Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачки - реле Brava 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистачки - реле Brava 1.9JTD

    Някой може ли да ми каже къде се намира релето за чистачките на Брава 1.9JTD?Работят само на най-бързата степен, и като ги спра спират кадето си искат.Възможно ли е да е от релето?МодерираноТемата е преместена в подходящия разделМодераторски екип на fiat-bg.org
    Бавно запомням, бързо забравям!

    #2
    пич аз имам БРАВО 1,6 преди няколко дена ми направи този проблем.аз мислех същото но се оказа четки на електромотора.Купих 3бр. за 6лв и сега съм ок.При мен релето е при моторчето. :D

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #3
      реле няма. има едни като съпротивления в моторчето, ако можем да ги наречем реле. потърси, имаше подобни теми, може да се е прецакало в самия лост. Откачи буксата на мотора, и провери дали като пуснеш чистачките на 1,2 стигат някакви токове до тая букса. Довечера щи пусна извадка от схемата ако някой не ме изпревари, и щи кажа къде да провериш.

      Коментар


        #4
        Махни буксата както каза колегата и пробваи моторчето директно от акумолатора ако работи вече виж лостаза чистачките.А като вдигнеш нагоре ласта правили един оборот чистачката?

        Браво 1,6 16V

        Коментар


          #5
          ето и схемата. В червеното кръкче е евентуално проблемно място в лоста, а в зеленото - буксата която влиза в моторчето. Гледаш дали идва ток по съответните жици, черната е маса, а като пуснеш на най-бързото - по някоя от другите 3 ще имаш ток. После пускаш на по-слабите степени и гледаш дали идва нещо, евентуално около 14 волта. И ако идва, търсиш проблема някъде в детайла (24.) За това което казва колегата като съвет - мисля че ако работи нормално на най-бързата степен, няма логика да е от четките. Но все пак го имай впредвид и тях да провериш и препоръчително е да ги смениш за да си знаеш че там повече няма да пипаш 6 кинта къде не си ги дал ред. : по горния пост , ако работи при директен ток, това не значи че проблема е в лоста, има проблемни места и в платката. Ако му работи на най-бързата степен, няма смисъл да го тества на акумулатора, ясно е че в чисто механичната си част моторчето работи. И да допълня, задължително ползване на вд-40 в движещите се части. вд-40 е половин майстор
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Най бързата и тази на горе са вързани на едната четка а другите две степени на на другите две четки но ако е от тях скоро ще спре и бързата просто е останало малко от четката

            Браво 1,6 16V

            Коментар


              #7
              гледай какъв дребен детайл като четката може да ти вгорчи живота.... а струват 6 лева, д==ба

              Коментар


                #8
                Да бе скоро го купих и нищо незнам за фиатките направо си се притесних яко викам си мототорчето замина и си е е.......о м......та.Межд другото колко струва моторчето?Понеже като си купих четките ми казаха че били различни имало някакво съотношение мед-графит примерно 60%на40% ели 30%на70%.Това имало значение колко пързо ще се износят.Ако са много графитени ха ха се износват бързо а ако са със много мед са по твърди имогат да наранят моторчето и тогава НОВО.

                Браво 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  ми за задна чистчака на бащата му казали 130 лева за ново.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря ще се поготвя психически

                    Браво 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря колеги, още утре запретвам ръкави и ще се заема със случая.
                      Бавно запомням, бързо забравям!

                      Коментар


                        #12
                        Какво стана колега?

                        Браво 1,6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Не можах да се преборя, и я закарах на жичкаджия. Сменил е нещо и сега работят всички степени, но пак си спират където си поискат като ги изкляча. Някой знае ли защо???
                          Бавно запомням, бързо забравям!

                          Коментар


                            #14
                            а освен че работят всички степени, на различни скорости ли работят? В смисъл на 1 и на 2 различно ли е закъснението м/у импулсите? И също чистачките ти спират където сами си поискат, или точно тогава когато ги изключиш, т.е. дадеш лоста на 0?

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              а освен че работят всички степени, на различни скорости ли работят? В смисъл на 1 и на 2 различно ли е закъснението м/у импулсите? И също чистачките ти спират където сами си поискат, или точно тогава когато ги изключиш, т.е. дадеш лоста на 0?
                              Това е доста важно кажи да помислим.

                              Браво 1,6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X