Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране на фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    това е специфичния ъгъл който е придаден на всеки фар произведен за европейска кола. там където границата на наклонената светлина и на хоризонталната се пресичат, там е проекцията на центъра на фара в/у екрана. Да, за да осветява знаците, а също и малка част от светлината да свети много по-напред, за да се виждат по-отрано завоите, и по-специално жълтата линия отдясно. В този ред на мисли, забранено е шофирането с такива фарове във Великобритания.Spark, освен късата светлина да ти е по-надолу от фокуса , в смисъл да не ляга добре във фасунката, или самата фасунка да не е легнала добре, да е наклонена надолу. Или пък същото за дългата, но нагоре. иначе рефлектора е едно цяло, с по 1 винт се регулират и късия и дългия.на 3, на 5 , на 17 метра от стената, дългия трябва да свети право напред, т.е. в/у горната линия

    Коментар


      #17
      Някой коже ли да ми каже къде в София да си закарам колата да ми регулират фаровете. Мерси предварително.
      Drive Like HeLL To See HaveN

      Коментар


        #18
        В Пежо на ботевградско преди околомръсното бил най-модерния стенд, ама не помна кой така каза...ред.: консултирай се с колегата pinko

        Коментар


          #19
          Ето и инструкциите от ръководството. Най-важното което пише на тази страница е че наклонът на фаровете на автомобили Брава/Браво трябва да е 1 % , т.е. на всеки метър светлината пада с 1 см. Някъде около 40-45 метра напред трябва да пада на земята. Фаровете за мъгла се регулират като се бръкне с отвертка в една дупка, като на картинката най-долу.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #20
            тия дето са писали инструкциите и те не знаятнад фаровете си пише 1,3%
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #21
              може и да са верни инструкциите, щото при 1.3 светлината пада на около 30 метра, а това си е малко а лепенката може да ти е слагана допълнително и да не е за тази кола на дедрата наклона е даден 1.3, но на нея фарът е доста по-високо, поне на 50 см от земята е

              Коментар


                #22
                и аз това съм се замислялфаровете са доста ниско
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Снмка на добре регулиран ляв фар, чудесно се вижда специфичното отрязване на светлината и чупката (върха, образуван от двете линии - хоризонталната и наклонената). Светлината е от заводски 4100К ксенон.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #24
                    с моите дърти рефлектори такава картинка никога няма да се получинещо подобно е, но много по-слабо видимо - но геометрията е подобна
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      ogi28b написа:
                      Снмка на добре регулиран ляв фар, чудесно се вижда специфичното отрязване на светлината и чупката (върха, образуван от двете линии - хоризонталната и наклонената). Светлината е от заводски 4100К ксенон.
                      само можем да си мечтаем така да изглеждат фаровете ни... но дано съботната профилактика се доближи поне на половина :P
                      FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

                      Коментар


                        #26
                        ogi28b написа:
                        В Пежо на ботевградско преди околомръсното бил най-модерния стенд, ама не помна кой така каза...ред.: консултирай се с колегата pinko
                        Някои бил ли е там, да каже дали е доволен?
                        http://vbox7.com/play:9726159a

                        Коментар


                          #27
                          Има по-първостепенна причина за това скосяване на снопа светлина настрани. Много по-важно от осветяването на знаците е да се предпазват от заслепяване насрещно движещите се автомобили при разминаване. Заради това е тази тъмна зона на ляво и на горе от центъра за всеки фар.
                          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                          Коментар


                            #28
                            Дамм niko_ymn прав си...Но съм се замислял ако е с дясно движениее какво правят в Англия например... Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                            Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                            Fiat Punto 1.2 16v LPG

                            Коментар


                              #29
                              е там са им наобратно фаровете (левия е отдясно, а десния отляво Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 )и волана... абе обратна държава...

                              Коментар


                                #30
                                Никой да не ходи в Мотоексперт (Фулда) в Бургас да ми регулират фаровете на стенд. Освен, че тоя малоумник нищо не е направил (единия фар сваляше прилепи, бяха и накриво) е счупил врътката на десния фар за хоризонтална настройка. Добре, че ги бях раздвижил предварително иначе както смело тръгна да върти щях да остана с 4 счупени врътки. Бягайте от тоя сервиз далече!П.С.: Фара го свалих и залепих врътката с металпластик. Изобщо с това регулиране на стенд само ти вземат парите. Десния ми фар светеше 1 метър встрани към банкета, а оня вика "ми те са добре фаровете". Да им имам смотания стенд!
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X