Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Включване на вентилатора на купето при спрян автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Включване на вентилатора на купето при спрян автомобил

    Здравейте,Понеже докато съм на работа колата (Fiat Stilo) е по цял ден на слънце и като си тръгвам е толкова горещо, че буквално не може да се пипне.В тази връзка ми е дошла идея да мога да си включвам духалката да вкарва пресен въздух. Няколко часа преди края на работния ден. Въпроса ми е колко ток харчи вентилатора на минимална степен и дали и било проблем за акумулатора ако работи 2 - 3 часа?Ако е възможно дали мога да взема ток от касетофона, т.к само за него ми дойде наум като работещо устройство когато колата е изключена.Също така за да е ефективно дали трябва да отворя леко някой прозорец, че да се компенсира вкарания въздух?Приемам предложения.Поздрави
    Fiat Stilo 1,9 JTD

    #2
    http://www.multi.bg/%D0%A1%D0%BE%D0%...%D0%BBПоне два си вземи, хем и прозорците ще са ти затворени

    Коментар


      #3
      vnukata написа:
      ...
      Брей, как така това чудо(от типа - ти ме купи, пък после ще видим какво ще ме правиш) хем изкарва горещия въздух, хем и вкарва свеж, и то при затворен прозорец?Колега, не се занимавай с глупости, слагай си сенник на таблото, не вдигай догоре прозорците и си ползвай климатика.
      Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

      Коментар


        #4
        Всъщност ползвам сенници и то няколко и прозорците съм отварял леко. Абе жега си е - да яхна колата в 16.30, която до тогава не е видяла и минута сянка си е голям кеф. Идеята ми дойде от едни печки на Вебасто, които имат и лятна опция за вкарване на пресен въздух при паркирана кола. Та все пак - някой знае ли колко консумира вентилаторчето на духалката?
        Fiat Stilo 1,9 JTD

        Коментар


          #5
          Предполагам, че мотора на вентилатора е с мощност около 100W. Следователно 100/12=8,333А. 8 Ампера ток не е малко. Но може би 100W е на пълна мощност, на 1-ва и 2-ра степен вероятно тока е по малък. Най-добре да се измери с мултицет.
          FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

          Коментар


            #6
            ТРябва ти нещо такова:http://www.aliexpress.com/item/Unive...3.7.4Lb64K&s=p

            Коментар


              #7
              Щом ползваш и сенници, поне волана няма да пари. За охлаждане - отваряш стъклото на вратата от едната страна, а от другата страна отваряш и затваряш вратата широко 5-6 пъти. Това е китайско изобретение, ама поне е безплатно.Ако искаш българско - отваряш широко всички врати, чакаш десетина секунди и... готово. Братовчед ми така прави, а колата му е черна, но има ефект.
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #8
                Добре де, нали и нашите коли седят на слънце?
                Ти да не си в Египет или Кипър?
                ПАри, пАри, колко да пАри...
                Като седна в колата, свалям всички стъкла, пускам климатика на макс, и след 3 минути вдигам стъклата и се живее.

                Между другото - много мои колеги около 10 мин преди края на работния ден отиват до колата, палят я, пускат климатика и оставят така. След 10 минути като тръгват, вече е хладно вътре. Аз не го правя, най-вече щото ме мързи да се разхождам.

                Коментар


                  #9
                  Към immortal
                  Изчисти си пощата!
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    ivan_pop написа: Преглед на мнението
                    Към immortal
                    Изчисти си пощата!
                    Готово, благодаря!

                    Коментар


                      #11
                      Колегата иска от фурна да си направи вентилаторна фурна. Ефекта ще е идентичен. Просто нямаш насрещнй струя която да вкарва студен въздух.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X