Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внезапна загуба на ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внезапна загуба на ток

    Здравейте! Сблъсках се с един нерешим за мен електрически проблем. Колата не беше палена около две седмици, сядам вътре, давам контакт и всичко си работи (таблото свети, фарове светят, музика работи). Завъртам контактния ключ на стартер и моментално всичко угасва и повече не светва изобщо. Дори и алармата спира, и централното, напълно умира. Махане и слагане на клемите на акумулатора не помага. По някое време на следващия ден колата реши, че ще работи и си запали без проблеми с тоците.Акумулаторът е добре зареден. Ръчках по кабела за масата, но изглежда изправен. Някакви идеи къде да търся?Става въпрос за Темпра, 1.4 бензин. Благодаря
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    #2
    Клемите на акумулатора. Ако не са оригинални, а от тези с гайките може да се е поокъсала някоя. Огледай хубаво дали добре са захванати кабелите за клемите. Аз имах абсолютно същия проблем и се оказа клемата на +. Беше се скъсала отдолу където се навива гайката, за да затегне кабела. Иначе като ги погледнеш отгоре всичко е ОК, ама не било баш така
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      100% koнтактен проблем.1. Клемите както вече казаха.2. Клемата на болта на стартера (+) или на кутията която захранва купето.3. Клемата на (-) която се вързва за купето или скоростната кутия - на типо 1.4 го имах този проблем и беше труден за откриване.

      Коментар


        #4
        Същият проблем и при мен излезе, по същия начин изчезва ток на два пъти и се появява когато реши.За последно ток имаше, след като, мокрих с wd40 клемата, но е доста зацапана и болта за стягане около полюса на акумулатора е много ръждив. Самата клема стои хлабава.Май ще трябва да мисля за нова. Дано само там да е проблемът.

        Коментар

        Working...
        X