Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ви е мнението за говорители Thunder?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ви е мнението за говорители Thunder?

    Все пак искам да уточня, че не разчитам на някакво кой знае какво качество - то личи и от цената. Но все пак някой ако е ползвал да каже стават ли изобщо?По-добри ли са от фабричните? Щото все пак като гледам за 100 кинта мога да взема пищялки за таблото, елипси 5х7 за вратите и две елипси 6х9 за кората. Нямам финанси за добри колони та питам дали тези ще ми свършат работа (т.е. няма да са по-зле от фабричните) Взел съм си един плеър Neo с USB :D
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    Re: Какво ви е мнението за говорители Thunder?

    lunafiatik написа:
    Все пак искам да уточня, че не разчитам на някакво кой знае какво качество - то личи и от цената. Но все пак някой ако е ползвал да каже стават ли изобщо?По-добри ли са от фабричните? Щото все пак като гледам за 100 кинта мога да взема пищялки за таблото, елипси 5х7 за вратите и две елипси 6х9 за кората. Нямам финанси за добри колони та питам дали тези ще ми свършат работа (т.е. няма да са по-зле от фабричните) Взел съм си един плеър Neo с USB :D
    Колега лично мое мнение, да не го правиш точно така, тези елипси 6х9 мисля че плеъра няма да ги захрани и става ковти(ще се наложи и усливател да взимаш). Мои съвет е вземи си еелипси 5х7(качествени) и като махнеш озад капака на фабричните колони с малко рязане и става перфектно, плеъра ги захранва и ще имаш малко по-хубаво качество от това което ти си решил да взимаш, а слагаш отпред и едни пщялки за 10лв. И си имаш готинка музичка !!!!!
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    Коментар


      #3
      На запад съм чувал че ги купували. Според мен ако търсиш здрав бас - взимай ги; ако предпочиташ правилно свирене - търси друго
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        това са страпни ментета. по добре помисли за нещо, БЛАУПИНКТ или някое по евтино SONY. след като казваш че не те касае толкова качеството взимаи спокойно каквото си решил като конфигурация на колоните. не искам да се заяждам с колегата Jo_666 но при положение, че нямяш големи претенции относно сила и качество, пляърът спокойно ще ти свърши работа. забравих да кажа че и BOSHMАNN може да погледнеш. не са кой знае какво но определено са по ОК от тъндер-а. УСПЕХ
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          тъндъра са абсолютни ментаци.Елипсите 6/9 лятото ще ти вадят бас /когато им е мека гофрата /ама зимата няма да си доволен.Тогава точно си дрънчат като някой стар ВЕФ.Само като им видиш двукилограмовия магнит можеш да се ориентираш.Това и е основната разлика между ментета и маркови /голямото не значи хубаво/Блаупункт имат серия GT която е доста добра а и цената в момента е много прилична.За елипси 6/9 беше около 50 лева/не съм напълно сигурен/Няма да ти хареса резултата ......след месец да търсиш нова кора за багажника ,защото старата се пречупила от тежестта на ТЪНДЪРА
          ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

          Коментар


            #6
            Ewing написа:
            това са страпни ментета. по добре помисли за нещо, БЛАУПИНКТ или някое по евтино SONY. след като казваш че не те касае толкова качеството взимаи спокойно каквото си решил като конфигурация на колоните. не искам да се заяждам с колегата Jo_666 но при положение, че нямяш големи претенции относно сила и качество, пляърът спокойно ще ти свърши работа. забравих да кажа че и BOSHMАNN може да погледнеш. не са кой знае какво но определено са по ОК от тъндер-а. УСПЕХ
            И аз колега не искам да се заяждам, но чувал ли си как свирят такива елипси 6х9( Thunder ) вързани към плеъра ??? Защото аз съм чувал и то на качествен плеър и увеличавш до 1/3 и те почват да кривят ужасно.Все пак това вече си е личен избор, но да махнеш оргиналните говорители във вратите и да слжиш Thunder ........ не знам аз лично не бих го направил !!!! Защото по качествени елипси 5х7 ще свирят доста по-добре от Thunder-а, и няма да се налага да се реже кората !!!
            Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

            Коментар


              #7
              Добре ясно thunder са боклуци. А пък и нещо се отказах да режа кората... отзад гнездата за фабричните говорители са 13 см май. Какви говорителчета ще препоръчате да хакна там. нещо около 50-60лв
              Fiat Brava 1.4 97

              Коментар


                #8
                JO_666 написа:
                Ewing написа:
                това са страпни ментета. по добре помисли за нещо, БЛАУПИНКТ или някое по евтино SONY. след като казваш че не те касае толкова качеството взимаи спокойно каквото си решил като конфигурация на колоните. не искам да се заяждам с колегата Jo_666 но при положение, че нямяш големи претенции относно сила и качество, пляърът спокойно ще ти свърши работа. забравих да кажа че и BOSHMАNN може да погледнеш. не са кой знае какво но определено са по ОК от тъндер-а. УСПЕХ
                И аз колега не искам да се заяждам, но чувал ли си как свирят такива елипси 6х9( Thunder ) вързани към плеъра ??? Защото аз съм чувал и то на качествен плеър и увеличавш до 1/3 и те почват да кривят ужасно.Все пак това вече си е личен избор, но да махнеш оргиналните говорители във вратите и да слжиш Thunder ........ не знам аз лично не бих го направил !!!! Защото по качествени елипси 5х7 ще свирят доста по-добре от Thunder-а, и няма да се налага да се реже кората !!!
                само да кажа ,че имах предвид да слага както е намислил само като КОНФИГУРАЦИЯ. в смисъл едни компонентни отпред и елипси отзад. иначе, че thunder са адски дарвета за това второ мнение няма. иначе в горният ми пост съм препоръчал други марки говорители които също не са скъпи. УСПЕХ на колегат и нека да каже какво е направил и дали е доволен
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  lunafiatik написа:
                  Добре ясно thunder са боклуци. А пък и нещо се отказах да режа кората... отзад гнездата за фабричните говорители са 13 см май. Какви говорителчета ще препоръчате да хакна там. нещо около 50-60лв
                  Колега както написах по-горе с малко рязане се побират елипси 5х7, това е най-добрия вариант според мен !!! Махаш капачката и с едно макетно ножче изрязваш пластмасата, слагаш елипсите, отгоре пак си слагаш капачката и всичко е ОК !!!Успех !!!
                  Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Коментар


                      #11
                      wwweb написа:
                      lunafiatik написа:
                      Добре ясно thunder са боклуци. А пък и нещо се отказах да режа кората... отзад гнездата за фабричните говорители са 13 см май. Какви говорителчета ще препоръчате да хакна там. нещо около 50-60лв
                      Щом не искаш да режеш корите отзад, слагаш това:http://www.aval-bg.com/catalog/displ...Относно 5x7" във фабричните гнезда, хм, бая голям ентусиазъм се изиква за подобно нещо. Определено по-добрия вариант е да си резнеш самата кора, вместо да правиш подобни изпълнения с гнездата, а и е сигурно, че няма да се захванат както трябва там. Най-много на 2 болтчета да се държат. С две думи кофти изпълнение ...
                      Колега на 3 коли Браво съм го правил и те уверявам, че си струва и става доста добре !!!
                      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                      Коментар


                        #12
                        Тънгара е гола вода, за нищо не става.Имал сум тъндър и знам че:слънцето ги деформира до неузнаваемостне свират както трябва (даже хич)и най накрая си купих други колони

                        Коментар


                          #13
                          Да да напълно ме отказахте от тъндъра. Реших в крайна сметка да сложа в вратите hertz 5х7 а отзад пак hertz ама 13см. И отпред едни пищялки 8,7см blaupunkt Всичко това ще ми легне 190лв, ама повече няма да се занимавам
                          Fiat Brava 1.4 97

                          Коментар


                            #14
                            имай напредвид, че ако слагаш така колоните трябва да сложиш филтри или един усилвател. все пак СД-то е 4 канално а ти си на път да сложиш 6 колони. а и тези които са 87мм не са пищялки ами са си двулентови говорители. за това съветът ми е да намриш по евтинка двукомпнентна система за отпред или на таблото вместо 87мм говорители да сложиш едни само пищялки. има и за по 5 лева и не са кой знае колко лоши. УСПЕХ
                            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                            182A4.000 IAW49F
                            LPG - Lovato EasyFast
                            ----------------------------
                            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                            Коментар


                              #15
                              ей, тоя ewinga :P

                              Коментар

                              Working...
                              X