Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лентовия кабел за airbag

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лентовия кабел за airbag

    имам следното питане. къде мога да ми сменят лентовия кабел на airbag. купих колата със светеща лампа закарах я в александър ауто да го погледнат казаха ми че имам грешка за повишено съпротивление на шофьорския airbag и толкоз. свалих си волана и го премерих наистина съпротивлението на единия кабел беше доста 8ома. направих един бай пас преди и след лентовия кабел и съпротивлението е о.к 0.4ома проба но лампата не загасва. вероятно трябва да се изтрие грешката но аз не мога да катам така колата с кабела имам предвид. така че проблема ми е в лентовия кабел най вероятно е прекъснат някъде. та въпроса ми е къде може да ми сменят този кабел защото не ми се дават 300лв. на нова контактна плочка.Кoлега конкретизирай малко заглавието на темата си и ще получиш вероятно отговор.Примерно "Проблем с лентовия кабел за airbag"Tornado
    FIAT Marea 1.9TD/100

    #2
    След разговор на лични с колегата собственик на темата я местя тук с надеждата ,че все пак някой ще му помогне.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      кабел

      както каза комплекта е доста скъп може да намериш някаде от моргите трудно се вади но става иначе той не се продава може и централата да е повредена може да се качи с ВИЗА и да се провери какво и е точно
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Имаш Л.С.
        M-Benz E 250 TD 150hp
        M-Benz 200d 75 hp
        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

        Коментар


          #5
          msotiroff написа:
          Имаш Л.С.
          мерси утре ще звънна :D
          FIAT Marea 1.9TD/100

          Коментар


            #6
            Re: кабел

            kluchar написа:
            както каза комплекта е доста скъп може да намериш някаде от моргите трудно се вади но става иначе той не се продава може и централата да е повредена може да се качи с ВИЗА и да се провери какво и е точно
            проблема ми е в плочката а не в централата според хората в александър ауто, а след измерванията и аз съм сигурен. от морга не ми се купува точно това. ако знаеш с колко писти е лентовия кабел ще е супер. аз имам 10 пистов лентов кабел. ако става съм решик да пробвам да го сменя.
            FIAT Marea 1.9TD/100

            Коментар


              #7
              кабела е 6 пистов 10 пистовия който имах е много широк и нямаше как да го сложа. намерих си 2 кабела с по 4 писти и ги навих и двта. останаха ми 2 свободни писти. гасене на лампата в александър ауто и сега си имам раборещ Air Bag :D :D :D
              FIAT Marea 1.9TD/100

              Коментар


                #8
                Re: Проблем с лентовия кабел за airbag

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем с лентовия кабел за airbag

                  deadairplane написа:
                  zombaiko написа:
                  имам следното питане. къде мога да ми сменят лентовия кабел на airbag. купих колата със светеща лампа закарах я в александър ауто да го погледнат казаха ми че имам грешка за повишено съпротивление на шофьорския airbag и толкоз. свалих си волана и го премерих наистина съпротивлението на единия кабел беше доста 8ома. направих един бай пас преди и след лентовия кабел и съпротивлението е о.к 0.4ома проба но лампата не загасва. вероятно трябва да се изтрие грешката но аз не мога да катам така колата с кабела имам предвид. така че проблема ми е в лентовия кабел най вероятно е прекъснат някъде. та въпроса ми е къде може да ми сменят този кабел защото не ми се дават 300лв. на нова контактна плочка.Кoлега конкретизирай малко заглавието на темата си и ще получиш вероятно отговор.Примерно "Проблем с лентовия кабел за airbag"Tornado
                  Ти луд ли си? Знаеш ли как се измерва съпротивление? Знаеш ли че уреда подава напрежение и после мери тока и по този начин измерва съпротивлението. Ами ако то беше гръмнал пиропатрона в лицето? Повишено съпротивление значи че съпротивлението по ЦЯЛАТА верига е повишено което включва пиропатрона и кабелите. Кабели току тъй не се пр**бават. А пиропатрона си има срок на годност, няколко години, и се СМЕНЯ. Ама никой не се занимава да го прави това, защото е маса пари. В други теми съм писал как да си обезопасиш да не ти гръмнат в движение без причина. (Освен ако нямаш излишни 2000 лева за взривове). Бъди сигурен че твоите са си оригиналните още от завода. А системата трябва да минава преглед на всеки 5 години и на 10 се сменят пиропатроните. Малко предупреждение взривните материали като остареят и особенно след овлажняване имат навика да гърмят без причина. Кабела можеш да си го измериш като откачиш пиропатрона първо, дано да е от него де.
                  мися че малко по добре от теб знам как работи SRS системата в автомобила и как се мери с мултицет! и май не правиш разлика между пиро патрон и контатна плочка (ротационен куплунг, лентов кабел). и най накрая аз пиша как съм си решил проблема, а преди два месеца питах как да го реша.P.S спора е безмислен. не си ми интересен няма какво да науча от теб за автомобилостроенето.
                  FIAT Marea 1.9TD/100

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      FIAT Marea 1.9TD/100

                      Коментар

                      Working...
                      X