Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СПЕШНО Проблем с Фиат Крома 2006 Chek vehicle protection system

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СПЕШНО Проблем с Фиат Крома 2006 Chek vehicle protection system

    Здравейте колеги. Миналия ден си карах по магистралата и на участъка, който е в ремонт намалих и както се дижех колата изгасна и изписа Chek vehicle protection system. Колата е автомат и си беше на D когато изгасна на диспея изписа, че е на P. И сега колата е умряла, пъхаш ключа завърташ на ON и няма никой, нищо не свети и нищо не се случва. Само радиото работи. Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем. Оставих колата на един "Майстор" за диагностика и той каза, че колата си изтрила софтуера и трябвало нов софуер обучаване на ключовете и сума от 1000лв. Но колата вече втори ден е при него и той все още не знае от къде е проблема понеже не можел да се свърже с компютъра на колата и незнае какво е станало дефакто.

    Моля някой ако е чувал или знае нещо да пише

    Благодаря много. Колата е Фиат Крома 2006 1.9jtd 150кс. Automat
    Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

    #2
    При мен се беше случило същото, след като залях ключалката с кафе. Извадих я, разглобих я, почистих я, подсуших я, сглобих я и всичко тръгна.
    Но това не е гаранция, че при теб е нещо подобно.
    Сега си спомням, че при мен изобщо не можеше да се завърти ключа, не се отключваше волана, нито ключалката (и тя се заключва като извадиш ключа). И това беше, щото не го разпознаваше системата.
    Ако при теб се завърта, а нищо не се случва, може да е кой знае какво.
    Дали няма някакъв предпазител цялата тая галимация? И да е изгорял?

    Коментар


      #3
      Ако си добре с английския, прочети тази тема - може нещо да ти е полезно:
      http://www.fiatforum.com/croma-ii/27...-probelms.html

      При теб работи ли централното?

      Коментар


        #4
        Нищо не работеше нито централно нито нищо. Само радиото свиреше. Колата е готова от този "Майстор" направо ме е страх да ви кажа каква сума иска 1600лв. Колата си била изтрила софтуера понеже е дало на късо от някоя жичка на алтернатор, която преди това е била правена нещо си и имало нагоряло и от там по системата изгорели и някакви си БСМ-и и някви други чипове и всичко това 1600лв. Обучение на двата ключа, модула в който влиза ключа няква си платка там нов софтуер ( питах и други майстори казаха че още таква кола която да си изтрие софтуер няма). Абе не знам за мене са много пари, понеже не знам точно какво е сменил за тези пари, а е чсно че лъже яко, но колата е там и няма как да се вземе без да се плати. Ще се предприемта след това други мерки и така. Сервиза е в кв. Павлово на Пушкин в дясно посока Бояна преди кръстовището с околовръстното пише Сервиз Нон стоп, съветвам ви не ходете там кажете на познати и те да си знаят
        Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

        Коментар


          #5
          Ами то по принцип трябва да се направи уговорка с майстора да намери къде е проблема и да ти се обади колко ще струва ремонта евентуално.Ако не ти изнася цената на ремонта си вземаш колата и си плащаш само диагностиката!
          Аз се занимавам с ремонти на автомобили и се обаждам на клиента като намеря проблема!
          Ама то в София сте много паплач и че загубил един клиент майстора,не му пука,ще дойдат други клиенти!
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            Аз силно подозирам, че може и нищо да не е пипнал. В много форуми, вкл. и нашия, са описани много случаи, в които става това, и на другия ден всичко си работи нормално. Ама вече след дъжд - качулка. Но може да му искаш поне да ти направи подробна разбивка на цената - точно кое, точно колко струва.

            Коментар


              #7
              Skyleca написа: Преглед на мнението
              Нищо не работеше нито централно нито нищо. Само радиото свиреше. Колата е готова от този "Майстор" направо ме е страх да ви кажа каква сума иска 1600лв. Колата си била изтрила софтуера понеже е дало на късо от някоя жичка на алтернатор, която преди това е била правена нещо си и имало нагоряло и от там по системата изгорели и някакви си БСМ-и и някви други чипове и всичко това 1600лв. Обучение на двата ключа, модула в който влиза ключа няква си платка там нов софтуер ( питах и други майстори казаха че още таква кола която да си изтрие софтуер няма). Абе не знам за мене са много пари, понеже не знам точно какво е сменил за тези пари, а е чсно че лъже яко, но колата е там и няма как да се вземе без да се плати. Ще се предприемта след това други мерки и така. Сервиза е в кв. Павлово на Пушкин в дясно посока Бояна преди кръстовището с околовръстното пише Сервиз Нон стоп, съветвам ви не ходете там кажете на познати и те да си знаят
              Абсолютно негово задължение е да ти се обади с цената преди да пипа. Иначе може и 20 бона да ти каже. Моя съвет е сега да го питаш защо не се е обадил и оттам насетне или да си корегирира цената до нещо нормално или му спомени за НАП, КЗП. Вземи си свидетел задължително. Ако платиш, вземи фактура и касова бележка + официално становище от сервиза какво й е. Има какво да направиш и след това, но е много разправия и харчене на пари и нерви, но веднъж платиш ли, повече няма да си ги върнеш ми изглежда. Потърси и шефа на този сервиз.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Аз го попитах той каза че не знаел до последно какво и е. Абе лъже яко това е. Той си е шефа. Казах му да напише какво е правил и всичко което е сменил като части да ми го даде. Ще го натисна за цената пък да видим. Аз го написах да знаете и Вие да не ходите в този сервиз. А с колата ще видом как ще е
                Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

                Коментар


                  #9
                  Неси първия /–пре***Модерирано*** за цената/ на мен ми търсиха 200 лв да наливане на нов софтуер като при теб
                  и ровене по кабелите има няма 1 час а ме държаха 2 дни
                  Бях ме касал също като прави нещо ка каже колко пари ще струва преди това
                  ама се обади когато бяхме се качии в рейсаи за София
                  Бях си намерил за 100 лв цял комплект компютър с ключове и имо кутиика за моя модел кола . И аз уж си мислех да е по евтино
                  а и беше пак 4 дни почивка .
                  Да беше писал преди това тук за твоя проблем.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Закачихме колата в бош сервиз на диагностика и изкара всичко. Софтуера на колата е сменян преди 15000 км това го знаем когато купувахме колата. Тоес тоя майстор ли да го нарека не знам не е правил нищо по компютъра и други неща. Проблема дошъл от ел.хидравликата на колата нещо се бъзикала. И така този майсто прибра едни 1600лв. За които сега почваме съдебни дела и ще го гоним до дупка. Няма да го оставим така. Всичко възможно ще направим.
                    Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

                    Коментар


                      #11
                      Колегата ми където се занимава с подобни проблеми ECU -компютри на коли
                      Каза до 500 лв може да стува.
                      Ама и вие като мен сте постъпили аджамиски
                      Оставаш колата пък какво дойде.
                      Има поне 50 коли където се продават на части.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Дано да си взел някакъв документ от "майстора" и да имаш свидетели!
                        OVB X18XE1 седан+ГИ

                        Коментар


                          #13
                          Документи с подпис и печат всичко имаме и свидетели има. Ще видим какво ще стане.
                          Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

                          Коментар


                            #14
                            Някой знае ли на фиат крома как се обучават прозорците понеже свети един триъгълник и пише windows safety control и трябва да се обучат
                            Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

                            Коментар


                              #15
                              Защо реши, че трябва да се обучат? Може просто бодито да е загубило връзка с някой pinch sensor (датчик за прескрипване), от там тази грешка.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X