Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Говорители за фиат типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз си вградих на Типото миналото лято в предните врати двулентови кръгли Pioneer 16см диаметър. Комплекта си го взехот техномаркет за около 60лв. и монтажа ми излезе някъде към 60лв. в сервиза на Импас56 (по бул.Черни Връхслед светофара на хладилника след около 500м. вляво). Монтажа не е толкова лесен, защото говорителите сасравнително дълбоки и е необходима изработката на вложки, върху които да се монтира говорителя. При проявен интерес мога да приложа снимки.На мястото на стандартните говорители съм сложил високочестотни пищялки за няма и 2лв. от Конрад.Звукът е много добър, включително и басите, дори и когато изключа задните говорители, които са монтирани на кората.

    Коментар


      #17
      pipenchev написа:
      ... При проявен интерес мога да приложа снимки ....
      10xАко може пусни и на пищялките.
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #18
        Пищялките най-вероятно са високочестотни говорителчета - кръгли, с диаметър около 3 см - използват се за възпроизвеждане на високи честоти - над 7-12 000 херца, комплект с широколентов говорител за вратите. Струват наистина евтино, стига да не държиш на марката. Маркови, на Infinity например, струват около 300 - 400 лв. комплект
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #19
          Интересно ми е как са закрепени
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #20
            Обикновено такива говорители се закрепват с лепенка или, ако си българин по рождение - с каноколит))
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #21
              Нещо не мога да схвана, едни ми казват че трябва да взема 22RMS, други 80. Не знам на кое да вярвам.

              Коментар


                #22
                Айде и аз да се включа. Значи вземи каквито ти харесват но гледай да са около 50 рмс. Но при всички ситуации знай че като го усилиш до край "волумето на мах" ще криви, без значение какви колони си взел. Просто тока от акумолатора и от алтернатора не е достатъчен да го захрани. И дори е по малко от 22 вата щото навсякъде пишат 22 ама при +14,4 волта , а тези волтове може да ги имаш само при високи обороти и изключени консуматори. Тъй че квото и да вземеш важно е да си го харесваш, пък кривенето без усилвател е задължително

                Коментар


                  #23
                  Travel Mate е прав - кривене винаги ще има при усилване над 80% дори и само поради характеристиките на усилвателя на касетофона. Най-добрият вариант е ако успееш да пробваш говорителите на място - и да разбереш кои са най-добри. Между другото - ако нямаш намерение да си купуваш усилвател и парите са от по-голямо значение - отиди в магазина на Конрад - вземи си говорители от порядъка на 20-ина лв. комплекта две трилентови колонки с филтър - аз купих такива за Типото - много съм доволен, свирят идеално и си имат година гаранция.
                  Alles in Ordnung

                  Коментар


                    #24
                    ето снимките на говорителя, монтиран на вратата от Импас56 и на пищялката, залепена върху оригиналния говорител. Оригиналният говорител е изключен и работи само пищялката, която съм свързал директно без филтър.

                    Коментар


                      #25
                      отиди до роял електроникс,там има много говорители и момчето е пич и ще ти даде да ги пробваш в колата.От там си купувам по малките говорители и съм доволенАко ти се дават 150-200лв,си вземи 2 елипси и един усилвател,ще имаш задоволяваща музика.

                      Коментар


                        #26
                        А това не ви ли харесва?Имам само снимката, но говорих с един майстор за изливане на пластмаси и каза, че не е проблем да се направи!
                        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                        Коментар


                          #27
                          а нре момчета какви са тези врати който ги показвате мойте не нито като едни от пуснатите от тука.. При мене джоба на вратата не стига до задния и край и е плътен,а ръкохватката с копчетата на врата е заедно с подлакътника

                          Коментар


                            #28
                            Capoeira написа:
                            а нре момчета какви са тези врати който ги показвате мойте не нито като едни от пуснатите от тука.. При мене джоба на вратата не стига до задния и край и е плътен,а ръкохватката с копчетата на врата е заедно с подлакътника
                            Малко ОФФ, ама твойто не беше ли двуврато?
                            FIAT Tipo 1,4mi - EX
                            Alfa Romeo 146ti - EX
                            Alfa Romeo 156 2,4JTD

                            Коментар


                              #29
                              Да... И сега като видях ка той ги е направил погледнах че при мене джоба не стига до най-отпред и без проблем може да се направи същото без да потъва в коша....

                              Коментар

                              Working...
                              X