Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на датчик за ABS.Проблема решен.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Наистина така ми е много трудно да кажа нещо не мога да стана ясновидец.Хвани някой приятел който поне малко да разбира от електроника мернете пусти датчици.След като и пишеш че по колата ти е работил майстор който е бил читав или не още повече клоня в тази посока.Мялко невнимание от негова страна и белята е готова.Както и преди писах това е последователноста като може би пренебрегнах предпазителите и куплонзите защото на всеки един колега това му е като обица на ухото с проверките.Почния от някъде.
    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


    http://vbox7.com/play:124bedab

    Коментар


      #17
      engboris написа:
      колега Благодаряколата ми е мареа тд100 комби. 98гИ аз това си мислех, "че проблема може да е на всякаде"Но ми е странно АБС-а и "внимание" винаги светват заедно и угасват само при спиране-гасене-палене на двигателя т.е рестартиране на цялата цистема.Когато угася и запаля в движение лампите не угасват.Забелязал съм че изван градско може и да не светнат, но градско задължително м/у 5тата и 10тата минута. А и най важното забравих да ти кажа проблемът се появи след като един много "грамотен майстор" смени всички накладки дискове и барабани и маркучи по спирачната система. т. е. може и да не са датчиците а нещо по тъпо.Проблем преди ремонта не съм имал. 6000кмпосле мноого рядко да светне 2000кмсега всеки път в градско и рядко извън града.Както се сещаш колата я имам от 8000км
      За да светнат двете лампички едновременно, това е знам, че не проблема ти е в АБС-а а е в ЕБД-то - или по-точно казано имаш електронно разпределение на спирачното усилие. Има малък шанс и датчик да е дефектен, но в повечето случаи дефекта се поражда от самата електроника или ако ..... много тъпо - караш с малко по-различни гуми на преден мост/заден мост или недопустимо, но има такъв вариант - с различни гуми на един и същ мост.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        BO написа:
        engboris написа:
        колега Благодаряколата ми е мареа тд100 комби. 98гИ аз това си мислех, "че проблема може да е на всякаде"Но ми е странно АБС-а и "внимание" винаги светват заедно и угасват само при спиране-гасене-палене на двигателя т.е рестартиране на цялата цистема.Когато угася и запаля в движение лампите не угасват.Забелязал съм че изван градско може и да не светнат, но градско задължително м/у 5тата и 10тата минута. А и най важното забравих да ти кажа проблемът се появи след като един много "грамотен майстор" смени всички накладки дискове и барабани и маркучи по спирачната система. т. е. може и да не са датчиците а нещо по тъпо.Проблем преди ремонта не съм имал. 6000кмпосле мноого рядко да светне 2000кмсега всеки път в градско и рядко извън града.Както се сещаш колата я имам от 8000км
        За да светнат двете лампички едновременно, това е знам, че не проблема ти е в АБС-а а е в ЕБД-то - или по-точно казано имаш електронно разпределение на спирачното усилие. Има малък шанс и датчик да е дефектен, но в повечето случаи дефекта се поражда от самата електроника или ако ..... много тъпо - караш с малко по-различни гуми на преден мост/заден мост или недопустимо, но има такъв вариант - с различни гуми на един и същ мост.
        Аз също не изключвам този вариант но не предполагам първо че колегата ще кара с различни по размер гуми но за това само той може да каже.И понеже не съм разглеждал регулатаора на спирачното усилие се осланям на твоята компетентнист колега.Все пак две глави мислят по добре от една.Но да поясня защо клоня пак към датчик.Светването се получава на градско шофиране при ниски скоростикоето малко противоречи на логиката за регулатора на усилието.Ако има гаф в него той трябва да го индикира независимо при каква скорост.И другото което ми прави впечатление когато запали в движение лампите не угасват.При такава ситуация теста които прави системата е малко по стриктен и ико има датчик с влошени параметри го отчита.Точно такъв беше и проблема при мен.
        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


        http://vbox7.com/play:124bedab

        Коментар


          #19
          Колега lov, снимките са изчезнали. Би ли ги качил отново. Обичам такива методи за решаване на проблеми, а темата случайно съм я пропуснал, тъй като нямам ABS.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #20
            johnfound написа:
            Колега lov, снимките са изчезнали. Би ли ги качил отново. Обичам такива методи за решаване на проблеми, а темата случайно съм я пропуснал, тъй като нямам ABS.
            Само да ми остане малко време и ще ги кача.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #21
              Между другото, същият подход може да се използва за датчиците на запалването - за ГМТ и за положението на коляновият вал. Те работят на същият принцип.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #22
                johnfound написа:
                Между другото, същият подход може да се използва за датчиците на запалването - за ГМТ и за положението на коляновият вал. Те работят на същият принцип.
                Да но по лесно е да се вземе от готов от новите Волга или Лада не помня вече какво гледах по каталозите и да се присади.Като цена беше в пъти по евтино.Бях отишъл и на тоя вариант но се оказа че в тоя загубен град няма кой да ти го достави камо ли да го предлага.
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар


                  #23
                  Re: Ремонт на датчик за ABS.Проблема решен.

                  Изпълних молбата на колегата и вътанових снимковия материал и прилагам още една макар и с мнго лошо качество.И да уточня,че до момента датчика си работи без проблеми.
                  Прикачени файлове
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #24
                    колега неразбрах само как и от каде да за меря съпротижлението на датчиците. Горе доло се ориентирах от снимките каде се намират, но като че ли останах с впечатление че ги мериш без да ги сваляш "извадих куплунга до седалката и от време на време го мерех " каде е този куплунг и т.н. Изкам преди да отида на сервиз да сам напълно убеден че сам не мога да си помогна - писна ми да съм спонсор на разбиращи колкото мене "майстори"

                    Коментар


                      #25
                      engboris написа:
                      колега неразбрах само как и от каде да за меря съпротижлението на датчиците. Горе доло се ориентирах от снимките каде се намират, но като че ли останах с впечатление че ги мериш без да ги сваляш "извадих куплунга до седалката и от време на време го мерех " каде е този куплунг и т.н. Изкам преди да отида на сервиз да сам напълно убеден че сам не мога да си помогна - писна ми да съм спонсор на разбиращи колкото мене "майстори"
                      Куплозите на задните са под задната седалка а на предните са до бомбетата където се захваща макферсона.Не знам по друг начин как по лесно да ти го обесня.Всеки един е закрепен на пластмасова стойка.Погледни първо под седалката и веднага ще разбереш кои са.След като ги разкачиш мериш женския.Той е на датчика.Разрових се и намерих една снимка дано ти помогне.С такава форма и такова закрепване са само те.
                      Прикачени файлове
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #26
                        след 1 год. светгене на лампи, си премерих датчиците

                        Наи накрая намерих време да си премера датиците на мареата тд100 98г.мултицета показа следното четирите датчика имат еднави стоиностиа именно 1.1ком но като обърна клемите ми показват 8.0коми при четирите е еднакво като че ли никой от колегите не спомена подобни отчети.И така каква е поредната стъпка по "изгасването" на лампите "абс" и "внимание"Моля за Помощ :D

                        Коментар


                          #27
                          След това се мери както е разкачен датчика от страната на помпата дали се подава към него напрежение.Това се мери при включен контакт.Ако няма напрежение трябва да се проверят бушоните за АБS -60 A и 10 А.Ако са изправни и няма пак напрежение означава че релето в електронното управление вероятно е скапано.Намотката на релето обикновено не гори а проблема е в силнотоковата част която се деформира защото са запекли лагерите на електромоторчето на помпата.
                          hmilev

                          Коментар


                            #28
                            Re: след 1 год. светгене на лампи, си премерих датчиците

                            Колегата HMILEV ти е казал как да процедираш по нантатък. Само да ти поясня че датчиците които са ти монтирани не са само с намотка и за това като обърнеш поляритета имаш такива показания.Но това да ти е най малката грижа. Принципите на табота на системата не се различават независимо какви датчици са монтирани. Ако все пак има напрежение към тях и всичко друго е наред може пак да се наложи да се провери дали все пак генерират импулси когато се върти колелото. Помоли накой по вещ приятел в електрониката да ти помогне. Не съм запознат каква ти е конструкцията на снемането на сигнала. И ако взимат информация от лагера и някой го е сменил с такъв без магнитен сектор получава се все едно че имаш неработещ датчик при всяко рестартиране се прaви проверка и за наличие на korektni импулсите от всяко едно колело. Виждам че и колегата е напред с материала и с каквото можем ще помагаме с идеи поне от разтояние.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар

                            Working...
                            X