Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свързване на високоговорители Hertz ESK 570

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свързване на високоговорители Hertz ESK 570

    някои знае ли как се свързват тези? - аз съм слагал други двукомпонентни, но при тях има си има филтър, в които влиза сигнала от усивателя и от другата страна излизат 2, 3 или колкото компонентна е системата. при тези има само кабели за всеки говорител, като на всеки кабел има ниакакво подобие на филтър...
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    http://www.hertz-audio.ru/files/1138_0.pdfГолемият говорител го свързваш последователно с филтъра СХ 200, като спазваш посоките на свързване. На филтърчето от едната страна е изобразено говорителче - към него край свързваш + на големия говорител. Към изхода на усилвателя - другия край на филтъра ти е към + , а на говорителя - Другото филтърче СХ100 ти е за малкото говорителче. Тук малко се двоумя, тъй като по схемата не мога да разбера дали кондензаторът върви със филтъра. Лесно може да го разбереш като погледнеш дали има два или три извода. Ако е с два - успоредно на говорителя и трябва да си вземеш отделно кондензатор. Ако е с три извода следваш схемата.Изчакай и колегата wwweb да си каже мнението, тъй като съм забелязал че е почитател на марката
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    Коментар


      #3
      СХ100 e с 2 входа от към усивателя и 2 изхода към говорителя. аз ги свързах вече по следния начин - плюсовете на СХ100 и СХ200, с плюса на усилвателя и минусите по същия начин. изходите съответно плюса и минуса на СХ100 към пищялката, а плюса и минуса на СХ200 към елипсите. не съм слагал допълнителен кондензатор на СХ100 -казвайте, ако трябва да променям нещо...
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        О щом са със по два извода от всяка страна (четири кабела) би трябвало да си ги свързал правилно. Понеже не знаех как точно изглеждат, по снимката ми се стори че са с по два извода.Щом са така - изход усилвател > вход филтър - изход филтър > говорител.
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар

        Working...
        X