Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с електричеството на Фиат Стило, алтернатор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с електричеството на Фиат Стило, алтернатор?

    Здравейте имам Фиат стило 1.9 JTD преди няколко месеца ми смениха някаква тресчотка на алтернатора и от тогава започнаха сумати проблеми с електричеството. Първото, което е започнаха да ми пулсират светлините- фарове,плафони- ту светят по-ярко,ту по-слабо. Появяват се и грешки - loose connection, abs failure, pwr steer fail и волана става твърд отвреме навреме. Понякога колата гасне и неиска да запали, също и когато светлините пулсират двигателят отвреме навреме прекъсва и неможе да вдигне оборотите.Според вас дали е от алтернатора.Грешен раздел -> Преместена. Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    99.9999%
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      а дали си струва да рискувам с алтернатор втора употреба от автоморга

      Коментар


        #4
        Не.Сваляш твоя, отваряш го пълна ревизия и най-вече читав реле регулатор !!!
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Проблема е , че не ми е много ясно как да го сваля :D

          Коментар


            #6
            Кофти случай, лятото и аз имах подобен проблем с Denso-алтернатора на бравото. И при мен си мислиха, че е ролката за свободен ход, но алтернатора грееше и си миришеше на лак и виеше . В крайна сметка се оказа, че са "изгърмели" два силови диода и смениха цялата плочка. Мисля, че при мен сваляха дясната полуоска, за да стигнат до алтернатора.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар

            Working...
            X