Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отказа управлението на радиото от волана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отказа управлението на радиото от волана

    Здравейте колеги.Отказа ми управлението на радиото от волана. Помислих, че е от лентовия кабел, но не. На буксата като вържа омметъра съпротивлението си се мени. Като за всяка от копчетата е различно. Според мен проблема е някъде по нататък, но не съм сигурен. Някой да се е сблъсквал с този проблем.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    #2
    Още малко нова информация. От разгледаните схеми видях, че при натискане на бутон Mute съпротивлението е нула. На другата букса, която е от към радиото реших да я дам накъсо за да проверя със 100% сигурност, че проблема не е в лентовия кабел, но радиото не реагира. Та значи проблема се крие някъде към радиото и днес ще го търся. На някой случвало ли му се е такова нещо ей така от нищо и да спре да действа. А тоя мулти волан си е ебаси удобството.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    Коментар


      #3
      Така значи извадих радиото и проверих цялата верига до буксата на радиото и всичко е перфектно до него. Обаче пак не работи от волана. Да не би радиото да има някаква настройка, която позволява командване от волана и в момента да е изключена. Просто нямам обяснение вече. Помагайте защото не ми останаха идеи.
      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
      Chevrolet Aveo

      Коментар


        #4
        Колега би ли написал какви съпротивления измерваш.Тези дни ще свалям касетофона и ако не забравя да взема уред ще измеря моите.Дано ти помогна, но да се скапят така че нито един бутон да не работиневярвам.По вероятно според мен е нещо общо.
        Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
        Български газов инжекцион - Бардолини

        Коментар


          #5
          Като цяло няма никакви настройки - само кабела си включваш в касетофона и копчетата на волана сработват.Виж буксата за мултиволана как е.
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Колеги, вчера свалих радиото и на 8 и 9 клема на буксата на самото радио си меря съпротивленията при натискане на съответните бутони и всичко е в границите на нормалното според Fiat marea workshop manual. Самото радио не реагира. Дори както е извадено свързах на късо 8 и 9 клема, което е все едно е натиснат бутон Mute и радиото не реагира. Така че според мен проблема е в радиото. Но нямам идея от какво може да е станало така.
            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
            Chevrolet Aveo

            Коментар


              #7
              Във вашия град работи един от най-добрите електроници в БГ. Ако желаеш, мога да ти дам координати.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Rokambol написа:
                Във вашия град работи един от най-добрите електроници в БГ. Ако желаеш, мога да ти дам координати.
                Давай. Радиото е свалено и е готово за електротехника.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #9
                  Имаш ЛС.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар

                  Working...
                  X