Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.4 12v - Въпрос за фабричните тонколони...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.4 12v - Въпрос за фабричните тонколони...

    Колеги, здравейте. Имам един (може би глупав) въпрос. Прерових форума и всичките ръководства, които успях да намеря за това Браво, но никъде не видях колко тонколони има стандартно. Зависи ли това от нещо, или всички модели са с 4 фабрични колони. Както може би знаете си взех Браво, което още не съм видял но не остана и скоро ще го гушкам. Доколкото знам радиото е от този модел без cd чейнджъра. Причината, поради която питам е, че си идвам след 2-3 седмици в България и ми се ще да знам ако няма тонколони да си ги закупя от Германия (по-евтино...). Купих си от тука CD и този адаптер за CD-to, но искам да знам дали ще се налага и колони да взема оттука. Благодаря предварително. Пак повтарям, ако на някой от Пловдив му трябва тази рамка за CD, няма да е късно до края на тази седмица да ми каже, за да мога да я поръчам и да дойде. Цените в ebay са 10 евро, тоест грубо 20 лв за рамката. Мога да направя тази услуга, тъй като виждам, че трудно се намират в БГ. Проблема е, че няма да имам много място в багажа, затова първите 1-2ма човека, които ми пишат, ще мога да им направя услуга.
    Bravo 1.4 12V

    #2
    Re: Браво 1.4 12v - Въпрос за фабричните тонколони...

    rosko написа:
    Доколкото знам радиото е от този модел без cd чейнджъра.
    Щом е без СД-чейнджър контрол, значи би трябвало да е от модела АD182L, а това означава, че имаш само 2 колонки с размери 130х180 мм, 15 W.ПП: Това го чета от книжката, не знам дали наистина е така. Може предишният собственик да си е поръчал повече колонки.
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Ясно, благодаря много. Защото и брат ми ми каза, че свири много слабо и само отпред, но четох някъде тука във форума, че имало някакви настройки на радиото за предни задни и т.н. и затова ми стана интересно. Трябва да снабдим значи 4х50
      Bravo 1.4 12V

      Коментар


        #4
        rosko написа:
        Ясно, благодаря много. Защото и брат ми ми каза, че свири много слабо и само отпред, но четох някъде тука във форума, че имало някакви настройки на радиото за предни задни и т.н. и затова ми стана интересно. Трябва да снабдим значи 4х50
        Аз като взех бравата беше само с елипсите в вратите. Нямах пищялките на таблото и отзад нямах говорители. Моя съвет е ако взимаш някакъв плеър 4 канален, елипсите във вратите не ги сменяй (ако не мислиш да дадеш над 100кинта за говорители), достатъчно добър звук си вадят. И ако слагаш говорители отзад, най-добре си сложи елипси 6х9 на кората (трябва да я изрежеш), а не в фабричните гнезда 13см говорителчета, които даже няма да усетиш че си сложил.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Честно казано не искам да режа кората. Купих си 4-канален JVC плеър и искам да вади нормален хубав звук. Има ли 13cm колонки, които да са 50W и да се поберат в гнездата отзад?
          Bravo 1.4 12V

          Коментар


            #6
            rosko написа:
            Честно казано не искам да режа кората. Купих си 4-канален JVC плеър и искам да вади нормален хубав звук. Има ли 13cm колонки, които да са 50W и да се поберат в гнездата отзад?
            Има аз взех едни Sony - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09014095. Но не си заслужава човек, яд ме е че додох 50лв за тях. Купи си едни пищялки отпред за таблото и си екстра.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Значи колега слушай какво ще те посаветвам от моя личен опит на мен всичко в колата ми е Hertz.Моя савет е куписи едни хубави колони Hertz за отзад примерно тези аз съм с такива http://www.hertz-audio.ru/products/e...ax/ecx690.html и монтирай на кората за предна линия си купи едни пищялки Hertz примерно тези http://www.hertz-audio.ru/products/e...18tweeter.html който монтирай на таблото и имаш страхотна музика.А тези във вратите неги пипай.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                Благодаря за съветите, колеги. Реших, че най-добре ще е все пак да ги сложа на кората. Отделил съм някъде 150 лв за колони и ще видя какво мога да съчетая до тази сума. Но ще послушам съветите ви. Отпред пищялки + оригиналните, а отзад елипси 6х9. Най-вероятно направо ще я закарам в Техномаркет Пловдив, тъкмо и да ги монтират на място. Виждам, че и тези Hertz ги има там и горе-долу пищялките + колоните излизат толкова пари. И като гледам доста хора от форума са доволни от тях. Само да бяха червени )
                Bravo 1.4 12V

                Коментар

                Working...
                X