Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изключване на лампата за air bag-a

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изключване на лампата за air bag-a

    Колеги имам проблем с air baga-a и ми свети лампата. Искам да я накарам да не свети, но и не искам да свалям таблото, за да я свалям лампичката. Има ли друг начин да я изключа, в смисъл да я спра да свети. Някой ако е правил тази процедура моля да сподели.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    #2
    Не е лампичка а диод вътре в таблото който обикновенно ако колата пристигне с проблем го режат за да се облажат от това ,че виждаш ли колата има два еърбега които се оказва в последствие ,че не работят.Дай модела на автомобила за да намеря точната схема по която се проследи кой проводник захранва този диод.По принцип интервенциите по системата от необучени лица понягока довеждат до задействане на възглавниците.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Колата е Марея с два air bag-a. Схемите ги гледах и съм ги разучил. Просто питах дали някой вече го е правил. В смисъл къде точно е направена тази интервенция. Аз централата съм я изключил и на куплунга 13 пин е единия извод на диода другия така да се каже идва от контактния ключ и към него се подава +. Предполагам, че за да спре да свети точно на този 13 пин трябва да се подаде плюс. Интересното е че на 15 пин би трябвало след подаване на контак да има +, а при мен не се появи. Утре пак ще меря и ще видя какво става по-обстойно. Но има и друго, че ако към централата не отива + защо ми отчита грешка само в шофьорския air-bag. Абе много странна работа. По принцип съм се примирил, че ще карам без air bag, но поне да не свети диода. Пък хич не ми се ще да свалям таблото.
      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
      Chevrolet Aveo

      Коментар


        #4
        Таблото се сваля много лесно какво му се ччудиш още.Моето го свалях три пъти ,че и повече.Като гледам си разгадал всичко само действаш.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Хъмм а леко офф-че ако примерно нали има пиропатрон и се сменя на 10 години.изкарва ли грешка? тоест един вид да те подсеща че трябва да се смени , и това да е причината да свети ?
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Таблото, че се сваля лесно така е и airbaga не е труден за сваляне. Лошото е че и след това и след 3 диагностики си карам с все още светеща аларма. Последното което ми казаха е че при свалянето на таблото съм нарушил масата му, всичко друго обаче е ОК - работи. Каква е тая маса, само за airbaga ли е?
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              Още никой не е споменал обаче колко средства са необходими за смяна на пиропатроните и къде се извършва.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Nasty това е поредния мит, че са минали 10 години и ме подсеща за смяна на пиропатрона, няма такова нещо. Просто след 10 година производителя не дава гаранция, че ако не дай боже се наложи да се отваря въздушната възглавница пиропатрона ще има необходимата сила да я надуе.След вече не знам колко диагностики в Примотек СЗ, които са дилър на Фиат ми казват, че грешката е в шофьорския air bag, да ама не щото вчера сложих друг и пак даде същата грешка. Е вече нямам нерви и желание да се занимавам, затова ще карам без въздушни възглавници.Tornado aми знае се за средствата защо да не се знае. Просто инвестицията е от порядъка на четири цифрено число като първата цифра не е едно. Така, че дали е рентабилно да се прави на 10+ годишна кола която стрва около 5000лв.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #9
                  Какво ...........4 цифрено число за пиропатрони ли?Това ми се вижда Бай Ганьо само.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз отдавна съм спрял да се впечатлявам от такива зверски суми.Има неща по колите, които наистина не е рентабилно да се правят.Особено по дърти коли.За пример: цената на нов интеркулер беше около 800лв.А е един тъп радиатор.Друг пример за нов чарк - оригинален течлич за ремарке. Въртеше се около хилядарката.Та на тоя фон, какво остава за компоненти на системата за активна безопасност като пиропатрони, еързбези и други.Най-лесно е едно телефонно обаждане до Ванто или Ауто Италия.Е, четири-цифрената сума може да не започва с 2 но изобщо не бих се учудил ако броя на цифрите е наистина 4
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      А не знам мит ли е какво ли просто се сетих ,а по тоя въпрос не знам нищо..само дето съм виждал лепенките от вътрешната страна на жабката (дето пак можеш да видиш кога ти е произведена колата ако има ърбег) и там така е написано....иначе ако е толкова мн пари дето ти намекваш....айде няма нужда!
                      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                      Коментар


                        #12
                        Не ръчкайте еърбега и жичките за него по таблото, както и не барайте пиропатроните, ако преди това не сте свалили акомулатора, защото може да се надуе точно в момента, когато си заникнал за буксите по волана и все едно те е ударил товарния влак от София до Бухово... :D
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар

                        Working...
                        X