ... че моите двете огледала ... работи само на лявото и то само нагоре та да видя какво става ...ама се оказа че трябва да разлепя стъклото което е залепено за моторчето за да може да се движи ... но пък като тръгнах да го разлепям видях че лепилото е сложено върху лепенката на задната страна на стъклото която е за подгряване на огелдалото ... та ако се разлепи ... няма връщане назад ... и се отказах ... ако някои е стигал по далеч ще се радвам да сподели опит
                    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                    Коментар


                      #11
                      Ето разглобено, ама моето си беше счупено.
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        null.zero написа:
                        Хайде никой ли не си е разглобявал страничното йел. огледало?
                        Подпъхваш един кабел или въженце от двете страни и дърпаш.Вадил съм доста огледала и нямам счупено.Причината за това ,че не работи в някоя посока е или лоши контакти на буксите или изронени зъби на механизмите за завъртане.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар

                        Working...
                        X