Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви говорители се слагат отпред на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви говорители се слагат отпред на таблото

    Пичове имам един въпрос. В момента имам само 2 говорителя в колата на предните врати. Отзад нямам и на таблото нямам. Значи касетофона разбрах, че е двуканален и за сега не съм решил да го разкаравам, та до него в евробуксата стигат кабели от колоните на вратите и кабели от колоните на таблото. Махнах решетките на таблото под прозорците и гледам, че отвора е някъв супер странен, нито елипса нито кръг. Някой сменял ли ги е тия колонки и какви са подходящи за там? Без да се налага модифициране Другото което искам да питам е колоните по магазините с такива буксички ли се продават, с каквито завършват кабелите в бравата или трябва да се запояват. Благодаря за отговорите
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    до колкото знам на брава и на браво са двукомпонентни предната линия. демек във вратите ти са среди а пиштялки отгоре. качвах се в едно браво и така бяха вътре фабрично сложени. но нека колегите със брава да потвърдят за да не те излъжа без да искам.УСПЕХ
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      Днеска свалих кората на врата да видя вътре какво е положението. Фабричните колони са доста зле. Някви Nokia...... Made in Germany Та май ще трябва и за вратите да купувам. Изчетох темите които намерих с търсачката, но никъде не намерих отговор на въпроса си - какви колони могат да паснат отпред на таблото под стъклото, без да трябва да модифицирам нищо, защото формата на отвора е няква шантава нито елипса нито кръг.
      Fiat Brava 1.4 97

      Коментар


        #4
        във вратите са 5 на 7 инча колоните.оригинално се вгражда Нокия /2 модела/и повечето са вече изтърбушени на 10 тата година.По принцип се намират такива колони но цената на комплект маркови стига до около 100 лева.По евтин вариант е да избушиш старите колони и да им присадиш едни 13 см .Идеята е да се ползват оригиналните калъпи от Нокиите иначе надали ще намериш по магазините.А за таблото .....там си присаждаш пищялки /според джоба/Мога да ти препоръчам да си сложиш Херц или Пайнер-те наистина са качествени и съотношението цена/качество е най приемливо.А за задните колони -размера е 10 см и са като екстра /ако така е поръчана колата от завода/.Моето скромно мнение е че ако искаш малко по така музичка......инвестираш 20 или 25 см задни колони монтирани на кората.Предните остават само за фон поздрави от Варна
        ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

        Коментар


          #5
          4i4oico написа:
          във вратите са 5 на 7 инча колоните.оригинално се вгражда Нокия /2 модела/и повечето са вече изтърбушени на 10 тата година.По принцип се намират такива колони но цената на комплект маркови стига до около 100 лева.По евтин вариант е да избушиш старите колони и да им присадиш едни 13 см .Идеята е да се ползват оригиналните калъпи от Нокиите иначе надали ще намериш по магазините.А за таблото .....там си присаждаш пищялки /според джоба/Мога да ти препоръчам да си сложиш Херц или Пайнер-те наистина са качествени и съотношението цена/качество е най приемливо.А за задните колони -размера е 10 см и са като екстра /ако така е поръчана колата от завода/.Моето скромно мнение е че ако искаш малко по така музичка......инвестираш 20 или 25 см задни колони монтирани на кората.Предните остават само за фон поздрави от Варна
          Добре де пич тези повечето работи ги знам... но не е отговор на моя въпрос. Какви точно пищялки могат да се сложат? Какъв размер трябва да са за да паснат в тоя изчанчен отвор. И самите колонки с буксички ли са като страничните във вратите
          Fiat Brava 1.4 97

          Коментар


            #6
            ами всякакви можеш да сложиш -трябва да се съобразиш с размера само/вкарай малко въображение и творчество :D /Горе има буксички ама няма да намериш такива най вероятно-затова режеш буксите и запояваш пищялките направо към кабелите...........толкова ли е сложно. А относно модела -монтирал съм и Блаупункт и JBL i Pioneer и ментаци .Айде да ти издам аз как съм монтирал такива пък ти после ще почерпиш JBL-монтират се посредсвом една пластмасова планка в която е гнездото за пищялката.........намира се в комплекта /цена 95 лв/ при Pioneer е същото с подобна планка която пак е в комплекта/цена около 90 лв/При ментаците монтажа е почти същия но там има и двойнозалепваща лепенка/която не държи на топлина/ Другия вариант е да ги захванеш на декоративните капаци посредством поялник с топло лепило/цена на ментраците до 10 лв/.Това е в най общи линии за монтажа им поздрави от Варна
            ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

            Коментар


              #7
              Hertz ECX-570. 5"/7", 105лв. На моя модел разстоянието между "+" и "-" е по-голямо от това на буксата. Оригиналната букса не се реже, а се отваря и се вадят кабелчетата, заедно с клемите и се нахлузват на новия говорител.
              Прикачени файлове
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Rokambol Доволен ли си от hertz-a ?А за предните на таблото ако купя някви малки 8см примерно дали ще могат да се закрепят?
                Fiat Brava 1.4 97

                Коментар


                  #9
                  lunafiatik написа:
                  Rokambol Доволен ли си от hertz-a ?А за предните на таблото ако купя някви малки 8см примерно дали ще могат да се закрепят?
                  Честно казано - не. Бас-а им е малко тенекиен, а при повечко усилване, корите дрънчат неприятно. То каквито и говорители да монтираш, вибрациите пак ще се отразяват на кората. В интерес на истината, оригиналните говорители вадеха в пъти по-добър и плътен бас. Обаче се разбиха за нула време - просто са с ниска мощност, за съжаление. Имай в предвид, че каквито и говорители да слагаш, различни от 5" на 7", ще трябва да режеш по вратата.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    При темпрата тези на таблото са двулентови - високи и средни.Ниски обаче не пускат и грам...За добър бас - народно творчество - или във вратите, или отзад.За патологични случаи - туба в багажника
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря ви за отговорите. Колегата 4i4oico каза, че е монтирал отред JBL с някви планки ама 95лв за пищялки........ Няма ли по евтин вариант без да трябва да режа и преправям. И повтарям, че става въпрос за предните пищялки на таблото. За вратите ми е ясно.. Съжалявам ако ставам нахален
                      Fiat Brava 1.4 97

                      Коментар


                        #12
                        Колега, можеш ли снимка да пуснеш на тези инчанчени отвори за предните говорители? Да добием и ние представа за тях, дето не сме си човъркали по/д таблото

                        Коментар


                          #13
                          Ами нито са елипси нито кръгове. Едва ли само на мойта брава са така. Мога и снимки да сложа ))))))) за колегата който не си е човъркал по таблото ( иронията не е лошо нещо ама все пак за мен си е проблем )П.П. Добре де кажете поне какви ще влязат 10см, 8см ?
                          Fiat Brava 1.4 97

                          Коментар


                            #14
                            Аз имам само схематично тези говорителчета, и в схемата изглеждат изчанчени. Колега, най добрия начин е да отидеш с колата до магазин за такива щуротии и да премериш няколко модела.
                            Прикачени файлове
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар

                            Working...
                            X