Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преработка на чистачките: Brava --> Marea

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преработка на чистачките: Brava --> Marea

    колеги, моля да постнете схемата на окабеляването на чистачките, помпите, нагряването на задното стъкло, сирените, интересуват ме конкретно връзките под корите на волана. за брава гореизброените неща са дадени на 1 схема, предполагам че и при вас е така. интересува ме конкретно ето този детайл - лоста за чистачките:
    Прикачени файлове

    #2
    Ето колега, виж дали ще ти свърши работа
    Прикачени файлове
    Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

    Коментар


      #3
      Detron, перфектна работа ми свърши, сега след като ги сравних, вече знам защо на Бравата не и се движат чистачките заедно с помпата за пръскане. Липсва една жица. И разни други разлики има. И така, колеги, фабрично бравите и бравото са така, че ПРЕДНИТЕ чистачки не се задвижват с включване на помпата, както е при Мареа! Не го вярвах докато не го видях.ред.: задната обаче се включва с помпата, ако не ви се включва имате проблем.

      Коментар


        #4
        При мен задната чистачка винаги се задейства щом включа измиването на стъклото.

        Коментар


          #5
          ilkor написа:
          При мен задната чистачка винаги се задейства щом включа измиването на стъклото.
          Ами да те са заедно. Явно идеята е че като си пръснеш стъклото ще трябва и да го забършеш :D
          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

          Коментар


            #6
            Сега, дали е възможно с монтаж на моторче от мареа, и лека преработка на лоста, или там каквото има под волана, да си стане както трябва? Изобщо дали моторчетата на двата модела са еднакви или разликата е точно в това: на мареата има импулсно реле което генерира няколко импулса когато получи ток от помпата?

            Коментар


              #7
              Колега, поклон пред ентусиазма ти!!!Само едно нещо ме притеснява - обещай да спреш до спирачната система. Искам да кажа, нея не я закачай.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Колега, ogi28b, очевидно от схемите на Bravo/Brava и на Marea се вижда, че има разлика в управлението на предните чистачки при двата модела. При Bravo-то изглежда, че електрониката, която управлява моторчето на чистачките, е по-елементарна и са й "икономисани" 2 извода. Липсва извода, който "да подкара" чистачките с малко закъснение, след като помпата вече е напръскала стъклото. Затова предполагам, че ако сложиш моторче от Marea, би трябвало да стане работата. Ще трябва да се вземе сигнал от релето на помпата за пръскане на фаровете (ако имаш чистачки на фаровете).
                Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

                Коментар


                  #9
                  Lane Staley написа:
                  Колега, поклон пред ентусиазма ти!!!Само едно нещо ме притеснява - обещай да спреш до спирачната система. Искам да кажа, нея не я закачай.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Lane Staley написа:
                    Колега, поклон пред ентусиазма ти!!!Само едно нещо ме притеснява - обещай да спреш до спирачната система. Искам да кажа, нея не я закачай.
                    Е с такъв коментар можеш да направиш впечатление и да убие едно желание на човек да се занимава с някакви дорабоки или ремонти.Знаеш колега от такива коментари колко хора са се оказали да пишат във форума.Има колеги които са направили доста неща и просто вече си мълчат.А и такива които посрещнати с такава тъпотия даже вече не посещават и форума.Да не кажа, че и аз май отивам на там вече само чета и избягвам да коментирам.Примери няма да ти превеждам но все пак приеми забележката ми съвсем приятелски макар и да не се познаваме.Има си раздел общи приказки иди там пък коментира каквото си искаш.Човека си е пуснал тема иска помощ и очаква такава а не празни приказки.
                    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                    http://vbox7.com/play:124bedab

                    Коментар


                      #11
                      lov написа:
                      Lane Staley написа:
                      Колега, поклон пред ентусиазма ти!!!Само едно нещо ме притеснява - обещай да спреш до спирачната система. Искам да кажа, нея не я закачай.
                      Е с такъв коментар можеш да направиш впечатление и да убие едно желание на човек да се занимава с някакви дорабоки или ремонти.Знаеш колега от такива коментари колко хора са се оказали да пишат във форума.Има колеги които са направили доста неща и просто вече си мълчат.А и такива които посрещнати с такава тъпотия даже вече не посещават и форума.Да не кажа, че и аз май отивам на там вече само чета и избягвам да коментирам.Примери няма да ти превеждам но все пак приеми забележката ми съвсем приятелски макар и да не се познаваме.Има си раздел общи приказки иди там пък коментира каквото си искаш.Човека си е пуснал тема иска помощ и очаква такава а не празни приказки.
                      Колега, малко е некоректно да обвиняваш в тъпотия. Ако нямаш чуство за хумор, това е друга работа.Искрено се възхищавам на ентусиазма на колегата. Чета всичките му постове с интерес и мисля, че са полезни за всички нас. Както и доста твои. Исе надявам да успееМисля, че адресата на поста е оценил хумора в него и не се е засегнал.Но ако нещо те е подразнило, приеми извиненията ми.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #12
                        Lane Staley написа:
                        Мисля, че адресата на поста е оценил хумора в него и не се е засегнал.
                        Ест. че не съм но със сигурност някой без чувство за хумор би се засегнал, а може даже и да се откаже от форума. Забележката на колегата все пак важи, май... Обаче мисля да не го правя това, не си заслужава разправията и времето и инвестицията, за нещо което работи, но по по-различен начин. Ако все пак се развали моторчето, със сигурност ще си взема от Мареа, и след това щего мислиме...Сега по-належащо ми е да си намеря електронен човек, който да ми направи DRL

                        Коментар


                          #13
                          Е, ако някой може да се откаже от форума заради това... нямам думи.Тогава спирам да се шегувам.П.С.Радвам се, че не съм те засегнал.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Lane Staley написа:
                            Е, ако някой може да се откаже от форума заради това... нямам думи.Тогава спирам да се шегувам.П.С.Радвам се, че не съм те засегнал.
                            Аз не съм се засегнал но ми е кофти като като чета такива постове особенно когато се отнася за проблеми от техническо естество.Дори да разполагаш с огромно чувство за хумор все пак малко тактичност не е излишна.Точно такъв случай имаше скоро пак в тоя форум.Човека си беше пуснал особенно важна за в бъдещето тема.А те като го емнаха да не се занимава с глупости че било невъзможно и т.н.А си нямаха и ни най-малка представа че зад него стояха цял екип от специалисти в тая област да не говорим че и цяла лаборатория.И какво стана в последствие минахме си на лични съобщения част от хората по негово желание и сега очакваме крайния резултат който по всяка вероятност ще е отличен.В крайна сметка ще се окаже че заради такива неуместни изявления за останалите потребители факта от опита ще е нулев.Повярвай ми притежавам и то голямо чуство за хумор и не се засягам така лесно но при горните обстоятелства не можах да се стурпя да не ти направя забележка.Беше наистина съвсем приятелска и не исках да те обидя.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #15
                              Я кажи, ogi28b, за какъв DRL си се замечтал, че мога да ударя едно рамо. Хоби ми е електрониката, но рядко остава време за нея.Ако си намерил някаква схема, може да я коментираме. Иначе има много видове - по-прости и по-сложни, има за късите, дългите или комбинация от двете. Мисля, че има и отделни фарове за DRL. Ако искаш пиши ми на ЛС.
                              Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

                              Коментар

                              Working...
                              X