Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за потенциометър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за потенциометър

    какво точно прави потенциометъра на инжекциона и какво става ако е неизправен
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    потенциометри в колата - много. Обикновено един потенциометър, в зависимост от положението си, има различно съпротивление, и на базата на това съпротивление, ЕКУ разбира разни неща, като например в какво положение е дросела, в какво положение е врътката на парното, и др. Понеже току що си разглобих прахосмукачката, нейния потенциометър я регулира дали да смуче по-силно или по-слабо. Надявам се да съм помогнал, че не разбрах за какво точно питаш.Когато е неизправен: например клапата за смесване на въздуха на климатика - когато е неизправен потенциометъра и, е възможно да зададеш 22 градуса, а потенциометъра да подаде такъв сигнал, че клапата е в едно положение, а тя е в съвсем друго, което ще доведе до много по-топъл въздух, или пък до много по-студен. На моя двигател, ако потенциометъра на педала се прецака, може да не подавам газ изобщо, а двг да е на 4000 оборота, защото потенциометъра подава сигнал че е натиснат до край педала. подобно е и с дросела

    Коментар


      #3
      ГОВОРИМ ЗА ТОЗИ КОИТО СЕ НАМИРА ДО ДРОСЕЛ КЛАПА ПОД КУТИЯТА НА В-Я ФИЛТЪР1.6 от правилата на форума!!! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ерирано от модераторски екип fiat-bg.org
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #4
        Най-просто: Потенциометъра на дроселовата клапа (TPS) се грижи да информира управлението за ъгъла и. Т.е. дали тя е затрворена, отворена и в какво положение. От таблица с поправки при едикакъв си ъгъл, едикаква си скорост, едикакви си обороти... се определя за коло време дюзата да впръсква гориво. Продължителността на впръскване определя количеството гориво, защото дюзата е с постоянен дебит. При коли с MAP, MAF и други се взимат предвид и техните измервания.
        Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

        Коментар


          #5
          Може ли от грешка в работата на потенциометъра да ми играят оборотите 1500-2500об и при подаване на газ да гърми?Въздушният ми филтър се разкова;Ще трябва да сменям тавата.
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            :D Не съм чувал гърмежи тези два дни във В.Търново явни са слаби.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              От това колата не гърми.
              FIAT BARCHETA 1.8 16V 2003G.CHRYSLER 300C 2008G.

              Коментар


                #8
                Същият проблем

                Проблема го показа и моя компютър при диагностиката потенциометър на дроселната клапа на моноинжекционна! И сега не мога да намеря дроселната клапа или моноинжекционна, за да го сменя , защото разбрах, че самия потенциометър няма възможност за подмяна!

                Коментар


                  #9
                  Re: Същият проблем

                  ivoshindarsky написа:
                  Проблема го показа и моя компютър при диагностиката потенциометър на дроселната клапа на моноинжекционна! И сега не мога да намеря дроселната клапа или моноинжекционна, за да го сменя , защото разбрах, че самия потенциометър няма възможност за подмяна!
                  TPS може да бъде сменен. Въпросът е дали е необходимо. Причина понякога са самите кабели или по-точно изолацията им. Често изолацията се "вкаменява" и предизвиква скъсване на жичките в жилото на многожичния проводник. Ако това е причината, то подмяната на кабелите ще доведе до икономия в разходите, което не е без значение мисля. Цената на плочката е около 130-150лв. Моят случай е точно такъв.
                  Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                  Коментар


                    #10
                    Какви проблеми ви създаваше ТPS-а.На мен диагностиката не ми показа проблем а ми светва лампата на инжекцията и колата гасне на бавни обороти.
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      #11
                      Re: Същият проблем

                      mme написа:
                      ivoshindarsky написа:
                      Проблема го показа и моя компютър при диагностиката потенциометър на дроселната клапа на моноинжекционна! И сега не мога да намеря дроселната клапа или моноинжекционна, за да го сменя , защото разбрах, че самия потенциометър няма възможност за подмяна!
                      TPS може да бъде сменен. Въпросът е дали е необходимо. Причина понякога са самите кабели или по-точно изолацията им. Често изолацията се "вкаменява" и предизвиква скъсване на жичките в жилото на многожичния проводник. Ако това е причината, то подмяната на кабелите ще доведе до икономия в разходите, което не е без значение мисля. Цената на плочката е около 130-150лв. Моят случай е точно такъв.
                      Нали говорим за бензинов или поне моя е такъв и тъй като не съм много наясно при него има ли плочка! кабелите сa работeщи , но дава висок разход!

                      Коментар


                        #12
                        Не ти показва грешка защото не ти е там проблема!!!Ела да я погледна и ще я оправим.
                        FIAT BARCHETA 1.8 16V 2003G.CHRYSLER 300C 2008G.

                        Коментар


                          #13
                          Kakъв може да е проблема при условие че колата е закачена на компа- лампата на инжекцията светва колата угасва а компа не отчита грешка.Къде мога да те намеря ’genov ’.
                          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                          Коментар

                          Working...
                          X