Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачки - реле Brava 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ogi28b как мислиш? Значи лоста подава информация към моторчето то явно работи лоста също.Може ли,шлиците на чистачките да са се износили и да превъртат и от там да идва проблема?А това става лесно ако не се затегнат рамената на чистачките.

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #17
      vladi_stoev написа:
      ogi28b как мислиш? Значи лоста подава информация към моторчето то явно работи лоста също.Може ли,шлиците на чистачките да са се износили и да превъртат и от там да идва проблема?А това става лесно ако не се затегнат рамената на чистачките.
      "Отговорни" за връщането на чистачките в пъроначално положение са едни конкактори под оста на мотора! Разбира се преди това трябва да има подаден импулс от лоста за управление. Т.е. ако той не е наред също чистачките могат да си спират, където искат. В повечето случаи проблема е при мотора и конкторите.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Всички скорости си работят, бавни, бързи и интервали, но като върна лоста на нула спират където са. А между другото и задната чистачка го прави същия номер, дори и когато пръскам вода като спра и тя спира където е.
        Бавно запомням, бързо забравям!

        Коментар


          #19
          Ми сигорно проблема е в лоста

          Браво 1,6 16V

          Коментар


            #20
            Задната какво общо има с предните като е на отделен плъзгач и отделно моторче?
            Бавно запомням, бързо забравям!

            Коментар


              #21
              общото между двете чистачки е лоста

              Браво 1,6 16V

              Коментар


                #22
                Моят съвет е все пак да обърнеш внимание на мотора и по-специално на контакторите! На схемата ясно се виждат. Относно задната чистачка аз преди време също имах подобен проблем, оказаха се контактите на вратата-багажник.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #23
                  Гледах контакторите на багажника не е от там.
                  Бавно запомням, бързо забравям!

                  Коментар


                    #24
                    stefcho20 написа:
                    Гледах контакторите на багажника не е от там.
                    Как така ги гледа? При мен някога колата е имала удар отзад и просто контакторите бяха разместени и се наложи да им подложа едни шайби за да ги повдигна. Но щом казваш... може да не е от това.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      stefcho20 написа:
                      Всички скорости си работят, бавни, бързи и интервали, но като върна лоста на нула спират където са. А между другото и задната чистачка го прави същия номер, дори и когато пръскам вода като спра и тя спира където е.
                      Това доказва че проблема не е в износени шлици или незатегнати рамена Залагам на проблем в лоста - там където е оградено с червено. И на същото залагам за задната чистачка. Следващата стъпка е с мултицет - зумер, вместо сонди - крокодилчета, и въоръжен със схема, да измериш за верига м/у съответните крачета в конектора на конзолата, отговарящ за чистачките. Имай предвид че майстора винаги така ще ти нагласи нещата, че да е най-лесно и бързо за него, и като ти направи бързата демонстрация, да ти каже: "Ето - работи, давай парАта." А ти чак после усещаш че нещо не е наред. Повече нямам какво да напиша по темата, за мен проблема е ясен одавна - още като оградих с червено съответния възел на лоста. Това не значи че съм прав! Мултицетът ще покаже.

                      Коментар


                        #26
                        И аз си мисля че проблема е в крайните изключватели в мотора от които зависят крайните положения на чистачките, но защо и задната ще прави същото?
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #27
                          Само да подскажа - като махнеш ключа от контакт, чистачките също спират там докъдето са стигнали (Прекъсва им тока.) Има ток - има чистачки - няма ток - няма чистачки. На схемата се вижда добре - в позиция "нула" на лоста, към моторчето също има сигнал. Или поне трябва да има. Този сигнал ги връща в изходна позиция, а когато липсва - спират където са. Мултицета, мултицета...

                          Коментар


                            #28
                            ogi28b написа:
                            Само да подскажа - като махнеш ключа от контакт, чистачките също спират там докъдето са стигнали (Прекъсва им тока.) Има ток - има чистачки - няма ток - няма чистачки. На схемата се вижда добре - в позиция "нула" на лоста, към моторчето също има сигнал. Или поне трябва да има. Този сигнал ги връща в изходна позиция, а когато липсва - спират където са. Мултицета, мултицета...
                            А когато единият контакт не контактува с този, които идва директно от лоста не става ли същото? В схемата ясно се виждат трите контактора в блока на мотора. Ако проблемът се е появил едновременно и при задната чистачка тогава най-вероятно става въпрос за проблем в лоста. Разбира се трябва да се поработи малко с мултицета и то от човек, който знае, къде, какво да мери!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #29
                              Колеги не знам къде е проблема, не разбирам от схеми и мултицети, подлагах на контакторите на багажника (не е от там), но чистачките пак спряха да работят степените.Ако може кажете ми къде да отида да ги видят и да ги оправят!!!
                              Бавно запомням, бързо забравям!

                              Коментар


                                #30
                                ???Какво става, никой ли не знае къде могат да ги оправят???
                                Бавно запомням, бързо забравям!

                                Коментар

                                Working...
                                X