Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смущения в радиото при включен ксенон??-проблем открит!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Чичо Манчо,при мен има смущения само като слушам музика от ФМ модулатора и пална ксенона.С оригиналната чалгия съм.Мисля да сложа друга антена,по-близка до модулатора,за да видя резултата. Я кажи как си строши крака,бре.
    Octavia RS
    Evo 10-служебната играчка.

    Коментар


      #17
      Slavi_Lancia написа:
      Така колеги трябваше да си чупя крака за да ми остане време да се захвана с шума в ксенона. И така причината е открита. Не помага ни местене на масата ни замасяване на балстите ни маси на касетофона или антената. Проблема е в самите баласти. След като ги откача от колата и почна да ги местя насам натам и шума изчезва. Все едно съм хванал антената на радиото и я местя за да хваща по добре тва се получва като местя баластите наляво надясно.Единствения вариант да спре смущението е да намеря такова място в моторния отсег на което да няма смущения. Такива места намерих ама за жалост не мога да ги вържа там. едното е върху колекторите другото до ангренажа смех голям Или трябва да хвана едно циганче да ги държи в определено положение за да не ми смущават. Сега молба към колегата Esper, в предното мение тои спомена за някви филтри които мога да сложа преди баласта за да уберат шума. Ще съм му благодарен ако ми каже какви точно са тези филтри и под кво име да ги търся в магазина и ако имат някви стоиности. Благодаря му предварително.
      Aз скоро се занимавах с филтри, пак покрай ксенона. Трябва веднага да отбележа, че при мен фабричния радио-касетофон никога не се е смущавал от ксенона въпреки, че променях схемите на свързването няколко пъти. При мен смущенията бяха в дневния дисплей. Но покрай тия неща купих един филтър, пак или китайски или турски е . В Бургас се полвал в такситата в захранването на радиостанциите и имало смисъл от него - това е чужда констатация. Аз лично не го ползвах, имах някаква идея, но в крайна сметка го развалих и разгледах. LC-филтър с Ш-образен ферит и два електролитни кондензатора, с три края на вързване вход/изход/маса. Монтиран е на платка и е поставен в цилиндрична кутийка, малко по-голяма от батерии R20. Струваше 4лв. На него са написани следните параметри:ENGINE SUPPRESSORLoad Current: 5-12 Amp.Power Rating: 10 Amp.Peak Current: 12 Amp.Voltage Range: DC11-15 Volts
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #18
        Slavi_Lancia написа:
        Така колеги трябваше да си чупя крака за да ми остане време да се захвана с шума в ксенона.
        Е ти тва кажи..... Дано повече не ти остава такова време, точно заради такова нещо!

        Коментар


          #19
          ogi28b написа:
          Slavi_Lancia написа:
          Така колеги трябваше да си чупя крака за да ми остане време да се захвана с шума в ксенона.
          Е ти тва кажи..... Дано повече не ти остава такова време, точно заради такова нещо!
          чул те господ
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #20
            Slavi_Lancia написа:
            Така колеги трябваше да си чупя крака за да ми остане време да се захвана с шума в ксенона. И така причината е открита. Не помага ни местене на масата ни замасяване на балстите ни маси на касетофона или антената. Проблема е в самите баласти. След като ги откача от колата и почна да ги местя насам натам и шума изчезва. Все едно съм хванал антената на радиото и я местя за да хваща по добре тва се получва като местя баластите наляво надясно.Единствения вариант да спре смущението е да намеря такова място в моторния отсег на което да няма смущения. Такива места намерих ама за жалост не мога да ги вържа там. едното е върху колекторите другото до ангренажа смех голям Или трябва да хвана едно циганче да ги държи в определено положение за да не ми смущават. Сега молба към колегата Esper, в предното мение тои спомена за някви филтри които мога да сложа преди баласта за да уберат шума. Ще съм му благодарен ако ми каже какви точно са тези филтри и под кво име да ги търся в магазина и ако имат някви стоиности. Благодаря му предварително.
            Абе чудя се в този случай оловни кутии дали няма да свършат работа за да се отстрани проблема с шума и разни смущения.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Ники, то оловото екранира само някои по-тежки метали и по-скоро радиоактивните им изотопи. Не екранира електронни шумове, които се пренасят по чудния проводник автомобилното купе Ама пък така с малко мъка и леки познания може да си направите "фарадеев ковчег" за мобилните телефони и нежелани по време на шофирания разговори. Защо нежелани ли - струват 50лв + 6 точки
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                И ко ся!? ебем го из дупец, маи нищо не помага освен да си намеря такива места на баластите дет хем да мога да ги монтирам, хем да не пречат на магнетя. Па де не е от самите кабели бре, от баласта до крушката те да правят смущението а не сами баласт, макар че няма логика, сигурен съм че тои е източника на тея смущения.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #23
                  Така за баластите колега си купи кит за вграждане и на първия месец му изгоря единия като го отвори вътре целия беше залят с нещо като силикон /хубавото е че лесно се отпира от платката и от елементите/ оказа се изгорял транзистор и сега търси токъв за смяна а за смушенията наистина трябва яка филтрация щото тая електроника даже и да не бръмчи скоро може да почне щом на месец гърми транзистор кави ли кондезатори слагат /засъхнали гаден електролит и др и др/? главно скапе ли се някой от тях и почва бръмченето /справка с импулсните на стари телевизори гори кондезатор и почва да бръмчи/ а за филтър трябва да е на захранването на свирката
                  ...хладилник, карам хладилник...

                  Коментар


                    #24
                    стара тема ,но ...на Слави ще му е по-лесно да смени баластите, ама явно не го дразни толкова много :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      Абре , не четете ли, не бръмчат баластите а радиото се смущава, но това е минало сега съм с Сони и нема грижи
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар

                      Working...
                      X