Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с перката на радиатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с перката на радиатора

    Не ми се включва никоя степен на перката на охлаждащия радиатор. Става вьпрос за фиат купе 1.8 16 клапана. смених термодадчик но нищо. Кажете ми каде може да е проблема?
    Powered by Emzo

    #2
    Това е първото, което ми попадна и със сигурност не е последното по темата! Разтърси се малко!http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...Първото за което се сещам са едни 40 А бушони! Директно с 12V на клемите пробва ли?
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      В тоя студ защо очакваш да ти се включи тази перка?!

      Коментар


        #4
        Също така да отбележим и нагоряла букса на вентилатора.
        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

        Коментар


          #5
          riiid написа:
          В тоя студ защо очакваш да ти се включи тази перка?!
          Точно така- няма начин да загрее чак толкова в тия карпатски студове с бели мечки. :D
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            да бе наистина за да я стоплиш толкова в този студ, си е направо геройство!! Предвид че си в град с малко движение, като габрово, нямаш задръствания, напълно нормално е перката никога да не се включи. Надявам се, описваш проблем който си забелязал след като температурата ти се е качила много над средата , и никакво движение на перката не е имало?

            Коментар


              #7
              Миналата година имах същия проблем и се оказа датчика за температурата на водата.Сменихме го и всичко си е ОК.А колкото до загряване в този студ до такава степен,че да се включи преката-на мен често ми се включва когато колата работи на място. :D Надявам се да не е нещо по-сложно.

              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

              Коментар


                #8
                Колеги и аз съм от Габрово само че с браво на мен ми стига до втората стрелка след средата като е на място или съм заорал някаде из тея пътища( да живее кмета) моята перка просто заяжда трябва да я завартя на ръка няколко пъти за да тръгне. Така че колега пробваи и това!!!
                Fiat Brava 1.9 TD

                Коментар


                  #9
                  сменяй

                  Коментар


                    #10
                    Dido_D написа:
                    Колеги и аз съм от Габрово само че с браво на мен ми стига до втората стрелка след средата като е на място или съм заорал някаде из тея пътища( да живее кмета) моята перка просто заяжда трябва да я завартя на ръка няколко пъти за да тръгне. Така че колега пробваи и това!!!
                    Смени си четките или пренавий мотора.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар

                    Working...
                    X