Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лампата на пепелника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лампата на пепелника

    Колеги, имам голям проблем изгоря ми лампичката на пепелника 2 дни се мъча да я сменя и не става някой може ли да обясни или покаже снимки схема или нещо подобно за да ми улесни живота колата е пунто 75, а също така ме интересува и каква е лампичката.Предварително благодаря.Koлега, редактирах ти заглавието за по-голяма яснота.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD
    Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
    Alfa Romeo 155 2.0 8V

    #2
    коя година е колата. моята е 2001 и мисля, че няма осветление на пепелника. голяма мъка си е. ако имаш някакъв резултат, моля за повече информация. предварително благодаря
    PUNTO 1,2 8V 2001

    Коментар


      #3
      Аз скоро сменях моята на Бравата.Само махнах пепелника и отдолу се виждаше лампичката(имаше нещо като зелена гумена "шапчица").Просто хванах лампичката с пинцета и я издърпах,но можеше и с ръка да излезе.После отидох до магазина и за 70ст. си взех друга крушка (имаше и по 45ст.) и пепелника светна.Не знам дали и при Пунто е така,но не мисля че ще е много поразлично.

      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

      Коментар


        #4
        батка мойто пунто е ’97 и лампичката се намира под пластмасата на целата конзола и просто не ми е ясно как требва да стане, а иначе като карах бравото на него само се маха пепелника и е много много лесно, както каза колегата.
        Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
        Alfa Romeo 146 1.9 JTD
        Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
        Alfa Romeo 155 2.0 8V

        Коментар


          #5
          Наистина при Браво/а се сменя лесно лампата на пепелника, но не успях да сменя тази на запалката. Ако може някой да каже как се вади тая запалка. Свалих целият пепелник и така на широко го разгледах, но се държи на две щипки едната, от които не мога да я натисна, пада се отвътре.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            наистина за запалката видях доста зор/именно щипката отвътре/повече играчка е, но става колега.
            Renault Laguna 1,9 dci 2002

            Коментар


              #7
              Ей- не пушете нощем в колите- ще изгорите седалките с някое огънче! :D :D :D
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Моята задна седалка посред бял ден се запали.Затова че май няма значение дали е през деня или ноща.Бих казал не изтърсвайте пеплта през отворените прозорци - точно така от вятара е отхвръкнало огънчето на баща ми на задната седалка и ако не бях и аз в колата да го забележа можеше и да се запали задната седалка.Та сега си имам дупчица на задната седалка.

                Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                Коментар


                  #9
                  аз така още беше топло и си хвърлям цигарата през прозореца и тя влезе в задния прозорец, но за щастие падна на стелката и вече не хвърлям през прозореца само в пепелника, все още се мъча с тоя проклет пепелник.
                  Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
                  Alfa Romeo 146 1.9 JTD
                  Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
                  Alfa Romeo 155 2.0 8V

                  Коментар

                  Working...
                  X