Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

токове на типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    токове на типо

    здравеите колеги, от извесно време имам дертове с токовете, имам типо 1,4 чезне ми тока, мерих праих струвах и реших че има утечка някаде открих че спира като махна бушона за бибитката ама се оказа че към него са вързани и стоповете разкачах клаксона от сякаде пак има оказа се че като изкл стопмашинката и оттечката изчезва вероятно по трасето до стоповете някаде.та главно искам да питам за сидито пайнер ама стар та като вкл и него и пак ми замасява един познат ми каза че е така ама да питам аз по компетентните.утечката я меря като сложа сондите на мултицета на клемите и така.главно питам за сидито трябва ли да ми дава връска така
    Fiat tipo 1.4 червения дракон
    Живей на ръба иначе заемаш много място.

    #2
    Колега, малко трудно може да се ориентира човек от поста ти. Меренето на консумация при покой се извършва чрез последователно свързване на амперметър на разкачен полюс на акумулатора. Не знам какво и как си мерил, но при нормални обстоятелства, тока на консумация не трябва да превишава 20mA.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Rokambol написа:
      Колега, малко трудно може да се ориентира човек от поста ти. Меренето на консумация при покой се извършва чрез последователно свързване на амперметър на разкачен полюс на акумулатора. Не знам какво и как си мерил, но при нормални обстоятелства, тока на консумация не трябва да превишава 20mA.
      мерих и така не помня коло ми изкара ама беше в нормата.обаче ся меря като сложа мултицета на обхват за съпротивление и вържа сондите му за клемите (като акумулатора естествено е откачен) и ми изкарва нулево съпротивление се едно на късо и ми изтощава акумулатора то се едно съм вързал кабел на + и го опирам на минуса на кондорматора.като изкл стоп машинката и съпротивлението става безкраино голямо демек няма връзка.ама така де ако знаиш кажи ми сидито нормално ли е като го вкл да ми укасява така?
      Fiat tipo 1.4 червения дракон
      Живей на ръба иначе заемаш много място.

      Коментар


        #4
        Естествено, че ще ти дава малко R (поне в едната посока). Веригата преминава през диоди - намотка на алтернатора, (която е с много малко съпротивление). За да мериш съпротивление на веригата, най-малко трябва да откачиш захранването на алтернатора и дебелия кабел към стартера, както захранването на касетофона и алармата. От тук, на сетне съпротивлението трябва да е безкрайно.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          сидито и лампата в копето са откачени и ми дава че има връзка като изкл стопмашинката от буксата и сичко изчезва (безкраино голямо)без да барам стартера или алтернатора.ама тя нещо от скоро зе да праи така варви си без проблем и остая я някаде отивам въртя и акумулатора го няма.бащата я карал при един майстор и му казали че не бачка динамото пък паля колата откачам клемите и само така си върти без дерт.дали може да залепва отвреме на време релето на динамото и да точи от там тока.
          Fiat tipo 1.4 червения дракон
          Живей на ръба иначе заемаш много място.

          Коментар

          Working...
          X