Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алармата ще ме побърка!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алармата ще ме побърка!

    Колеги,от вчера алармата ми се включва сама и ме побърква,българска е и е още нова на около 5 месеца . Та въпроса ми е дали е някаква настройка или нещо се е развалила. Иначе заключвам колата без проблем, отключвам я пак без проблем ,но след около 20мин почва да пищи! Дистанционното ми е с 4 копчета, ако може това да ви улесни и съм забелязъл, че ако след като я заключа с бутон 1 и като натисна после 3 или 4 бутон май не пищи вече!
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    #2
    Каква е алармата, марка?
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Ами ако знаех ама не ! Загубил съм някаде гаранцията ако някой мойе да изброи няколко аз ще се сетя
      Nissan Primera 1.6 16v P11
      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        принципно има един потенциометър който се върти и я прави повече и по-малко чувствителна. поне при мене е така. мойта е от тия дето пищи с една музика, после се сменя, и така сменя няколко мелодии, 4 копчета, 1 и 2 за откл. , 3 за безшумно, 4 за не знам си какво, 2 степени на пищене - едната е само пиукане, другата е мелодиите. ако твойта е такава, възможно е втората степен (за силен шок, удар) да е настроена прекалено чувствително.

        Коментар


          #5
          kantarev написа:
          Ами ако знаех ама не ! Загубил съм някаде гаранцията ако някой мойе да изброи няколко аз ще се сетя
          http://www.vikiwat.com/index.php?page=shop.browse&category_id=216&option= com_phpshop&Itemid=1&lang=bghttp://www.bsm-bg.com/products.php?language=bg&gid=2Виж дали няма да я намериш тук. Моята също е българска и шоковият датчик се настройва от дистанционното. Но не вярвам да е от него (нищо не се знае де).Виж да не би да имаш мокър контакт на вратите или капаците. Виж си акумулатора - ако е слаб, алармата (повечето) сигнализира. Виж дали нямаш някъде утечка и да ти се задейства токовия датчик.Успех!
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            re

            kantarev написа:
            Ами ако знаех ама не ! Загубил съм някаде гаранцията ако някой мойе да изброи няколко аз ще се сетя
            Снимай дистанционното де :D
            Fiat Bravo 1.9 JTD

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Много си прав колега първо това ще проверя
                Nissan Primera 1.6 16v P11
                ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  иди при монтажника дето ти е слагал алармата .........причини за неизправности бол/шок ,токов датчик утечка по някой кабел...../,нали е в гаранция алармата все пак поздрави от чичо Ицо Варна
                  ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

                  Коментар


                    #10
                    Виж къде точно ти е монтиран датчика на предния капак. При мен датчика опираше точно на извивката в предната част на капака и се включваше доста често алармата.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      re

                      Както писа чичоИцо от Варна причини бол. По добрите аларми имат памет за минало събитие.Някои по броя на титканията на сирената когато се изключи алармата,някои по броя на миганията на светодиода и т.н.т.Хората са го измислили,без да е нужно да гадаем.Ако все пак си снимаш дистанционното,може би ще успея да ти помогна.
                      Fiat Bravo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Офф ами немога щото нямам фото дигитално,но сега ще потърся из интернет някаква инфо за моята аларма,само знам че струва мисля към 60 лв или 65лв и е българска
                        Nissan Primera 1.6 16v P11
                        ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          kantarev написа:
                          Офф ами немога щото нямам фото дигитално,но сега ще потърся из интернет някаква инфо за моята аларма,само знам че струва мисля към 60 лв или 65лв и е българска
                          Едва ли е българска за тази цена.По скоро китайска с кутия и книжка на български.Но това не пречи на работата ма алармата - аз и на двете коли съм с такива. Даже на Пунтото я взех за 30лв от пазара и я монтирах сам - работи перфектно!А за проблема ти - щом не си наясно - намери си гаранционната карта и бегом там където са ти я монтирали.А иначе колегите са ти изброили достатъчно причини, с които да започнеш.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Дано да я намеря!
                            Nissan Primera 1.6 16v P11
                            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              Най-добре е да идеш там, където са ти я монтирали и да ти я програмират наново. Отнема само няколко минутки. Преди време при ровене из релетата без да искам бях затиснал скрития сервизен бутон, с което някои от функциите на алармата не действаха. Отидох при автоалармаджиите и те буквално за 3-4 мин я препрограмираха наново.
                              Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

                              Коментар

                              Working...
                              X