Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разбера дали работи климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да разбера дали работи климатроника

    След като купих колата още несъм разбрал дали ми работи климатроника даите съвет как да го направя.Значи на топло държи постоянно зададената температура.Когато го тестрвам с вкючването и изключването на вентилатора и контакт на дисплея ми изписва ерор 00Но когато го пусна не чувствам никакъв товар върхо двигателя както и не чувам някакво щтракане отпред.Чувал съм че има коли при който зимата неможеш да го пуснеш.Колате е от подписа ми .


    r_osen@yahoo.com

    #2
    Ми щом държи еднаква температура значи е наред Ащо се отнася за компресора няма да запали на студено и при мен е така блъскано с електроника :D
    NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

    Коментар


      #3
      Значи не го чувам защото е студено и за това непали , а на каква температура би трябвало да запали , ще го осетя ли по някъкъв начин.Не дефрос също ли непали. Колко трябва да е външната температура за да тръгне електрониката.


      r_osen@yahoo.com

      Коментар


        #4
        Ми точно незна има си датчик За да запали компресора трябва да е доста горещо Колата неможе да компенсира по естествен път и пали компресора Ще го чуеш споко Ако има още нещо питай :D
        NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

        Коментар


          #5
          чак пък жеганякъде около 5-6-7 градуса ще тръгнегледаш таблотопри загрял двигател оборотите падат с около 50-100 за секунда-две и после пак се качват до нормалнитечува се също и едно характерно щракване като се включи компресора
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Да , някъде около толкова се включва. Даже мисля че границата е 4 градуса, но не съм сигурен. Мисля го защото при добре работещ климатик съм чувал че темп. на изхода на дистрибуторните клапи е около 4 градуса, т.е. това е най-студеното което може да произведе този фреон. На по студено е безсмислено да се включи компресора, защото ако имаш нужда от по-студено, просто ще си взима въздух отвън. Хубаво е зимата да се задейства поне веднъж месечно , за да се развърти системата, за около 5 минути. А тази грешка 00 дали изобщо означава нещо, или просто иска да каже че няма никакви грешки. Какво е дадено в аутодата, може ли някой да провери?ред. На брава/о компресора включва ако температурата на въздуха на входящия въздух се покачи над 5 градуса, +/- 0.5 , и изключва, ако докато е включен температурата падне под 3.5 +/- 0.5 градуса. ако температурата е точно 4 градуса например, и не е бил включен, няма да включи, но ако е бил включен, няма да изключи.

            Коментар


              #7
              Няма никакви данни за грешка "00"? Най-малката е "12"
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Все пак трябва да изчакам да се стопли малко и да пробвам тогава дали ще тръгне.Тук във форума бях чел че при дефрос компресора тръгва и като задам на дефрос автоматично вентилатора е на макс , нагревателя на задното стъкло и огледалата се включва , както и климатика - само дето не се чува.


                r_osen@yahoo.com

                Коментар


                  #9
                  Да като опция лампата свети но ако не е топло няма да запали Освен да нагрееш датчика със сешоар барем тръгне
                  NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

                  Коментар


                    #10
                    Компресора не тръгва НИКОГА при по-ниска температура от колкото ви казах градуси, защото стойността на температурата на въздуха има приоритет пред MAX DEF. Идеята на работата му е да суши въздуха. Ако нагрееш със сешоар, може и да тръгне..... но моля ви не правете това у дома си. Дори и да тръгне ако нагрееш температурния датчик със сешоар, след известно време ще спре, защото на изпарителя има датчик за замръзване, така че явно инженерите са предусетили какво им кроим със сешоарите

                    Коментар

                    Working...
                    X