Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Габаритите ми не светят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Габаритите ми не светят

    Още откакто взех колата габаритите ми не светят.Къде може да е проблема, защото като врътна на тях и на таблото не светва нищо. Мерси :D
    Brava 100 16V '99

    #2
    само те ли не светят, в смисъл къси, дълги си светят нормално нали? ако е така, провери предпазители 2 и 3, също така провери дали до тях достига ток. лампата за таблото е вързана на предп. 2. Нали правилно разбрах че таблото иначе е наред, а само лампата за габарити я няма? Провери преди да сложиш нови предпазители за къси съединения, както и за това дали всички крушчици са здрави, а също и дали всички връзки са здраво стегнати и не са окислени или изгорели. успех. използвай мултицет

    Коментар


      #3
      В допълнение към горното ...провери релето, защото предполагам че са заедно. Релето обаче не се сещам кое е въперки че всички съм ги преглеждал. Мисля че трябва да е в една кутийка до акумулатораУспех
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        Interceptor, в схемата има едно единствено реле което управлява фаровете (5/317), габаритите нямат реле

        Коментар


          #5
          А как се сменят габаритите ? Маха се мигача предполагам и после ? Нещо не сполучих аз да ги махна. Става въпрос за фар с лупи на мареа.
          Lancia Y, 1.2, 60

          Коментар


            #6
            3p написа:
            А как се сменят габаритите ? Маха се мигача предполагам и после ? Нещо не сполучих аз да ги махна. Става въпрос за фар с лупи на мареа.
            на фара без лупи се сменят като махнеш капачката на късата светлина, габаритната се издърпва, не е на резба, няма пружини, просто дърпаш, но внимателно, излиза фасунката заедно с лампата, лампата се вади от фасунката също с дърпане. мигачаът е самостоятелен. Това със сигурност е за фара без лупа. но май няма разлика.

            Коментар


              #7
              Мисля че има разлика,при тези фарове с лупа габарита е където е и мигача.За съжаление нямам на прадстава как се изважда фасунгата,мисля че е с извъртане,но не съм сигурен.При мен ги нямаше габаритите и така и не разбрах как точно са.п.п.Може и да е само с издърпване както казва колегата в предният пост.Но габарита е при мигача.

              Коментар


                #8
                peho написа:
                Мисля че има разлика,при тези фарове с лупа габарита е където е и мигача.За съжаление нямам на прадстава как се изважда фасунгата,мисля че е с извъртане,но не съм сигурен.При мен ги нямаше габаритите и така и не разбрах как точно са.п.п.Може и да е само с издърпване както казва колегата в предният пост.Но габарита е при мигача.
                Да точно така, габарита е под мигача. Пробвах със издърпване, но ме достраша да не строша нещо и затова питам.
                Lancia Y, 1.2, 60

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  само те ли не светят, в смисъл къси, дълги си светят нормално нали? ако е така, провери предпазители 2 и 3, също така провери дали до тях достига ток. лампата за таблото е вързана на предп. 2. Нали правилно разбрах че таблото иначе е наред, а само лампата за габарити я няма? Провери преди да сложиш нови предпазители за къси съединения, както и за това дали всички крушчици са здрави, а също и дали всички връзки са здраво стегнати и не са окислени или изгорели. успех. използвай мултицет
                  значи късите и дългите светят(като е взех едната крушка за късите-дясната беше изгоряла и си я смених така със издърпване като махнах капачката).незнам обаче дали има индикация на таблото за включени габарите иначе тези предпапазители къде се намират.а има и нещо друго понеже волана е чупещ ми направи впечатление че като го мърдам нагоре надолу и се губи контакта с късите смисъл светят само в едно положение на волана :D
                  Brava 100 16V '99

                  Коментар


                    #10
                    Препоръчвам ти да изтеглиш Service Manual от Downloads. Предпазителите ги наричат още бушони, намират се долу вляво, по диагонал, под волана, м/у вратата и волана, зад капак, който се държи на 3 рапидки. В общия случай индикация за включени габарити има, зелена лампичка, светва м/у скоростомера и оборотомера. Някъде нещо ти прекъсва, щом зависи от положението на волана. Само светлините ли, или и други неща прекъсват така?

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Препоръчвам ти да изтеглиш Service Manual от Downloads. Предпазителите ги наричат още бушони, намират се долу вляво, по диагонал, под волана, м/у вратата и волана, зад капак, който се държи на 3 рапидки. В общия случай индикация за включени габарити има, зелена лампичка, светва м/у скоростомера и оборотомера. Някъде нещо ти прекъсва, щом зависи от положението на волана. Само светлините ли, или и други неща прекъсват така?
                      само светлините а тази индикация да не би да е такава като за къси светлини?
                      Brava 100 16V '99

                      Коментар


                        #12
                        не, такава е като за габарити. две нули една до друга, от тях наляво и надясно излизат по 3-4 чертички.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          не, такава е като за габарити. две нули една до друга, от тях наляво и надясно излизат по 3-4 чертички.
                          ясно а за да видя къде прекъсва трябва да махна пласмасите на волана нали така и да прегледам бушоните
                          Brava 100 16V '99

                          Коментар


                            #14
                            Провери си бушоните най-напред, като препоръчвам да започнеш от бушон 2, за да видиш дали ще ти светне и лампичката на таблото. Бушоните са на 3 реда (там дето е посочено 4), на гърба на капака който ще си свалил е означено кой кой еза другия проблем, дай малко повечче инфо - в какво положение прекъсват светлините - волана като е най-долу ли, само късите, или и дългите, светлинния клаксон работи ли когато иначе късите са ти прекъснали? Когато късите са прекъснали, провери всичко останало - мигачи дали се включват, чистачките дали въртят, помпата дали пръска, задна дясна гума дали е добре напомпана.... тва последното няма голямо значение Ред.: Бравата се сдоби с бели светодиоди на мястото на габаритните лампички, не от някаква гоуфърска приумица, ами защото пластмасовата фасунка беше почерняла, изгоряла и всеки момент може да се разпадне. Сега надявам се да не пипам никога повече там, нито ми се разправя с фасунката, нито е удобно за пипане... после като се стъмни, ще метна една снимка, тамън ще са ми докарали и поръчаните лампи осрам силвърстар.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Провери си бушоните най-напред, като препоръчвам да започнеш от бушон 2, за да видиш дали ще ти светне и лампичката на таблото. Бушоните са на 3 реда (там дето е посочено 4), на гърба на капака който ще си свалил е означено кой кой еза другия проблем, дай малко повечче инфо - в какво положение прекъсват светлините - волана като е най-долу ли, само късите, или и дългите, светлинния клаксон работи ли когато иначе късите са ти прекъснали? Когато късите са прекъснали, провери всичко останало - мигачи дали се включват, чистачките дали въртят, помпата дали пръска, задна дясна гума дали е добре напомпана.... тва последното няма голямо значение Ред.: Бравата се сдоби с бели светодиоди на мястото на габаритните лампички, не от някаква гоуфърска приумица, ами защото пластмасовата фасунка беше почерняла, изгоряла и всеки момент може да се разпадне. Сега надявам се да не пипам никога повече там, нито ми се разправя с фасунката, нито е удобно за пипане... после като се стъмни, ще метна една снимка, тамън ще са ми докарали и поръчаните лампи осрам силвърстар.
                              значи прекъсват само късите светлини (всичко друго си работи) когато волана е в положение различно от най-високото възможно т.е. само когато е най-високо волата светят
                              Brava 100 16V '99

                              Коментар

                              Working...
                              X