Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нагреватели на задното стъкло-НЕ светят?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нагреватели на задното стъкло-НЕ светят?

    Здравейте на всички.Скоро забелязах,че не ми работят нагревателите на задното стъкло.Дори когато натисна копчето изобщо не ми светва лампичката на него!Видях че на едно място има нагоряло и една "ламаринка" е хлътнала навътре(това,което е посочено на снимката).Един приятел ми каза,че ставало като запоя една стотинка на това място за да се повдигне и да дава по хубав контакт - (преди малко пробвах но не става).От тогава ми свети и лампата в багажника постоянно(дори и като е затворена 5-та врата и ключа да е в мен,а не на стартера).Та някой знае ли дали има предпазител някаде за тези нагреватели и ако има,може ли някой да ми каже кой точно е предпазителя?Ще съм ви много благодарен!
    Прикачени файлове

    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

    #2
    И при мен е така.Предполагам от горната част също е стопено.Провери ли да нямаш някой изгорял бушон.А иначе това където си го показал стопеното е към 40лв.ново,горното което е на вратата и то е към 45лв.Ако някой знае как може да се оправи да казва.A аз това където не ти изгасва лампата провери палчето между двете пластини.А най лесно е да извадиш самата крушка
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      Има реле, на таблото с бушони отзад, за нагревателите. Тези пластинки аз ги излекувах ето така: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%EE%EFИмаш ли заводско централно заключване, възможно е там да се е сбъгясало и да не ти дава сигнал към лампичката. Но преди всичко провери дали достига ток отзад, и ако достига, значи напред всичко е на 6.

      Коментар


        #4
        Еми остава само да проверя дали има ток отзаде,защото пластинките дори и да се допрат пак няма резултат.А колкото до централното закл. - незнам дали имам заводско!ОСтана да я закарам при някой ел-аджия да я прегледа.Но до тогава ще продължавам с опитите и ако някой знае още нещо ще чакам да го сподели тук! Ще трябва да се лекува,няма как

        Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

        Коментар


          #5
          едната от двете крайни ти е маса, а тази до нея която се пада втора, трябва да ти дава +12, само че дали отляво надясно или обратно, не знам, пробвай и двата варианта

          Коментар


            #6
            При мене това дето си го показал със стрелка е счупено и кабела изолиран. Сигурно е нарочно, но не знам защо. Всичко си работи освен осветлението в багажника - до него не стига никакъв ток. И аз се интересувам някъде има ли схема за какво е всяка от тея пластинки?
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Разбрах, че най-често нагаряла масата. Така че най-вероятно и при мен ще е така. Но все още остава загадка как да се оправи. Пак ще се консултирам с компетентите хора и, ако има резултат ще пиша.

              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

              Коментар


                #8
                Като гледам на таз снимка , бая си е нагоряло...И изглежда все едно някой го е дъвкал Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                Коментар


                  #9
                  Аз те съветвам да подмениш контакторите с нови. Най-добре от някоя морга, че дори и нови, защото по тях текат големи тоци и да не ти се налага да занимаваш скоро пак с това.Лампата към багажника се прекъсва от малкото ключе между двойките пластини които си снимал. Сигурно бая е оплескна работата отвътре. Вземай нова част и извърши подмяната съвестноКато го подмениш вземи и оплътни със силикон - да не би да навлиза водаИ още нещо .. зачиствай ги от време на време с шкурка, че се замърсяват
                  Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                  Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                  Коментар


                    #10
                    Еми мисля за смяна, но не мога да намеря втора употреба, а за ново не ми се дават толкова пари. За нагарянето - наистина си е като дъвкано Ще трябва да се заемам с търсенето на въпросната част. Благодаря на всички за изказаните мнения Yellow_Flash_Colorz_PDT_08

                    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                    Коментар


                      #11
                      Здравей mitenceto89относно задните нагреватели трябва да провериш следните неща:- контактната пластина която се намира на задната врата и съответства на най лявата коята си показал на снимката - става като я демонтираш от вратата точно над нея се намира болтче което държи пластмасова лайсна където се намира ключалкатаПри отваряне и затваряне на зад. врата контакторите се движат и кабелната обувка се намира близо до тази гайка - виж дали кабела не е прекъснат - това е плюсовия кабел и подава ток в лявата част на стъклотоТретата клейма е обща маса за зад. чистачка и нагревателя-на таблото с бушоните най-долния най десен е за нагревателя- непосредствено над бушоните и леко в дясно има две буксипрегледаи за хлабави връзки дясната букса - има два дебели кабела точно в средата на буксата кабела за нагревателя е левия от тях - извинявай не искам да цитирам по памет цветовете на кабелите

                      Коментар


                        #12
                        VenciRS:Благодаря за съветите колега.Бях забравил че съм пуснал такава тема.Преди около седмица смених предпазителя(до преди това не знаех кой е) и всичко проработи.Наскоро ми казаха да си пусна допълнителна маса,защото тази не била надеждна и се каня днес да го направя,зящото така много греят пластинките.

                        Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                        Коментар

                        Working...
                        X