Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е това до лампата на тавана?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво е това до лампата на тавана?

    Какво е това нещо намира се до лампата на тавана на пунто 97 г. има малко червена лампичка и копче което е навътре и може да се натиска само с нещо остро като химикал например, а като го натисна лампата започва да мига на интервали като го натисна пак и лампата спира да мига, а до него има черна сферичка
    Прикачени файлове
    Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD
    Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
    Alfa Romeo 155 2.0 8V

    #2
    Re: какво е това

    Владимир Митков Стоянов написа:
    Какво е това нещо намира се до лампата на тавана на пунто 97 г. има малко червена лампичка и копче което е навътре и може да се натиска само с нещо остро като химикал например, а като го натисна лампата започва да мига на интервали като го натисна пак и лампата спира да мига, а до него има черна сферичка
    Би трябвало да е датчик на алармата?
    FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

    Коментар


      #3
      снимка

      това е приемника за централното, ако има и аларма на тавана.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Панела за програмиране на фабричната аларма
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Re: Какво е това до лампата на тавана?

          Владимир Митков Стоянов написа:
          Какво е това нещо намира се до лампата на тавана на пунто 97 г. има малко червена лампичка и копче което е навътре и може да се натиска само с нещо остро като химикал например, а като го натисна лампата започва да мига на интервали като го натисна пак и лампата спира да мига, а до него има черна сферичка
          Колегите ти казаха всъщност, че това е приемника за фабричната аларма( централното ). Но аз искам да ти дам един съвет който преди на мен ми го дадоха.Ако имаш друга монтирана аларма по добре го изклъчи този приемник.защото може лесно да се прихванат инфрачервените му вълни и да ти се отвори колата.
          Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
          Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
          VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
          VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

          Коментар


            #6
            Тази сферичка не е ли PIR detector ? А с това дето като го натиснеш и ти мига лампичката не си грай, че ще си прецакаш алармата ако незнаеш какво точно правиш. Иди на този линк http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Punto/ и си изтегли упътването, ще ти е от голяма полза.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              ама нещо ми е много интересно защото аз нямам фабрична аларма а нямам и по принцип аларма а колата я имама вече година и чак оня ден забележих тва нещо гледах в книжката и нищо по особено не пише за това вазможно ли е колата да имала аларма (фабрична) и да е махната
              Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
              Alfa Romeo 146 1.9 JTD
              Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
              Alfa Romeo 155 2.0 8V

              Коментар


                #8
                Според мен е имала, а може би и още има, но е изключена. Трябва да има някъде (най-вероятно при бушоните) едно малко кръгло секретно ключе от което се изключва алармата и остава само централното да работи.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Според мен е имала, а може би и още има, но е изключена. Трябва да има някъде (най-вероятно при бушоните) едно малко кръгло секретно ключе от което се изключва алармата и остава само централното да работи.
                  На Пунто Мк 1 не е там-оригиналната аларма е пред акумулатора,гнездото за ключето е отгоре под гумена капачка.
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Владимир Митков Стоянов написа:
                    ама нещо ми е много интересно защото аз нямам фабрична аларма а нямам и по принцип аларма а колата я имама вече година и чак оня ден забележих тва нещо гледах в книжката и нищо по особено не пише за това вазможно ли е колата да имала аларма (фабрична) и да е махната
                    Правилно, колата няма фабрична аларма, а този сензор е само за управление на централното.Попринцип би трябвало при закупуването на колата да са ти дали дистанционни ( като за аларма ) които да командват централното.но явно май не са ти дали.Имам същия датчик на Уно-то.Само за централното е.И колата няма никъде скрит ключ както колегата Dido_Lyubenov предполага.
                    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                    Коментар


                      #11
                      Ами този бутон за програмиране, каква работа му върши, само за запаметяване на нов ключ ли ? На Марийка от такъв бутон се избират и разни опций за алармата... Просто ми е интересно да знам, затова питам.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        само че относно това дето каза колегата FiFo за дистанционните аз имам вградено дистанционно за централното в единия от ключовете това от зна4ение ли е ???
                        Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
                        Alfa Romeo 146 1.9 JTD
                        Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
                        Alfa Romeo 155 2.0 8V

                        Коментар


                          #13
                          Владимир Митков Стоянов написа:
                          само че относно това дето каза колегата FiFo за дистанционните аз имам вградено дистанционно за централното в единия от ключовете това от зна4ение ли е ???
                          да, от значение е :D Точно с него трябва да се командва, той не работи ли ? На ланчията има същото чудо и на ключа има предавател - точно за това служи ...

                          Коментар


                            #14
                            Владимир Митков Стоянов написа:
                            само че относно това дето каза колегата FiFo за дистанционните аз имам вградено дистанционно за централното в единия от ключовете това от зна4ение ли е ???
                            Аз казах дистанционно защото при мен на Уно-то е отделно от ключа, а ето че при теб е вградено в ключа.Именно то трябва да ти командва централното щом нямаш аларма.Работи ли ти.
                            Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                            Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                            VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                            VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                            Коментар


                              #15
                              тои работи ама не е в мен защотот колата до скоро беше в гърция маика ми я караше и ключа остана в нея само ме интересува дали мога някъде да си направя такаъв ключ защото на моя има една гумичка на копчето за централното която е изгнила от използване и не винаги успява да се натисне копчето
                              Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
                              Alfa Romeo 146 1.9 JTD
                              Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
                              Alfa Romeo 155 2.0 8V

                              Коментар

                              Working...
                              X