Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся съвет за музикалното оформление

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся съвет за музикалното оформление

    Здравейте, колеги. Автомобилът е Фиат Браво 1999г.Писна ми да нямам грам място в багажника от бас каси, да се размятат кабели да ми дрънчи кората от тежките говорители, за капак на всичко левия от предните говорители почна да пръщи. Реших да изхърля всичко освен ЦД-то (Pioneer DEH-P65BT)и да започна от начало. На един или два етапа ще купя нови компоненти.Като краен резултат се търси приятна за слушане незаемаща много място музика от среден клас.Питах различни мои познати, но всички казват различни неща, едни ме съветват да си сложа копонентна система отпред, отзад елипси, други казват да сложа коаксиални говорители във оригинално определените за тях места плюс суб-бас в багжника от стъкломат от едната страна да не заема място, трети казват да карам само на предна линия примерно компонентна система от висок клас отпред плюс усилвател, а отзад нищо.В крайна сметка мисля да почна на първо време да си купя компонентна система до 150-200лв. и да направя изолация на вратите отвън и отвътре с dynamat обаче се чудя дали 13см. или 16,5см. тъй като вече имам адаптери за 13см. говорители, но мисля че мога и за 16,5см да намеря. Може да ги пусна и през усилвател ако взема 16,5см. Разликата между компонентна ситема 13см и 16,5см мисля че ще е окло 50лв+20лв за адаптер, но най вероятно ще си струва.За отзад незнам какво да правя може да сложа коаксиални 13см. на оригиналните места защото вече се сдобих с адаптери за тях.Само дето ме притеснява да не ги издъня тъй като работят в обема на багажника....Ако след това баса не ми стига ще правя кутия от стъкломат за отзад в ляво със някой пайнер 8 или 10 инча от тези за плиткия монтаж.Това горе долу ми се върти в главата, бих искал да чуя ваши идеи и мнения. Благодаря предварително и Весела Коледа!
    FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.
Working...
X