Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лампа на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лампа на таблото

    Може ли да ми кажете какво означава като ти светне ,червената лампа на таблото , приличаща на инджекция. Абе намира се между , лампата на акомулатора и лампата на дългите. Д нес ми светна за малко и и след 2-3 минути угасна. Колата ми е МАРЕА ТД 125 .

    #2
    Re: Проблем с лампа на таблото

    ziias написа:
    Може ли да ми кажете какво означава като ти светне ,червената лампа на таблото , приличаща на инджекция. Абе намира се между , лампата на акомулатора и лампата на дългите. Д нес ми светна за малко и и след 2-3 минути угасна. Колата ми е МАРЕА ТД 125 .
    Грешка в инжекциона! Отивай на компютърна диагностика да ти кажат откъде идва проблема
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с лампа на таблото

      blagun написа:
      ziias написа:
      Може ли да ми кажете какво означава като ти светне ,червената лампа на таблото , приличаща на инджекция. Абе намира се между , лампата на акомулатора и лампата на дългите. Д нес ми светна за малко и и след 2-3 минути угасна. Колата ми е МАРЕА ТД 125 .
      Грешка в инжекциона! Отивай на компютърна диагностика да ти кажат откъде идва проблема
      трудно ще е ’’ Грешка в инжекциона! " все пак колата е дизел . това е тъй наречената лампа " check engine " което на чист български език значи че имаш проблем с управлението на двигателя.
      FIAT Marea 1.9TD/100

      Коментар


        #4
        Да, дизел е, но си има датчик на дюзата на 1-ви цилиндър и от там взема инфо за налягането и температурата на горивото, които ползва за електронното регулиране на горивната смес, още една камара датчици и ел регуратори на работата на двигатела, каквито няма на старите дизели. С две думи не по-малко електроника от бензиновата инжекция.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Dido_Lyubenov написа:
          Да, дизел е, но си има датчик на дюзата на 1-ви цилиндър и от там взема инфо за налягането и температурата на горивото, които ползва за електронното регулиране на горивната смес, още една камара датчици и ел регуратори на работата на двигатела, каквито няма на старите дизели. С две думи не по-малко електроника от бензиновата инжекция.
          в грешка си пиезо дюзата (умна дюза) не мери нито един от параметрите които си споменал може би трябва да почетеш още малко. никой не е казал че дизела има по малко електроника от бензина особено новите дизелови агрегати. управлението им е доста по сложно от управлението на един бензинов двигател.
          FIAT Marea 1.9TD/100

          Коментар


            #6
            Вече си отстраних проблема, просто си откачих акумулатора и изчаках 5 минути, закачих го. И по-вече не ми е светвала тая лампа .

            Коментар

            Working...
            X