Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Треперене на светлините.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Треперене на светлините.

    Здравейте колеги.Ето,че мои познати се сдобиха с Брава и съм радостен,защото дълго време ги разубеждавах да не взимат поло и точно се отказах,и.....Вече карат брава 1,8.Понеже собственика всъщност е собственичка и не разбира много от коли,но ми сподели за следният проблем:Фаровете (светлината на фаровете) претрепервали и това се забелязвало,когато имало кола отпред(респективно преграда).Чудя се на какво може да се дължи това и според мен е на промяна на напрежението.Какво може да промени напрежението,освен включване на перката на радиатора или някой друг силен консуматор?Имате ли някакви идеи от какво може да е проблема(ако въобще има такъв)?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Лично мнение първо да провери всички връзки по веригата, да няма замърсено (фасунги, клеми, кабели, релета, лостче, дори клемите на акумулатора). Масата наред ли еОт там нататък можеби проблеми с алтернатора
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    Коментар


      #3
      да не би да притреперва само единия фар? нещо да е счупено я вътре във фара я държача и да трепери? ако наистина има намаляване интензитета на светене и пак усилване, то проблема е в алтернатора според мен
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Т.нар "треперене" е от луфтове по самия фар. Сглобката на рефлектора към корпуса или фасунката към рефлектора имат луфт. Няма друг вариант освен ако не е ксенон, но лампа с нажежаема жичка има голяма инертност и не може да "трепери", освен ако не е много слаба примерно 20 вата и е пусната на променливо полупериодно изправено напрежение да речем на 25 херца.

        Коментар


          #5
          Не знам колеги.Не съм виждал колата и ме е яд,защото живеят на 100м от мястото за срещи,ама няма кой да стане рано и да докара колата....
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            На мен ми трепереше единия фар и се оказа че крушката е сложена неправилно....
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар

            Working...
            X