Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за компютърната диагностика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за компютърната диагностика

    Колеги, както някои знаят скоро ми светна лампата на еърбега. Посъветваха ме да отида на диагностика, обаче тук вече идва сложното. Ходих при какви ли не стендове и диагностики то не беше Бош, БМВ и всякакви други компютри и никой неможе да се свърже с колата и да покаже откъде идва грешката. Моля дайте някаква идея, ако има даже колеги от Плевен моля да кажат къде са ходили на диагностика защото аз съм с вързани ръце.Остава да чакам чак след празниците да отида в италианския център.Помагайте.
    кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

    #2
    диагностика

    трябва да имат ДИАГНОСТИЧЕН тестер ВИЗА и програмата от нета и готово .Продава се на ЛС
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Бате абе незнам кви са им тестерите ама ходих в сервиз на бош и ония ми я тества с някъм уред като лаптоп които бил специално за италиански коли Абе неразбирам от съвсе от скоро карам мареата и до сега не съм ходил на диагностика.Ходих на няколко места и връзваха по колата разни кабели, лаптопи и всички викат че неможели да влязат да кажат каква е грешката.И всеки вика да беше немска щяхме да сме я оправили до сега и нещо оставам разочарова още при първия ми сблъсак с италианска кола
      кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

      Коментар


        #4
        rercho написа:
        Бате абе незнам кви са им тестерите ама ходих в сервиз на бош и ония ми я тества с някъм уред като лаптоп които бил специално за италиански коли Абе неразбирам от съвсе от скоро карам мареата и до сега не съм ходил на диагностика.Ходих на няколко места и връзваха по колата разни кабели, лаптопи и всички викат че неможели да влязат да кажат каква е грешката.И всеки вика да беше немска щяхме да сме я оправили до сега и нещо оставам разочарова още при първия ми сблъсак с италианска кола
        къде точно се опитваха да я свържат ? Защото на твоята кола диагностичната букса е зад жабката (за airbag-а) - ако са се опитвали да я тестват от другаде - успех просто :D

        Коментар


          #5
          Ами бате отдоло под жабката.В краката на пътника ,а един друг пък вътре в жабката махна едно капаче и там една букса.Абе незнам ама се пиштисах.
          кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

          Коментар


            #6
            rercho написа:
            Бате абе незнам кви са им тестерите ама ходих в сервиз на бош и ония ми я тества с някъм уред като лаптоп които бил специално за италиански коли Абе неразбирам от съвсе от скоро карам мареата и до сега не съм ходил на диагностика.Ходих на няколко места и връзваха по колата разни кабели, лаптопи и всички викат че неможели да влязат да кажат каква е грешката.И всеки вика да беше немска щяхме да сме я оправили до сега и нещо оставам разочарова още при първия ми сблъсак с италианска кола
            Колега, извинявай, ама какво е виновна колата? Доколкото разбирам проблемът е в сервизите. Странно защо прехвърляш това върху италианските коли?
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              диагностика

              може да се върже в визата тръгва веднага но с обикновен РС с 2 сом порта а не с лаптоп програмата е има тук вярно не си попаднал на сервиз ремонтирали ФИАТ едо част от възможтостите на ВИЗАТА EUROSCAN/UNISCANFeatures:- Compatible with software Uniscan version 1.83 (also know as Euroscan or VISA)- LED indication for K and L lineFunctions:Diagnosis of engine, abs, airbag for pre OBD2 carsCompatibility:# European cars made up to year 2000, Audi , Alfa Romeo , BMW , Citroen , Fiat , Ford , Lancia ,Mercedes , Mitsubichi , Opel , Peugot , Renault , Rover , Seat , Skoda , Volvo, VW# OPEL (to 1999) - diagnosis of engine, abs, airbag# FORD (to 1995) - diagnosis of engine# Renault (to 1999) - diagnosis of engine# BMW (to 1999) - diagnosis of engine# MERCEDES (to 1999) - diagnosis of engine, abs, airbag# Fiat, Alfa Romeo, Lancia (to 1999) - diagnosis of engine, abs, airbagPackage contains: Uniscan Interface- OBD2 connection cable
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: диагностика

                kluchar написа:
                може да се върже в визата тръгва веднага но с обикновен РС с 2 сом порта а не с лаптоп програмата е има тук вярно не си попаднал на сервиз ремонтирали ФИАТ едо част от възможтостите на ВИЗАТА EUROSCAN/UNISCANFeatures:- Compatible with software Uniscan version 1.83 (also know as Euroscan or VISA)- LED indication for K and L lineFunctions:Diagnosis of engine, abs, airbag for pre OBD2 carsCompatibility:# European cars made up to year 2000, Audi , Alfa Romeo , BMW , Citroen , Fiat , Ford , Lancia ,Mercedes , Mitsubichi , Opel , Peugot , Renault , Rover , Seat , Skoda , Volvo, VW# OPEL (to 1999) - diagnosis of engine, abs, airbag# FORD (to 1995) - diagnosis of engine# Renault (to 1999) - diagnosis of engine# BMW (to 1999) - diagnosis of engine# MERCEDES (to 1999) - diagnosis of engine, abs, airbag# Fiat, Alfa Romeo, Lancia (to 1999) - diagnosis of engine, abs, airbagPackage contains: Uniscan Interface- OBD2 connection cable
                Колега ти хубаво си ми го написал това ама аз грам не разбирам.Какво е това ком порт това USB ли е?де се ръчка на компютъра.До колкото разбрах ти предлагаш някакво устроиство което връзваш посредством него колата и компютъра.Ако може обясни ми малко по просто като на човек които неразбира нищо от тези неща.Ако искаш може и на ЛС.Ще съм ти много благодарен да ми обясниш.
                кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

                Коментар


                  #9
                  КОЛЕГА НЕ СЕ МЪЧИ БЕ ЕЛА В СЕРВИЗАМИ ЗА 10 МИНУТИ ЩЕ Я ОПРАВИМ ЗА ДРУГИТЕ КОЛЕГИ ПОЯСНЯВАМ ЧЕ СЛЕД ОПРЕДЕЛЕНА ГОДИНА С ВИЗАТА НЕ СТАВА ИСКА СПЕЦИАЛЕН НОВ СОФТУЕР НО НЕ ПРОБЛЕМ ИМАМ ГО
                  FIAT BARCHETA 1.8 16V 2003G.CHRYSLER 300C 2008G.

                  Коментар


                    #10
                    След коя година не става. Понеже ми се е случвало да ги чета до 99-та и то с правена Виза. Та затова питам стана ми любопитно.
                    LANCIA Dedra 1.6 835A1.000

                    Коментар


                      #11
                      genov написа:
                      КОЛЕГА НЕ СЕ МЪЧИ БЕ ЕЛА В СЕРВИЗАМИ ЗА 10 МИНУТИ ЩЕ Я ОПРАВИМ ЗА ДРУГИТЕ КОЛЕГИ ПОЯСНЯВАМ ЧЕ СЛЕД ОПРЕДЕЛЕНА ГОДИНА С ВИЗАТА НЕ СТАВА ИСКА СПЕЦИАЛЕН НОВ СОФТУЕР НО НЕ ПРОБЛЕМ ИМАМ ГО
                      Бате то хубаво само да се пооправи малко времето ще доида ако до тогава не съм го оправил.Чакам в италбулкома да доиде човека с диагностиката и ако и тои неможе ме брои че идвам.Ако може даи някъв номер за връзка да имам с тебе и даи някаква информация с какво се занимава твоя сервиз.
                      кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

                      Коментар

                      Working...
                      X