Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със стрелката на водата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със стрелката на водата

    Здравейте, от известно време стрелката на водата се държи доста странно. Отклонява се много рязко нагоре-надолу, но никога не преминава зоната от средата към критичната зона. Понякога реагира и на по-рязко спиране и тръгване. Най-често се случва след дълго извънградско каране на 5-та. Когато карам само в града почти не се усеща проблема. Дали просто това е проблем на датчика и къде мога да го оправя, щото едоста изнервящо... Мерси предварително! Ааа, забравих да спомена, че става дума за BRAVA.

    #2
    Re: проблем със стрелката на водата

    morgenstern написа:
    Здравейте, от известно време стрелката на водата се държи доста странно. Отклонява се много рязко нагоре-надолу, но никога не преминава зоната от средата към критичната зона. Понякога реагира и на по-рязко спиране и тръгване. Най-често се случва след дълго извънградско каране на 5-та. Когато карам само в града почти не се усеща проблема. Дали просто това е проблем на датчика и къде мога да го оправя, щото едоста изнервящо... Мерси предварително! Ааа, забравих да спомена, че става дума за BRAVA.
    Може да е от датчика! Но може и термостата да е заминал!Какви градуси ти показва извънградско?
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      На мареа-та беше жичките при датчика не даваха хубав контакт и от това повечето време си беше долу пръснеш със контактен и се оправи за ден два и пак така.Та се провериха жичките тогава датчик и после термостата виж
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        пич нямаш проблем просто термостата ти работи перфектно, виждаш по стрелката кога отваря и кога затваря. разбира се ако отклоненията са малки.
        FIAT Marea 1.9TD/100

        Коментар


          #5
          Според мен 99% си за нов термостат. Щом в града е ОК а извънградско на 5та пада рязко.......
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            при мен е същото, няма да се притесняваш. Лош контакт на разните букси кабели отзад в таблото.
            Brava 1.6 16V, Бензин

            Коментар


              #7
              Благодаря за мненията ви! Честно казано не ми се вярва да е от термостата. Повече ми прилича на кофти контакт, още повече, че когато е мокро и "скачам" в локви повече се проявява отколкото когато е сухо. Важното е, че стрелката никога не се качва над половината, даже и в задръстване.

              Коментар


                #8
                morgenstern написа:
                Благодаря за мненията ви! Честно казано не ми се вярва да е от термостата. Повече ми прилича на кофти контакт, още повече, че когато е мокро и "скачам" в локви повече се проявява отколкото когато е сухо. Важното е, че стрелката никога не се качва над половината, даже и в задръстване.
                Ами и при мен беше така - не се качваше над средата дори в задръствания. Обаче ако стрелката играе супер рязко и както казваш се влияе дори от спиране предполагам е кофти контакт. Ако е само от термостата стрелката се движи плавно.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Ами играе с интензивността на стрелката на оборотомера. За това се надявам, че не е термостата. А имате ли идея къде мога да оправя тоя проблем или е по-добре да не се пипа много там и да свиквам?

                  Коментар

                  Working...
                  X