Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фабрични тонколони

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фабрични тонколони

    Искам да попитам колко вата са фабричните тонколни на Фиат Брава 1.6 16V 96 г.?Имам два басьора на предните врати и по две пищялки отзад и отпред.
    Фиат Брава 1.6 16v 103к.с.

    #2
    Тия предните боклуци са по 15 W. За пищялките отпред не знам, а къде имаш пищялки отзад, че за такова нещо за първи път чувам?

    Коментар


      #3
      Аз съм с оригнални,само на едната врата съм сменил колоната.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Отппред са по 15 w, а задни няма ,само решетки и място да си сложиш.
        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

        Коментар


          #5
          И защо да няма задни?при мен има,дори и кабела за чейнджъра е прекаран.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            разбира се че има колони отзад моите са 13см две по 50 ватано не се сещам каква марка бяхазнам че модификация ELX задължително е с колони отзаддруг е вече въпроса ако са били свалени
            FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

            Коментар


              #7
              Да продаваш нещо и да го оскубеш еееееееех това звучи както да продаваш спортист примерно футболист и да му отрежеш палците на двата крака.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Има задни и си ми работят, явно при всяка модификация е различно. От cd-playera мога да избирам коя тонколона да работи и така като пусна само предните и после само задните (без басьорите на вратите) ми се струва, че задните са по-силни.За това и питам кои по колко вата са, че няма от къде да разбера.Че тия на вратите много малко ватове са, мислех че са повече.
                Фиат Брава 1.6 16v 103к.с.

                Коментар


                  #9
                  То, че задни има ... има, ама със сигурност не се казват пищялки! Колегата се е пообъркал малко

                  Коментар


                    #10
                    Моята Брава я смъкнах от автовоза ,колони от зад нямаше.Незнам дали има значение модела,но като се замисля бяха отвили антената ,така че може и колоните да са взели.
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар


                      #11
                      bicho1976 написа:
                      Моята Брава я смъкнах от автовоза ,колони от зад нямаше.Незнам дали има значение модела,но като се замисля бяха отвили антената ,така че може и колоните да са взели.
                      Споко ... и мойта беше ELX, ама отзад колони нямаше

                      Коментар


                        #12
                        Мисля си, че зависи от радиото аз имам 2 вида едното е от брава 97’ и нямаше отзад говорители а също и пищялки отпред защото радиото е двуканалноно кабели си бяха вкарани за всички говорители, другото на бравото 96’ е 4 канално с управление за цд и си има и предни и задни, задните са 20В, 4 ома ако не се лъжа.
                        bravа jtd 105

                        Коментар


                          #13
                          Моята Брава пък е SX и имаше колони отзад, а я взех от горубляне и колоните са KENWOOD и не са лоши! Има общо 6 (2 пищялки отпред + 2 в предните врати + 2 отзад!) Аз никакви колони не съм слагал всичките си бяха там!

                          Коментар


                            #14
                            Има 2 модела оригинални радиокасетофни :Този от фиг. 1 е с 4 тонколони - 2 на таблото и 2 във вратитеТози от фиг. 2 е с 6 тонколони - 2 на таблото, 2 във вратите и 2 на задните колонки или на дъската пред задното стъкло.
                            Прикачени файлове
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              за да не отварям нова тема, ще "съживя" тази. колата е брава.значи, въпроса е следният - сложих си хубави елипси във вратите, но след още ъпгрейдване на задната линия и баса в багажника, започнах да искам още по-добро качество на звука. и сега малко ме дразни, че пищялките ми звучат изпод краката и отзад във врата... а искам да ми звучат както трябва - да ползвам оригиналните джобове за пищялки на таблото. аз нямам говорители там, дори не съм сигурен че имам и кабели. но според упътването на бравата, говорителите в таблото за вързани за кабела на говорителите във вратите.... което ми е доста странно. но ако се окаже, че имам кабели там, и си купя само пищялки, това няма ли да прецака нещо по токовете, по съпротивленията, и да не звучи правилно? или просто да не се занимавам с глупости и да си купя компонентна системка

                              Коментар

                              Working...
                              X