Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo dors speakers ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo dors speakers ?!

    Можете ли да ми кажете какви са говорителите на вратите на бравотата понеже искам да си ги сменя с някой Hertz-че ? също така ако ми препоръчате говорител съответно с този размер и с тази марка не бих ви отказал :Pпък ако и случайно имате и снимков материал много ще съм ви благодарен Колега Монах, моля те да спазваш правилата на форума и по-специално:1.12. Писането на кирилица е задължително. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата. (Изключват се случаите, когато е наложително: техническа информация, код и други.) Тези, които нямат кирилица могат да си свалят и инсталират или да използват вградения кирилизатор към формата за писане на мнение. При нарушение потребителят получава официално предупреждение, а модераторите имат правото да изтрият мнението по своя преценка. УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК! Това е български форум - не международен. Модерирано от модераторски екип fiat-bg.org

    #2
    Колега мисля,че едни17см цъвсем спокойно влизат в гнездата отпред.Поне такива има един приятел - 17см Pioneer eмоушън серията/тези жълтите/.Цената мисля беше около 200лв.Свирят много добре.
    Marea 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Говорителите във вратите са елипси 5х7, а ето това мага да ти препоръчам http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ighlight=hertz , взимаш после едни пищялки ако нямаш в таблото и си готов, а 17-ки кръгли стават във вратите със едни преходници които ги правят/продават в центровете за вграждане на музика!!!!
      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

      Коментар


        #4
        Re: Bravo dors speakers ?!

        модераторски екип fiat-bg.org написа:
        Това е български форум - не международен.
        Ако беше международен, с този "говорител на наемните убийци, торни бръмбари" голям смях щеше да стане
        Код:
        eng-bgdor- торен бръмбарdoor- вратаbravo- престъпник, наемен убиец

        Коментар


          #5
          JO_666 написа:
          Говорителите във вратите са елипси 5х7, а ето това мага да ти препоръчам http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ighlight=hertz , взимаш после едни пищялки ако нямаш в таблото и си готов, а 17-ки кръгли стават във вратите със едни преходници които ги правят/продават в центровете за вграждане на музика!!!!
          да, ама от този комплект липсва високоговорителите за високите - аз мислех да го купувам, но си взех пълния комплект. модела е Hertz ESK 570 и свири чудесно и пасва точно във вратите на бравото.
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            charlie написа:
            JO_666 написа:
            Говорителите във вратите са елипси 5х7, а ето това мага да ти препоръчам http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ighlight=hertz , взимаш после едни пищялки ако нямаш в таблото и си готов, а 17-ки кръгли стават във вратите със едни преходници които ги правят/продават в центровете за вграждане на музика!!!!
            да, ама от този комплект липсва високоговорителите за високите - аз мислех да го купувам, но си взех пълния комплект. модела е Hertz ESK 570 и свири чудесно и пасва точно във вратите на бравото.
            Колега доволен ли си от тия говорители? Че аз си взех едни pioneer 5x7 за 100 и кусур лева и останах крайно разочарован . Нищо повече не са от фабричните говорители. Единствено дето при по усилено по-малко кривят...... Нито баса им е по добър, нито звука им е по-качествен. За отзад пък взех едни Sony 13см - 55лв - пълен ташак. Даже не разбрах че съм сложил говорители
            Fiat Brava 1.4 97

            Коментар


              #7
              музиката ми е само плейър и тези говорители и ми се струва добре (в смисъл нямам доп. усилвател), но всепак незнам какви са ти критериите....
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Само не ми е ясно какво искате да постигнете с тези говорители в предните врати ? як бас ли ??? даааа беее и как ще го извади този бас ? какво прави хубав обем? кората . която заводски си зее от всякъде ? или материала от който е изградена?Моя съвет е следния: вземате едни най обикновенни говорители за отпред (може и оригиналните при условие че са в добро състояние) , на които отрязвате баса изцяло(прави се посредством кондензатор 47 мф на около 100 -140 волта.Кондензатора се свързва последователно с говорителя като + от цд-то се връзва с + на кондензаора , - на кондензатора се връзва с + на говорителя , - на гожорителя се връзва с - на цдто) по този начин ниските чистоти които "тормозят" говорителя вече ги няма и той може да свири в пъти повече другите (средните и високите), след това слагате едни хубави пищялки в таблото и предната линия ви е бомба. ОПЕРАЦИЯТА ЗА КОЯТО ГОВОРЯ СТРУВА НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 20 ЛЕВА! Какво значи това:отделили сте 120 лева(например) за предни говорители,правите това , което написах и ви остават 100 лева, по късно събирате още толкова и си вземате бокс с усилвател и ги слагате в багажника. Само така може да се постигне хубав силен бас.С говорители на вратите ЗАБРАВЕТЕ!!!п.с.Това е моето лично мнение , изградено на опита , който имам до сега, ако има несъгласни с радост бих прочел какво мислят те
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #9
                  Rezko написа:
                  Само не ми е ясно какво искате да постигнете с тези говорители в предните врати ? як бас ли ??? даааа беее и как ще го извади този бас ? какво прави хубав обем? кората . която заводски си зее от всякъде ? или материала от който е изградена?Моя съвет е следния: вземате едни най обикновенни говорители за отпред (може и оригиналните при условие че са в добро състояние) , на които отрязвате баса изцяло(прави се посредством кондензатор 47 мф на около 100 -140 волта.Кондензатора се свързва последователно с говорителя като + от цд-то се връзва с + на кондензаора , - на кондензатора се връзва с + на говорителя , - на гожорителя се връзва с - на цдто) по този начин ниските чистоти които "тормозят" говорителя вече ги няма и той може да свири в пъти повече другите (средните и високите), след това слагате едни хубави пищялки в таблото и предната линия ви е бомба. ОПЕРАЦИЯТА ЗА КОЯТО ГОВОРЯ СТРУВА НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 20 ЛЕВА! Какво значи това:отделили сте 120 лева(например) за предни говорители,правите това , което написах и ви остават 100 лева, по късно събирате още толкова и си вземате бокс с усилвател и ги слагате в багажника. Само така може да се постигне хубав силен бас.С говорители на вратите ЗАБРАВЕТЕ!!!п.с.Това е моето лично мнение , изградено на опита , който имам до сега, ако има несъгласни с радост бих прочел какво мислят те
                  Ми колега поинтересуваи се как може да имаш перфектен бас във вратите, етоти един линк http://www.dynamat.com/technical_ins...t_install.html прочети и тогава се изказваи,(по евтиния вариант е с гума 10-15мм, правиш така както е описано в саита) а тези Hertz-ове имат нужда от усилвател за да свирнат качествено !!! Моите врати съм ги упатнил добре, и дори имам хубав бас с оригиналните говорители !!!!
                  Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                  Коментар


                    #10
                    ей тоя линк дето го е пуснал колегата за кита е страшен понеже нямам никаква изолация на вратите и дрънчи мамата си трака !! Че дано го намеря в БГ.
                    Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

                    Коментар


                      #11
                      4uk1t написа:
                      ей тоя линк дето го е пуснал колегата за кита е страшен понеже нямам никаква изолация на вратите и дрънчи мамата си трака !! Че дано го намеря в БГ.
                      Имаго в БГ(Виждал съм го в Авител), но е много скъпо !!!
                      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                      Коментар


                        #12
                        БРАВО!!! АПЛОДИСМЕНТИ!!! Направили са го да издиша по малко. И с колко се повиши баса ? И колко струва ? и колко време ти отне? И направи ли оригиналните говорители да свирят като луди? Сложете си по един бокс в багажника и не се занимавайте с простотиии
                        Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                        части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                        части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                        тел. 0883437022

                        Коментар


                          #13
                          JO_666 написа:
                          4uk1t написа:
                          ей тоя линк дето го е пуснал колегата за кита е страшен понеже нямам никаква изолация на вратите и дрънчи мамата си трака !! Че дано го намеря в БГ.
                          Имаго в БГ(Виждал съм го в Авител), но е много скъпо !!!
                          Да адски скъпо е - 25-35 лв....

                          Коментар

                          Working...
                          X